Pasak neįvardinto amerikiečių generolo, Londonas turėjo pasirūpinti karinių pajėgumų kūrimu prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą. Tačiau dabar, pasak generolo, „esmė ta, kad... tai pajėgos, dešimtmetį negalinčios apsaugoti Jungtinės Karalystės ir mūsų sąjungininkų“.
Leidinio šaltinių teigimu, britų ministras pirmininkas Rishi Sunakas gali sužlugdyti savo buvimą poste, jei nesiims skubių veiksmų, atsižvelgiant į didėjančią Rusijos ir jos lyderio Vladimiro Putino keliamą grėsmę saugumui.
Tarp šių būtinų veiksmų įvardijami: gynybos biudžeto didinimas bent 3 mlrd. svarų (3,42 mlrd. eurų) per metus; atšaukti planą dar labiau sumažinti britų kariuomenės dydį; sušvelninti taikos meto viešųjų pirkimų taisykles, kurios trukdo šaliai greitai pirkti ginklus ir amuniciją.
Leidinio šaltinių teigimu, jaučiant iššūkio, su kuriuo susiduria britų kariuomenė, Karališkasis laivynas ir Karališkosios oro pajėgos, mastą, suprantama, kad:
- Didžiosios Britanijos ginkluotosioms pajėgoms amunicija pasibaigtų „po kelių dienų“, jei reiktų kariauti.
- JK nepajėgia apsaugoti savo oro erdvės nuo raketų ir dronų smūgių, kuriuos dabar pakelia Ukraina.
- Prireiks 5–10 metų, kad kariuomenė pajėgtų parengti 25 000–30 000 vyrų kovinę diviziją, remiamą tankų, artilerijos ir sraigtasparnių.
- Apie 30 proc. Didžiosios Britanijos aukštos parengties pajėgų yra rezervistai, kurie negali mobilizuotis per NATO nustatytus terminus.
- Didžioji kariuomenės šarvuočių parko dalis, įskaitant tankus, buvo sukurta prieš 30–60 metų, o artimiausiais metais nesitikima jų visiškai pakeisti.
Pareigūnai nerimauja, kad R. Sunakas, pranešdamas apie naujų ginklų perdavimą Ukrainai, savo ruožtu nutyli apie planus papildyti britų karinius sandėlius. Šiuo metu britų kariuomenėje yra 76 tūkst. žmonių, tačiau pajėgos bus sumažintos dar labiau – iki 73 tūkst.