Praėjusią savaitę Sakartvelo parlamentas priėmė ginčijamą „užsienio įtakos“ įstatymą, kuris, anot kritikų, nutildys opozicijos grupes ir nukreips šalį nuo provakarietiško kurso Rusijos link.
Šis įstatymas smerkiamas kaip represinio teisės akto Rusijoje dėl „užsienio agentų“, kuriuo Maskva slopina kritiką ir siekia užgniaužti nepriklausomą žiniasklaidą, analogas. Sakartvele dėl jo kilo beprecedentė protestų banga.
„Mes labai susirūpinę dėl priimto užsienio agentų įstatymo. Mano nuomone, jis, deja, [nusirašytas] tiesiai iš Maskvos vadovo“, – Kongrese sakė A. Blinkenas.
„Galvoju, kad jis aiškiai prieštarauja didžiosios daugumos kartvelų troškimui judėti Europos Sąjungos ir integracijos į ES link, – kalbėjo jis. – Tad mes labai kruopščiai aiškinamės, ką galime padaryti į tai reaguodami, ir aš tikiuosi, kad imsimės veiksmų.“
A. Blinkenas nedetalizavo, bet pažymėjo, kad ES aiškinasi poveikį Sakartvelo pastangoms įstoti į šį bloką.
Įstatymui įsigaliojus, visos nepriklausomos nevyriausybinės ir žiniasklaidos organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. savo lėšų iš užsienio, turės užsiregistruoti kaip veikiančios pagal „užsienio valstybės interesus“.
Valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ tvirtina, kad yra pasiryžusi prisijungti prie ES, ir aiškina, kad įstatymu siekiama padidinti pilietinių grupių finansavimo iš užsienio skaidrumą.
Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili šeštadienį vetavo įstatymą, bet „Sakartvelo svajonė“ parlamente turi pakankamai įstatymų leidėjų, kad galėtų atmesti prezidentės veto.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!