REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos žurnalistų atskleistas tyrimas parodė galimai patriarchui Kirilui priklausančią vilą, kurioje jis mėgsta atostogauti. Formaliai pastatų kompleksas priklauso Maskvos patriarchijai ir vadinasi „dvasiniu centru“. Tačiau žiniasklaidoje pažymima, kad reali jos paskirtis – prieštaringai vertinamo dvasinio lyderio poilsio namai.

Rusijos žurnalistų atskleistas tyrimas parodė galimai patriarchui Kirilui priklausančią vilą, kurioje jis mėgsta atostogauti. Formaliai pastatų kompleksas priklauso Maskvos patriarchijai ir vadinasi „dvasiniu centru“. Tačiau žiniasklaidoje pažymima, kad reali jos paskirtis – prieštaringai vertinamo dvasinio lyderio poilsio namai.

REKLAMA

Portalo „Readovka“ žurnalistai netoli Gelendžiko (tose pat Juodosios jūros apylinkėse, kur stovi ir taip vadinami „Putino rūmai“), pušynuose aptiko 22 mlrd. rublių (apie 250 mln. eurų) vertės pastatų kompleksą. Skelbiama, kad visų Rusijos katalikų stačiatikių vadas šioje vietovėje atostogauja bent kelis sykius per metus.

Pasak tyrimo autorių, šių prabangių rūmų savininkė – Rusijos Federacija. Ji akcentavo, kad dokumentuose, kuriuos gavo redakcija, pastatų kompleksas yra įvardintas kaip dvasinis centras, tačiau praktinė jo panaudojimo reikšmė – asmeninių patriarcho Kirilo poreikių tenkinimas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak žurnalistės, objektą netoli Gelendžiko saugo Federalinė saugos tarnyba (FSO), kuri užsiima valstybinės reikšmės objektų apsauga, ir vietos policija.

REKLAMA

Vidaus interjerą žurnalistė pažadėjo atskleisti vėlesniuose tyrimuose. Jos teigimu, puošnumu rūmai nesiskiria nuo „Putino rūmų“.

„Lygiai taip pat brangiai-prabangiai“, – pareiškė ji.

Žiniasklaidos duomenimis, šio užmiesčio vilos statybos prasidėjo dar prieš 17 metų, kuomet stačiatikių Bažnyčiai vadovavo Aleksijus. Atėjus į valdžią Kirilui procesas įgavo pagreitį. Objekto plotas išaugo nuo 1,8 iki 21 hektaro, o projekto užsakymą organizavo Rusijos prezidento administracija. Vykdymas buvo paskirtas bendrovei „Putevi“.

Vilos išorėje yra pakabintos prabangios ikonos, teritorijoje netgi yra nuosavi vynuogynai.

Iš visų pastatų, kurie tiesiogiai priklauso Rusijos stačiatikių bažnyčiai ir pačiam Kirilui, brangiausiu yra laikomi „Patriarchijos namai“, kurių vertė siekia 402 mln. rublių (apie 4,5 mln. eurų).

REKLAMA
REKLAMA

Bandė priešintis statyboms – sėdo į kalėjimą

Beje, vietos gyventojai nesutiko su šio komplekso statybomis ir bandė kovoti teisinėmis priemonėmis. Baigėsi viskas graudžiai – pagrindiniai aktyvistai buvo patys apkaltinti sukčiavimu ir pasodinti į kalėjimą.

Priešintis šio pastatų komplekso statyboms vietos gyventojai pradėjo dar 2009-aisiais. Tuomet, prašant gyventojams, prie proceso prisijungė Gelendžiko teisių gynimo centras. Kelis metus jo aktyvistai bandė kovoti su statybomis Juodosios jūros pakrantėje, kol 2012-aisiais jiems patiems nebuvo iškeltos baudžiamosios bylos. Vietos valdžia apkaltino visuomenininkus sukčiavimu ir nuteisė juos laisvės atėmimo bausmėmis nuo 9 iki 13 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kirilo „dvasiniai“ turtai

74-erių patriarchas Kirilas (pasaulietinėje erdvėje žinomas Vladimiro Gundiajevo vardu) visada mėgo gyventi prabangiai ir gražiai. Tačiau pripažinti to nemėgsta. Pavyzdžiui, jis neseniai paskelbė, kad visos naujienos apie jo turtus yra žiniasklaidos melas.

„Kai jūs skaitote siaubingiausius dalykus apie patriarchą, apie arkivyskupus, apie šventikus, prisiminkite, kad ten net lašo teisybės dažniausiai nėra, tačiau visa tai yra skirta tam, kad tuos, kurie Dievo žodį platina sukompromituotų taip, kad liaudis jais nebepasitikėtų“, – piktinosi Kirilas.

„Tačiau taip nėra“, – pažymima „Readovka“ tyrime. Neoficialiais duomenimis, patriarcho turtai viršijo 740 mln. rublių (8,3 mln. eurų). Jo aktyvų sąraše yra ne tik prabangūs automobiliai, dovanos, tačiau ir įvairios vertės nekilnojamas turtas. Turi jis ir penkių kambarių butą pačiame Maskvos centre, ir namus Rubliovkoje ar kitose Maskvos vietose, kelias užmiesčio rezidencijas. Patriarchui priklauso ir 500 tūkst. dolerių vertės „Mercedes-Benz S-Class Pullman“.

REKLAMA

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų