Amerikos vakarai vėl liepsnoja. Vien Kalifornijoje Beckvourtho kompleksinis gaisras pelenais jau pavertė 25 000 hektarų miškų ir krūmynų. Pučiant stipriam vėjui, jis vos per parą išsiplėtė dvigubai.
Pietų Oregone liepsnoja daugiau nei 300 kvadratinių kilometrų plotas. Šalies ugniagesiai kaunasi ne tik su liepsnomis, bet ir su 40 laipsnių alinančiu karščiu. Pietryčių Kalifornijoje esančiame Mirties slėnyje temperatūra perkopė net ir 50 laipsnių. Ši nauja karščio banga Amerikos vakarus užgriuvo, vos praėjus karščiausiam šalies istorijoje birželiui.
O štai Kanadiečiai skaičiuoja nuostolius, kuriuos sukėlė čia praėjusią savaitę fiksuotas 50 laipsnių karštis. Mokslininkai sako, kad Ramiojo vandenyno pakrantėje rekordinė karščio banga pražudė per milijardą gyvūnų įskaitant moliuskus, midijas ir jūros žvaigždes.
„Austrės, midijos ir moliuskai galima sakyti išvirė. Dauguma mano midijų čia mirė. Matote, mano moliuskai, jie visi negyvi“, – sako moliuskų augintojas Joe Tarnowski.
Vėsūs Britų Kolumbijos vandenys ilgus dešimtmečius buvo žinomi dėl savo idealių sąlygų moliuskams auginti. Dėl vis augančios vandens temperatūros, tą daryti darosi vis sunkiau.
„Netekau maždaug 30, 40 procentų savo austrių ir dar daugiau moliuskų. Jiems tikrai nepatinka karštis“, – kalbėjo J. Tarnowski.
Kanados mokslininkai sako, kad pastarosios karščio bangos klimato kaitos pasekmė. Jeigu klimatas ir toliau šiltės pagal dabartines tendencijas, jie skaičiuoja, kad tokie galingi karščio smūgiai netolimoje ateityje gali imti kartotis, kas penkerius, dešimt metų.