„Žmonės sako, kad jo (V. Putino – aut.) manija dėl Ukrainos yra tam tikra manija arba psichikos sutrikimas. Tai gali būti tiesa“, – sakė L. Kučma interviu „The Guardian“, kurį cituoja „UNIAN“.
L. Kučma taip pat apibūdino V. Putiną kaip Sovietų Sąjungos valstybės saugumo komiteto (KGB) agentą.
„Tai jo profesija su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis“, – kalbėjo buvęs Ukrainos prezidentas.
V. Putinas, kuris buvo KGB, agentas, vėliau vadovavo jos įpėdinei – Rusijos federalinei saugumo valdybai (FSB), prieš pirmąkart tapdamas šalies prezidentu 2000 metais.
Jis taip pat sakė, kad 2022 m. vasario 24 d., kai Rusija užpuolė Ukrainą, jis su žmona buvo Kyjivo centre.
„Buvau įsitikinęs, kad Putinas gali įvykdyti invaziją, bet nebuvau tikras, ar jis nuspręs tai padaryti“, – sakė jis.
Kučma: Putinas nori visiškai sunaikinti Ukrainą
Anot L. Kučmos, V. Putino tikslas – ne tik užgrobti teritoriją, bet ir sunaikinti pačią Ukrainos, kaip „konkurencingos alternatyvos Rusijai“, „koncepciją“.
„To įrodymas – siaubingos žmonių aukos ir reputacijos nuostoliai, kuriuos Putinas pasiryžęs dėl to paaukoti“, – sakė jis.
Siunčia žinią JAV
L. Kučma taip pat įsitikinęs, kad V. Putinas nepasirašytų taikos sutarties su Ukraina, nes „jis negali pasirašyti dokumento, kuriame sakoma, kad jis negavo to, ko norėjo“.
Jis taip pat pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos „praras veidą prieš visą pasaulį“, jei atsisakys padėti Ukrainai.
Primename, kad praėjusį trečiadienį Respublikonų senatoriai blokavo Baltųjų rūmų prašymą skirti 106 mlrd. dolerių (97,4 mlrd. eurų) bendrą skubios pagalbos paketą Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui, demokratams atsisakius numatyti nelegalios migracijos reformas.
Šis balsavimas tapo ženkliu J. Bideno pralaimėjimu. Kiek anksčiau jis įspėjo JAV Kongresą, kad šis finansinis paketas yra itin svarbus, nes Rusijos prezidento pergalė Ukrainoje neatbaidytų ir jis siektų pulti NATO šalis.
Į paketą įtraukta apie 60 mlrd. dolerių (55,5 mlrd. eurų), skirtų padėti Ukrainai. Taip pat numatyta apie 10 mlrd. dolerių (9,29 mlrd. eurų) parama Izraeliui konflikte su palestiniečių kovotojų grupuote „Hamas“ ir tam tikra pagalba Taivanui.
JAV Senato daugumos lyderis Chuckas Schumeris pažadėjo vėliau surengti balsavimą dėl respublikonų reikalaujamų sienos apsaugos priemonių, siekiant surinkti 60 balsų, reikalingų pirmajai procedūrinei kliūčiai įveikti.
Tačiau respublikonai balsavo prieš pagalbą Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui, argumentuodami, kad JAV vyriausybė nesiima veiksmų dėl kasdien iš Meksikos atvykstančių beveik 10 tūkst. migrantų.