Pasak O. Lisnio, šie įvykiai susidėlioja į nuoseklią grandinę, kuri gali privesti prie visiško Rusijos ekonominio stabilumo susinaikinimo. Jo teigimu, šiandien V. Putino šalininkai pamažu praranda savo materialinę gerovę.
Įvedė kiaušinių apribojimus
Pasak O. Lisnio, prieš savaitę Rusijos Belgorodo srityje buvo įvesti kiaušinių pardavimo apribojimai, ribojant jų skaičių iki tik dvidešimties kiaušinių vienam asmeniui. Nors Kremlius teigia, kad „viskas vyksta pagal planą“, nuo 2024 m. sausio 1 d. kiaušinių trūkumui kompensuoti planuojama importuoti kiaušinius iš Turkijos ir Irano.
„Tokias situacijas aš vadinu „juodosiomis gulbėmis“. Ten, kur yra subtilybių, būna ir ašarų. Viščiukus reikia lesinti, jiems neužteko lesalo. Carui teko skundą rašyti. Būtent tokiose situacijose žlunga imperijos. Prisiminkime sukilimą Rusijoje – ten veikė ne idėjos: arba cigaretės pabrango, arba degtinės neįvežė. Čia galime pakeisti bet kokį produktą“, – pažymėjo politologas.
Įvestos naujos sankcijos
Be to, tam tikrą vaidmenį atlieka ir tai, kad palaipsniui įvedamos sankcijos, kurios kuriamos žingsnis po žingsnio ir turi įtakos tam tikroms kategorijoms, siekiant suduoti galutinį smūgį.
Neseniai Europos Sąjunga patvirtino 12-ąjį sankcijų Rusijai paketą, įsigaliosiantį 2024 m. sausio 1 d. Vykdant šias priemones buvo pratęstas visų mūšio lauke naudojamų prekių tranzito draudimas, uždrausti rusiški deimantai, sankcionuoti 147 asmenys, juridiniams asmenims pritaikyti apribojimai.
Pasak O. Lisnio, sunku prognozuoti, kokių veiksmų imsis rusai, reaguodami į pablogėjusią ekonominę situaciją ir įvestas naujas sankcijas. Pats politologas mano, kad šiuo metu nėra masinės motyvacijos pasipriešinti Vladimirui Putinui. Tačiau politinė ir socialinė dinamika šalyje gali keistis, o ateityje situacija gali vystytis kitaip.
„Jie rinksis aplink Putiną, bet neilgam. Tokios sankcijos pakirs pasitikėjimą ateitimi. Jų turtas ir pinigai buvo paslėpti Vakaruose. Kiekvienas centas ir nekilnojamasis turtas gali būti suskaičiuotas. Dabar jie praranda ateitį. Smūgis po smūgio ir mažuma ims veikti ryžtingai. Tai suveiks“, – aiškino jis.