Kauno „Žalgiris“ (5/3) pratęsė sėkmingą seriją Eurolygoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose penktadienio vakarą 71:62 (16:11, 18:13, 15:15; 22:23) įveikė Milano „AX Armani“ (3/5).

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo itin nerezultatyvus. Komandos apsikeičia netaikliais metimais. Pirmuosius taškus pavyko pelnyti einant antrajai ketvirčio minutei, kai Ignas Brazdeikis įsmeigė taiklų tritaškį.

Į ketvirčio pabaigą sėkmė nusišypsojo ir Kevinui Pangosui, kuris ketvirtuoju bandymu pelno komandai tris taškus. Tačiau tai nepadeda svečiams stipriau priartėti prie kauniečių, kėlinys baigiasi rezultatu 16:11.

Antrasis rungtynių ketvirtis atrodė kur kas gyvesnis. Kėlinio pradžioje įspūdingą reidą surengė Lukas Lekavičius, kuris įsuka fantastišką metimą su pražanga iš po krepšio. Tačiau itin sudėtingu metimu per kauniečių rankas atsako ir Brandonas Daviesas.

Žalgirio puolimą gaivino Keenanas Evansas, kuris per antrąjį ketvirtį įmetė du tritaškius metimus. Jam puikiai talkino Tyleris Cavanaugh, Ignas Brazdeikis bei Rolands Šmitas. . Į ilgąją pertrauką žalgiriečiai išsineša dešimties taškų pranašumą 34:24.

Po ilgosios pertraukos svečiai grįžta nusiteikę vytis žalgiriečius. Tačiau Kauno krepšininkai nė neketina pasiduoti. Praėjus 25 rungtynių minutėms „AX Armani“ yra pelnę tik 30 taškų. Tačiau netrukus pastarieji smeigia taiklų tritaškį metimą ir bando dar labiau priartėti. Gelbėtojo vaidmens vėl imasi K. Evansas, kuris paskutinės atakos metu sviedžia tritaškį tiesiai į krepšį (49:39).

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie pataikė tris taiklius tritaškius metimus. Tačiau kaip ir visų rungtynių metu tikrą lyderio veidą rodė K. Evansas atsakydamas bent vienu taikliu tritaškiu.

Iki pat rungtynių pabaigos svečiai rodė charakterį, tačiau žalgiriečiai atsilaiko ir įsirašo dar vieną pergalę Eurolygoje (71:62).

Milano ekipa pastaruoju metu išgyvena žaidimo duobę ir yra pralaimėję keturis iš eilės susitikimus Eurolygoje. Tuo tarpu žalgiriečiai dabar yra iškovoję tris pergales iš eilės.

Svečiai iš Italijos turi ir problemų dėl traumų, kadangi rungtynes Kaune praleido Shavono Shieldso, Billy Barono, Luigi Datomes ir Stefano Tonuto.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 23 (4/8 tritaškiai), Rolandas Šmitas 10 (10 atk. kam., 17 naud. bal.), Laurynas Birutis 8 (12 min.), Ignas Brazdeikis (5 atk. kam.) ir Arnas Butkevičius (8 atk. kam.) po 7.

„AX Armani“: Nazas Mitrou-Longas 19 (3/5 tritaškiai), Kevinas Pangosas 11 (2/9 tritaškiai), Devonas Hallas 8 (2/9 tritaškiai)