Lietuvos futbole klausimas numeris vienas šiuo metu – kas bus dešimtąja licencijuota A lygos komanda. Devyni klubai jau turi garantuotas vietas: Vilniaus „Žalgiris“, Marijampolės „Sūduva“, FK „Kauno Žalgiris“, Gargždų „Banga“, FK „Panevėžys“, Vilniaus „Riteriai“, Kėdainių „Nevėžis“, Kauno „Hegelmann Litauen“ ir Telšių „Džiugas“.
E. Stankevičius patvirtino, kad nuspręsta į A lygą įsileisti 10 klubų, tačiau „Jonava“ licencijos negavo dėl finansinio kriterijaus neįgyvendinimo. Į generalinio LFF sekretoriaus duris iškart pasibeldė Alytaus „Dainavos“ atstovai ir išreiškė norą gauti licenciją.
„Nusprendėme, kad turėsime 10 klubų čempionatą. Buvo 3 opcijos: 9 klubų čempionatas, 10-ties su išimties tvarka licenciją gavusia „Jonava“ bei kitas scenarijus – Alytaus futbolo klubas.
Šiaulių futbolo klubas turėjo aukštesnę poziciją I lygoje, bet pranešė norintys į A lygą patekti sportiniu principu.
Šiandien dienai yra duotas laikas iki pirmadienio, turėsime pokalbį pirmadienį ryte su Alytaus meru, kokias jis galimybes mato, taip pat su Jonavos klubo atstovais bendraujame.
Kaip žinote, „Jonava“ negavo licenzijos net po apeliacinio komiteto sprendimo – neįgyvendino finansinio kriterijaus. Taip, klubas pateikė dokumentus, kas leidžia spręsti, kad dokumentai yra sutvarkyti ir ištaisyti.
Pirmadienį pranešime, koks yra sprendimas, teko sulaukti ir Vilniaus „Vyčio“ skambučio, bet šios kandidatūros nesvarstėme, nes dar vyksta I lygos licenzijavimas. Vilniaus „Vyčio“ klubui buvo palinkėta siekti I lygos licenzijos, nematome šiam klubui galimybių šiuo metu. Dar pernai jie gavo I lygos licenciją išimties tvarka“.
Pasikeitimų nebus A lygos varžybų vykdymo formate. Komandų padaugės, tačiau keturių ratų sistema, jei neįvyks nieko netikėto, išliks.
„Buvo diskusijų apie 3,5 rato sistemą, bet, mano asmenine ir A lygos klubų vadovų nuomone, negalime priimti sprendimų nežinodami situacijos, tad žaisime 4 ratais. Situacija gali keistis, jei pandeminė situacija neleis čempionato vykdyti 4 ratų sistema“, – sakė E. Stankevičius.
Pasak generalinio sekretoriaus, abi ekipos turi savų pliusų ir savų minusų. Didžiausią nerimą šiuo metu kelia „Jonavos“ galimai sutartų varžybų klausimas, o „Dainavos“ atveju svarstoma ar klubo komplektacija gali prilygti A lygai.
Svarbi bus ir miestų vadovų poziciją apie klubų dalyvavimą A lygoje.
„11 klubų tikrai neįmanomas scenarijus, kaip ir 9. Įmanomas ir patvirtintas yra 10 komandų formatas.
Abejų ekipų šansus vertinčiau lygiai. Jonavos ekipa daugiau pažengusi komplektacijos prasmę, bet jiems koją kiša finansinis faktorius, nors jie turi pajėgesnę komandą. Aišku, yra šleifas su sutartomis rungtynėmis, tai pasitikėjimo kreditą išmuša.
Alytų, jei ne šiemet, tai matome A lygoje artimiausiuose sezonuose, jie verti dalyvauti su visa piramide, visa struktūra“.
Generalinis sekretorius palygino, kuo tai skiriasi nuo buvusių lažybų skandalų ir išskyrė Jonavos, kaip miesto, privalumus.
„Skiriasi apimtys, raportų kiekis. Jei „Jonava“ gavo keletą raportų, tai „Atlantas“, „Palanga“ turėjo dešimtis pranešimų. Taip pat, pasižiūrėkime miesto infrastruktūrą, būtų gaila prarasti tokį miestą, – kalbėjo E. Stankevičius. – Sankcijos yra priimtos, klubui taikoma finansinė, trims žaidėjams irgi nuobaudos, negalės žaisti 8 čempionato rungtynėse. Pirminė instancija yra priėmusi sprendimą, „Jonava“ jį apskundė. Mėnesio laikotarpyje tikimasi sulaukti oficialaus atsakymo. Nežinau ar sankcijos bus sumažintos, bet jos, mano nuomone, yra adekvačios“.
Taip pat, LFF prezidentas T. Danilevičius pranešė, kad dėl žaidėjų testavimo yra įpareigoti asmenys: „Yra įpareigota tiek A lyga, tiek licencijavimo skyrius nuspręsti kaip tai turėtų vykti ir kaip dažnai“.
LFF pavyko praėjusiais metais susitvarkyti su biudžetu. Pasak E. Stankevičiaus, skolų vis mažėja, o skaičiai rodo 200 tūkst. eurų perteklių (planuota 8284310 eur., išleido 8077319 eur., 2,5 proc. perteklius).
„Norėčiau padėkoti ekonomikos ir finansų komitetui. Atsirado normali priežiūra, džiaugiuosi patirtimi ir patarimais. Man asmeniškai yra džiugu, kad kiekvieną dieną nebesulaukiame tų skambučių dėl skolų“, – sakė E. Stankevičius.
2021 m. yra planuojamas 8 497 059 eurų biudžetas, iš kurių 2 613 659 eurai yra skiriami LFF projektinei veiklai vykdyti. Tuo tarpu LFF finansavimo poreikis yra 8 877 855 eurai, tai sudaro 380 796 eurų deficitą.