34-erių metų pradinės mokyklos mokytoja Ellie Hart pasakojo: „Ji [USB atmintinė] tiesiog gulėjo stalčiuje su senais kvitais, išsikrovusiomis baterijomis ir susipynusiais laidais. Pagalvojau, kad tai viena iš mano mokyklai skirtų atmintinių ir nesusimąstydama ją išmečiau.“
Po kelių dienų 36-erių metų E. Hart partneris Tomas negalėjo rasti atmintinės, todėl pasiteiravo jos, kur ji galėjo dingti.
Moteris teigė: „Jis paklausė, ar nemačiau mažos juodos USB atmintinės, kurioje jis saugo savo „Bitcoin“. Aš sustingau. Iš karto supratau. Mano širdis tiesiog nusirito. Pasakiau jam: „Manau, kad ją išmečiau.“ Pasijutau visiškai blogai.“
Ir pridūrė: „Mes ištuštinome šiukšlių maišus ir kraustėme šiukšliadėžes. Buvo baisus panikos ir vilties derinys, bet giliai širdyje žinojau, kad jau per vėlu.“
Šią klaidą ji apibūdino kaip „baisiausią, kokią esu padariusi“.
Pinigai galėjo būti poros ateitis
E. Hart partneris nusipirko „Bitcoin“ 2013 m., kai valiuta buvo verta gerokai mažiau negu dabar. Jis paaiškino, kad per tuos metus jo „elektroninė piniginė“, saugoma USB atmintinėje, dabar verta daugiau kaip 3 mln. svarų sterlingų (apie 3,5 mln. eurų), tačiau be įrenginio lėšos yra neprieinamos.
„Tomas buvo nuostabus. Jis nešaukė, nekaltino manęs, bet tyla viską pasakė. Tie pinigai būtų buvę mūsų ateitis – namas, atostogos, viskas, o aš juos išmečiau kartu su šiukšlėmis“, – atviravo E. Hart.
„Jei kas nors saugo pinigus ar ką nors svarbaus USB atmintinėje, pažymėkite ją, užrakinkite, nepadarykite tos pačios klaidos, kurią padariau aš“, – tęsė ji.
Ekspertai rekomenduoja „Bitcoin“ savininkams valiutą laikyti vadinamosiose „šaltosiose saugyklose“, kurių papildoma nauda yra ta, kad vagys negali jų pasiekti internetu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!