Jis taip pat patvirtino, kad šiuo metu Didžioji Britanija susidūrė su „AstraZeneca“ vakcinos tiekimo trikdžiais, kurie kelia problemų vakcinacijos kampanijos eigai.
Su ta pačia problema susidūrė ir dalis kitų Europos valstybių, todėl, ekspertų teigimu, vakcina tablečių pavidalu padėtų ją išspręsti – tabletes yra paprasčiau transportuoti ir sandėliuoti.
Didžiosios Britanijos biotechnologijų gigantė „IoBio“ paskelbė, kad prasidėję pirmieji bandymas su gyvūnais „tablečių vakcinos“ jau parodė teigiamus rezultatus. Šiuo metu „IoBio“, kartu su amerikiečių „ImmunityBio“ rengiasi klinikiniams bandymams Didžiojoje Britanijoje, kai tik britų vaistų reguliavimo tarnyba „įjungs žalią šviesą“. JAV klinikiniai vakcinų tablečių pavidalu bandymai prasidėjo dar 2021-ųjų sausį, rašoma BBC.
„Turint kapsules daugiau nebereikės, kad vakcinacijos procese dalyvautų medikai, jas galima būtų siųsti „Amazon Prime“ ir iki šeštadienio vakcinuoti visus gyventojus“, – revoliucinį planą siūlė „IoBio“ generalinis direktorius Wayne’as Channonas.
Daugelis ekspertų sutinka, kad du skiepai dviejų savaičių intervale, kuriuos suleisti gali tik medikai, – pats ilgiausias ir sudėtingiausias vakcinacijos būdas iš visų įmanomų. Be tablečių, tokie preparatai galėtų būti gaminami ir lašelių į nosį ar pleistrų pavidalu, ir visas šias galimybes yra būtina svarstyti.