Jis nurodė, kad, „b raupams“ išplitus už Kongo Demokratinės Respublikos ribų, PSO rengia skubų posėdį, kad nuspręstų, ar protrūkis laikytinas tarptautine grėsme visuomenės sveikatai.
Tarptautinio masto ekstremali visuomenės sveikatos situacija – tai aukščiausias pavojaus signalas, kurį gali paskelbti PSO ir kuri leistų Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui inicijuoti neatidėliotinus veiksmus pagal Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles.
„B raupai“ yra labai panašūs į raupus, nuo kurių pasaulyje kasmet mirdavo milijonai žmonių, kol 1980 metais ši liga buvo išnaikinta. Tačiau „b raupų“ simptomai yra daug švelnesni.
Sergantiesiems „b raupai“, anksčiau vadintais beždžionių raupais, pasireiškia karščiavimu, raumenų skausmais, limfmazgių patinimu, šaltkrėčiu, išsekimu ir į vėjaraupius panašus bėrimu ant rankų bei veido.
Virusas gali būti perduotas per odos pažeidimus, oro lašeliniu būdu, per bendrai naudojamus daiktus, tokius kaip patalynė ir rankšluosčiai. Juo taip pat galima užsikrėsti lytinių santykių metu.
2022-ųjų gegužę visame pasaulyje smarkiai padaugėjo užsikrėtusiųjų „b raupais“. Tąkart PSO teigė, kad dažniausiai beždžionių raupais užsikrečia jauni vyrai, turintys lytinių santykių su kitais vyrais, daugiausia miestuose.
Pasireiškus šiam protrūkiui, PSO paskelbė tarptautinio masto ekstremalią visuomenės sveikatos situaciją, trukusią nuo 2022-ųjų liepos iki 2023-ųjų gegužės.
Praėjusio mėnesio viduryje Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas pranešė, kad Kongo DR užregistruota daugiau kaip 11 tūkst. susirgimų ir 445 mirties atvejai, ir pridūrė, kad labiausiai nukentėjo vaikai. Nuo to laiko liga išplito į kaimynines šalis.