Gruodžio 11 d. radijo stotis UVB-76 visą dieną transliavo keistus pranešimus, rašoma RBC. 24 pranešimai – rekordinis kiekis per visą daugelį dešimtmečių siekiančią stebėjimų istoriją.
Tądien perduoti užkoduoti signalai, kuriuose yra tokie žodžiai rusų kalba kaip „abėcėlė“, „bigamija“, „be atliekų“, „biliardas“, „graibymas“, „biotokas“, „gehenna“, „girgždesys“ ir kiti.
Radijo stotis UVB-76 liaudyje žinoma vadinama „Žužalka“ (liet. „Šiugždesys“ arba „Dūzgiklis“), angliškai – „The Buzzer“. Ji veikia 4625 kHz dažniu ir transliuoja trumpus, monotoniškus garsus. „Foninis triukšmas“ sudaro 99,9 proc. viso šio radijo eterio laiko.
Paprastai, išskyrus šiuos pypsėjimus ir brazdesius, radijo stotis nieko kito ir neskleidžia. Kartais eteryje pasigirsta paprastam klausytojui bereikšmis žodžių rinkinys, kartais nedideli sakiniai, pavyzdžiui, „agronomas išeina už vartų“ arba „pripučiama gelbėjimo valtis“ rusų kalba, tačiau tai nutinka labai retai, skelbiama RBC.
Teorijos apie „Mirties ranką“ ir „paskutinio teismo dienos radijas“
Patikimos informacijos apie tai, kam naudojama UVB-76, nėra. Maža to, nuo 1982 m. transliuojanti radijo stotis formaliai neturi savo savininkų. Tik spėjama, kad ji priklauso Rusijos gynybos ministerijai, tačiau jokių to įrodymų nėra.
Versijų yra įvairių – nuo susisiekimo su branduoliniais povandeniniais laivais ir branduolinių raketų paleidimo kontrolės iki kontaktų su nežemiškomis būtybėmis paieškos.
Dažnai „Žužalka“ dar vadinama „paskutinio teismo dienos“ radijo stotimi: esą ji skirta automatiškai perduoti signalą paleisti raketas, jei branduolinio konflikto metu žūtų aukštesnioji vadovybė, o tokių antžeminių radijo stočių tinklas būtų sutrikdytas.
Tai tariamai reikštų, kad dalis Rusijos teritorijos yra sunaikinta teorinio priešininko ir metas aktyvuoti planą „Perimetr“ (sovietų laikais) arba „Mirties ranka“ – branduolinio atsako sistemą.
Tiesa, yra pasitaikę UVB-76 radijo gedimų, kuomet dingsta ryšys. Tai turėtų paneigti versiją, kad ši radijo stotis atlieka kažkokį kritinės svarbos vaidmenį Rusijos branduolinio atsako sistemoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!