Apie šį reiškinį papasakojo Yangas Liwei, 2003 m. spalio 16 d. tapęs pirmuoju Kinijos astronautu (žinomas kaip „taikonautas“). Jis išskrido į kosmosą erdvėlaiviu „Shenzhou 5”, ir taip Kinija tapo trečiąja savarankiškai išsiuntusia kosmonautą į kosmosą šalimi (po JAV ir Rusijos).
Tačiau neseniai kalbėdamas su Kinijos centrine televizija jis pranešė girdėjęs kažką keisto per pirmąją 21 valandos misiją.
„Priežasties neturinti situacija, su kuria susidūriau kosmose, buvo kartkartėmis girdimas beldimas, – sakė jis. – Jis neatsklido nei iš kosminio laivo išorės, nei iš vidaus, tačiau atrodė, kad kažkas daužo kosminio laivo kūną taip pat, kaip mediniu plaktuku – geležinį kibirą.“
Jis pridūrė, kad išgirdęs garsą jaudinosi ir pažvelgė pro liuką, norėdamas pamatyti, kas sukelia šį garsą, tačiau nieko nepastebėjo. Įdomu tai, kad tą patį garsą girdėjo ir kiti Kinijos astronautai 2005-aisiais ir 2008-aisiais, būdami erdvėlaiviuose „Shenzhou 6“ ir „Shenzhou 7“.
Galimi keli variantai
Yra keletas variantų, kas tai galėjo būti. Galbūt tai buvo kosminės šiukšlės, kurios trankėsi į kosminį laivą, nors tai atrodo mažai tikėtina. Labiau tikėtina, kad tai galėjo būti erdvėlaivio išsiplėtimo ir susitraukimo žemos temperatūros aplinkoje rezultatas.
Tai nėra pirmas kartas, kai kosminėje erdvėje girdimi keisti garsai. „Apollo 10“ įgula, keliaudama aplink Mėnulį 1969 m. gegužę, girdėjo nepaaiškinamą švilpimo garsą, kuris greičiausiai buvo tam tikras radijo trukdis.
To užtenka, kad prasidėtų sąmokslo teorijų kūrimai, tačiau būkite ramūs – tikriausiai yra tam tikras racionalus paaiškinimas. Tai tikrai ne ateiviai, bandantys užmegzti kontaktą. Tačiau beldimo garsas vis dar yra gana keistas dalykas. Taip pat keista yra tai, kad jis, atrodo, buvo girdimas tik skrendant šiais Kinijos erdvėlaiviais. Tai gali būti ir dizaino problema, kuri yra įprasta visoms „Shenzhou“ transporto priemonėms.
Laimei, visos šios misijos buvo sėkmingai įvykdytos, tad kad ir kas tai buvo, panašu, kad tai nekėlė jokio pavojaus ekipažams.