Tarp valstybių, kurios skirs didesnę pagalbą Ukrainai, yra Italija, Danija, Graikija, Norvegija, taip pat Lenkija.
Danija savo ruožtu teigė, kad Ukrainai perduos „Harpoon“ priešlaivinių raketų, taip pat paleidimo įrenginį, kad Ukraina patirtų mažiau nuostolių, teigė Ll. Austinas.
Taip pat patvirtinta, kad Čekija perduos Ukrainai sraigtasparnius, tankus, raketų sistemas, tuo metu Lenkija, Graikija, Norvegija ir Italija perduos artilerijos sistemas, amunicijos.
V. Zelenskis kviečia lyderius siųsti ginklų Ukrainai ir liautis prekiauti su Rusija
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį kreipdamasis į Davoso viršūnių susitikimo dalyvius paprašė daugiau ginklų jo šaliai ir „maksimalių“ sankcijų Maskvai.
V. Zelenskis, vaizdo ryšiu kreipdamasis į Pasaulio ekonomikos forumo dalyvius, sakė, jog jei Kijevo „poreikiai būtų buvę 100 procentų patenkinti dar vasarį“, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, būtų išgelbėta dešimtys tūkstančių gyvybių.
„Todėl Ukrainai reikia visų tų ginklų, kurių jį prašo, ir ne tik tų, kuriuos ji gauna“, – kalbėjo V. Zelenskis, pasirodęs vėliavų fone su jo skiriamuoju ženklu jau tapusiais kariško stiliaus marškinėliais.
V. Zelenskis paragino įvesti naftos embargą Rusijai, taikyti baudžiamąsias priemones visiems jos bankams ir vengti IT sektoriaus. Jis pridūrė, kad visos užsienio bendrovės turėtų palikti šią šalį.
„Neturėtų būti jokios prekybos su Rusija“, – sakė jis, kreipdamasis į susirinkusius pasaulio politikos ir verslo elito atstovus.
„Manau, kad iki šiol tokių prieš Rusiją nukreiptų sankcijų nėra, jos turėtų būti“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas.
Nors JAV, Didžioji Britanija ir Kanada nusprendė uždrausti Rusijos naftos ir dujų importą, Europos Sąjunga dar nesutaria dėl panašių priemonių įvedimo, nes tokios Bendrijos narės kaip Vokietija ir Vengrija yra labai priklausomos nuo rusiškų energijos išteklių.
Davose vykstančiose diskusijose dominuoja karo Ukrainoje tema. Tai pirmasis Davoso forumas per daugiau nei dvejus metus. COVID-19 pandemija privertė atšaukti 2021 metų lyderių susitikimą įprastu būdu ir atidėti šių metų konferenciją iki gegužės mėnesio.