Savo ruožtu programišiai siunčia įspėjimą invaziją į Ukrainą pradėjusios Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kad jiems prieinama visi slapta Kremliaus informacija. Programišiai praėjusios savaitės pabaigoje paskelbė nutekinę 28 GB duomenų, kuriuos teigia pavogę iš Rusijos Federacijos centrinio banko.
„Vladimirai Putinai, jokia paslaptis nėra saugi. Mes esame visur. Mes jūsų rūmuose. Mes esame ten, kur valgote. Mes prie jūsų stalo. Mes esame kambaryje, kuriame jūs miegate“, – sakoma programišių pridedamame vaizdo įraše.
„Dabar dalijamės tūkstančiais Rusijos centriniam bankui priklausančių dokumentų – sutartys, korespondencija, pinigų pervedimai, jūsų oligarchų komercinės paslaptys, tikrosios ekonomikos ataskaitos, kurias slepiate nuo visuomenės, prekybos sutartys, kurias pasirašėte su kitomis šalimis, deklaracijos, jūsų rėmėjų informacija, konferencijų vaizdo įrašai ir jūsų naudojamos programos“, – programišiai kreipiasi į V. Putiną.
Piktinasi cenzūra
Aktyviai į įvairias Rusijos institucijas bei įmones įsilaužiantys „Anonymous“ piktinasi, kad „Twitter“ blokuoja Rusijos duomenis nutekinančias paskyras.
„Twitter pradeda cenzūruoti „Anonymous“ paskyras ir išsaugo paskyras tų, kurie, jog Putino barbariška skerdynių mašina žudo nekaltus vaikus“, – „Twitter“ rašo vienas garsių „Anonymous“ atstovų.
„Jau gana! Sustabdykite cenzūrą“, – reikalavo jis.
„Kai kurių aktyvistų paskyros stabdomos, nes jie nutekina informaciją apie Rusiją. „Twitter“ yra JAV įsikūrusi įmonė, nėra prasme cenzūruoti mūsų veiklą, kuri nukreipta prieš karo nusikaltimus Ukrainoje vykdančią šalį. Rusija taip pat CENZŪRUOJA „Twitterį“, – piktinosi programišius.
Jo teigimu, nepaisant cenzūros, „Anonoymous“ toliau ketina tęsti įsilaužimus į Rusijos serverius, kol Rusijos kariai paliks Ukrainą.
Su „Anonymous“ susijusi programišių grupė „Network Battalion 65“ (NB65) tvirtina įsilaužusi į VGTRK (Visos Rusijos valstybinė televizijos ir radijo transliavimo bendrovė) ir pavogusi 870 GB duomenų.
Tikimasi, kad pavogti duomenys netrukus bus nutekinti svetainėje „DDoSecrets“, kurioje paskelbta daugybė „Anonymous“ ir jų kolegų pavogtų duomenų, įskaitant ir neseniai nutekintus 140 tūkst. Rusijos įmonės „MashOil“ elektroninių laiškų.
Tarptautinė kibernetinių įsilaužėlių grupė „Anonymous“, netrukus po Rusijos invazijos į Ukrainą paskelbė „kibernetinį karą“ Rusijai.