Jei šią vasarą planuojate keliauti į gaisrų pavojų keliančias vietoves, svarbu atkreipti dėmesį į keletą atsargumo priemonių, padėsiančių pasiruošti ekstremalioms situacijoms.
Praėjusią savaitę Turkijos ugniagesiai kovojo su liepsnomis, siautusiomis miškinguose kalvų šlaituose šalies vakaruose. Miškų gaisrai kilo mažiausiai penkiose vietose Egėjo jūros pakrantėje. Juos paskatino aukšta temperatūra ir stiprūs vėjai.
Liepos 6 d. Jungtinių Tautų komandos buvo dislokuotos prie Sirijos pakrantės, kur ugniagesiai jau ketvirtą dieną kovojo su ugnimi. Gaisrai savaitgalį kilo abiejose Turkijos ir Sirijos sienos pusėse.
Graikijoje liepos 4 d. valdžios institucijos pasitelkė aštuonis sraigtasparnius ir tiek pat vandens laistymo lėktuvų, kad suvaldytų gaisrą Koropėje, apie 35 km į pietus nuo Atėnų, rašo „Euronews“.
Šis gaisras kilo netrukus po kitų – vieno už Atėnų ir kito Kretos saloje, kur iš pietinių pakrantės zonų evakuota daugiau nei 5 tūkst. turistų, viešbučių darbuotojų ir vietos gyventojų.
Kaip pasirengti atostogoms gaisrų veikiamose vietovėse
Svarbiausia atsargumo priemonė lankantis gaisrų veikiamose vietovėse – nuolat sekti įspėjimus.
Prieš kelionę pasidomėkite konkrečia vietove, į kurią vyksite, jos gaisro pavojaus lygiu ir vietinėmis avarinėmis procedūromis.
Įsitikinkite, kad jūsų mobilusis telefonas yra užregistruotas gauti skubiuosius pranešimus. Tai galite padaryti nuėję į „nustatymus“, tuomet skiltyje „pranešimai“ pasirinkti „įjungti avarinius pranešimus“.
Sekite vietines naujienas, orų prognozes ir naujausią informaciją per oficialius kanalus, programėles ar svetaines. Pavyzdžiui, keliaujant į Graikiją verta užsiregistruoti gauti įspėjimus iš šalies vyriausybinės avarinės komunikacijos tarnybos.
Tinkamas draudimas – būtina sąlyga
Užsakydami kelionės draudimą, įsitikinkite, kad pasirinktas polisas apima išlaidas, susijusias su gaisrais. Tai ypač svarbu, jei nuspręstumėte nevykti, net jei oro linijos, kelionių organizatorius ar viešbutis kelionės neatšaukė.
Be oficialaus vyriausybinio įspėjimo vengti kelionės, draudimo bendrovės dažniausiai nelaiko to pagrindu kompensacijai – tai laikoma „nenoru keliauti“.
Be to, dauguma draudimo polisų neapima nuostolių, susijusių su prarastu poilsio malonumu, pavyzdžiui, negalėjimu palikti viešbučio dėl gaisrų.
Keliautojai gali tikėtis kompensacijos tik tuo atveju, jei skrydžiai ar apgyvendinimas atšaukiami paslaugų teikėjų. Kai kurie draudimo planai apima kelionės sutrikimus ar stichines nelaimes, bet ne visi. Todėl būtinai pasitikrinkite savo draudimo sąlygas prieš išvykdami.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!