Jamesas Maddenas iš „Exacta Weather“ patvirtino: „Didelė karščio banga arba net itin didelė karščio banga vis dar numatoma vasaros viduryje, be to, pasitvirtino mūsų ankstesnės teisingos didelių karščių prognozės (2018 m. vasara, 2023 m. birželis, 2023 m. rugsėjis)“.
Jis patikslino: „Mūsų ankstesnė labai patikima prognozė dėl didelės karščio bangos arba itin didelės karščio bangos vis dar yra tikslinga ir maždaug liepos viduryje Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje, temperatūra jos piko metu vis dar gali siekti nuo vidutinės iki aukštos 30 laipsnių ribos“.
„Turėdami galimų didžiulių karščio bangų perspektyvas šią vasarą, galime atsigręžti į savo teisingas kelių mėnesių ir savaičių į priekį prognozes 2018 m. vasarai (karščiausiai vasarai per visą istoriją) ir tiksliai numatytą karščio bangų laiką bei „epinio masto“ karščio bangą iš mūsų pusės“, – sako jis.
Šiltesnės, ramesnės ir sausesnės sąlygos
Kaip praneša „Birmingham Live“, BBC orų komanda pateikė naujausią informaciją apie savaitę nuo birželio 10 iki birželio 16 d., teigdama, kad „šiaurinėse ir rytinėse dalyse iš pradžių gali būti gana vėsu ir drėgna dėl žemo slėgio. Tačiau savaitės eigoje yra tikimybė, kad žemo slėgio sritys gali persikelti į šiaurę ar šiaurės vakarus nuo Jungtinės Karalystės, todėl aukšto slėgio sritis, vadinama Azorų aukštuma, bent laikinai gali išsiplėsti netoli ar virš kai kurių Jungtinės Karalystės dalių“.
„Tai lemtų šiltesnes, ramesnes ir apskritai sausesnes sąlygas. Tačiau kitą savaitgalį iš vakarų gali priartėti naujos Atlanto žemo slėgio sistemos, dėl kurių sąlygos bus gana permainingos ir vėjuotos, o temperatūra šiek tiek nukris. Tačiau kitos savaitės pabaigos prognozės yra mažiau patikimos“, – teigiama naujausioje informacijoje.
Kokie orai Europos laukia šią vasarą?
Kalbant apie karščio bangas ar atskirus ekstremalius orus, niekas negali pateikti tikslių prognozių. Tačiau pastarieji orai gali būti tam tikra užuomina sinoptikams.
„Neįtikėtinai sunku tiksliai nuspėti, kokie orai bus kelis mėnesius į priekį, jau nekalbant apie savaites, o kartais ir dienas“, – sako orų prognozių tarnybos „Weather & Radar“ meteorologė Tamsin Green.
Taip yra todėl, kad orai visoje Europoje yra labai permainingi, ir tam įtakos gali turėti daugybė įvairių veiksnių. Tačiau meteorologai gali remtis orų modeliais ir duomenimis apie bendras tendencijas, įskaitant mėnesio temperatūros vidurkius. Šiuo metu, pasak T. Green, atrodo, kad birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesių temperatūros tendencijos yra aukštesnės nei vidutinės.
Orai visame žemyne taip pat skiriasi, todėl sunku nuspėti, kur vasara bus karščiausia. T. Green teigia, kad karščiausi taškai greičiausiai bus Pietų ir Rytų Europoje.
Vakarų Europoje birželio mėnesį gali iškristi vidutinis kritulių kiekis, o liepos mėnesį pietų Europoje kritulių kiekis gali būti net didesnis už vidutinį, tačiau rytuose tikimasi sausesnių orų. Ji priduria, kad rugpjūtį didžiojoje žemyno dalyje laukiama sausesnių ir labiau pastovių orų.
Tačiau meteorologė primena, kad tai tik preliminarūs duomenys. Tai reiškia, kad prognozuojami orai gali nustebinti dideliais temperatūrų svyravimais arba ekstremaliais reiškiniais.
Daugiau apie šiemet prognozuojamą neįprastai karštą vasarą galite skaityti čia.