Šalies Sveikatos apsaugos ministerija pareikalavo, kad mokslinių tyrimų institutai kuo greičiau pateiktų ataskaitą apie savo darbus, kuriais siekiama kovoti su pažinimo ir jutimo sutrikimais, ląstelių senėjimu ir osteoporoze, taip pat stiprinti imuninę sistemą.
„Mūsų paprašė skubiai atsiųsti visus savo pasiekimus, ir laiškas atėjo, sakykime, šiandien, bet viską reikėjo atsiųsti vakar“, – „Meduza“ cituoja vieno iš rusų mokslininko žodžius.
Putino draugo idėja
Tyrimai prieš senėjimą yra skubūs, nes, kaip pranešama, juose dalyvauja Michailas Kovalčiukas, vienas iš artimų V. Putino draugų. 77 metų M. Kovalčiukas vadovauja Kurčatovo branduolinių tyrimų institutui ir yra pagrindinis Rusijos mokslų akademijos narys.
Jis taip pat prižiūri valstybės finansuojamą genetikos mokslinių tyrimų programą, kurioje dalyvauja vyresnioji Putino duktė, endokrinologė Marija Voroncova.
„Didysis viršininkas iškėlė užduotį, o pareigūnai visais įmanomais būdais suskubo ją įgyvendinti“, – sako neįvardytas rusų mokslininkas.
Nacionalinio medicinos tyrimų centro darbuotojas taip pat užsiminė, kad M. Kovalčiukas arba V. Putinas dalyvavo skatinant gyvybės pratęsimo tyrimus.
„Kovalčiukas yra apsėstas amžinojo gyvenimo... ir jis nubėgo pas prezidentą [su šia idėja]“, – sakė Kremliaus šaltinis.
„Putino metodai“
Teigiama, kad nepaisant aukštos kokybės medicininės priežiūros, V. Putinas reguliariai maudosi kraujo ekstrakte, paimtame iš Sibiro elnių ragų. Maudynių mėgėjai tiki, kad ekstraktas turi atjauninančių savybių ir gali daryti stebuklus vyrų potencijai. Ragai nuo gyvo elnio nupjaunami kartą per metus.
Tačiau naudojami ne tik liaudiški metodai. Sausio mėnesį Sankt Peterburge, sulaukęs 77 metų, mirė vienas žymiausių Rusijos ilgaamžiškumo tyrėjų, profesorius Vladimiras Chavinsonas. Rusijos bioreguliacijos ir gerontologijos instituto vadovas V. Chavinsonas buvo geriausiai žinomas dėl savo sukurtų jauninančių vaistų, kuriuos, jo teigimu, vartojo tokie sovietų lyderiai kaip Leonidas Brežnevas.
Manoma, kad jo vaistus vartojo Federacijos tarybos pirmininkė Valentina Matvijenko ir Alina Kabajeva. Nėra žinoma, ar juos vartojo V. Putinas. Kritikai sako, kad nėra įrodymų, jog jie veiksmingi.