POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40
    NED TUR 21:40

Penktadienį Kauno „Žalgiris“ (11/15) sugrįžo į Serbiją, kur susitiko su Belgrado „Crvena Zvezda“ (10/16) krepšininkais. Po itin įtemptos kovos žalgiriečiai rezultatu 93:91 (23:22, 22:23, 23:20, 25:26) įveikė Roko Giedraičio atstovaujamą komandą.

34

Primename, kad pirmąjį komandų susitikimą Kaune žalgiriečiai laimėjo rezultatu 79:74.

Geras žalgiriečių startas buvo pažymėtas Lauryno Biručio dėjimu, tačiau iškart tuo pačiu atsakė ir „Crvena Zvezda“ (2:2). Agresyviai pradėjęs „Žalgirio“ vidurio puolėjas vėliau dar pridėjo ir du baudų metimus (4:2).

Luko Lekavičiaus tolimas metimas buvo padidinęs persvarą iki 7 taškų, tačiau neilgam – vėl pasižymėjo Y. dos Santosas, o po netaiklaus R. Šmito metimo dar trim taškais žalgiriečius baudė Luka Mirtovičius (16:17). Po pirmojo kėlinio komandas skyrė vos vienas taškelis – 23:22.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos neišnaudojo kelių gerų progų, tačiau galiausiai taškais atsidarė ir į priekį išsiveržė Belgrado ekipa (23:24). Laimei kitoje atakoje agresyviai kamuolį iš viršaus sugrūdo Brady Manekas, o du taškus papuošė ir baudos metimas (26:24).

R. Šmito dvitaškis ir taiklus Tomo Dimšos metimas iš toli vėl sukūrė 4 taškų persvarą „Žalgiriui“ likus pusantros minutės iki ilgosios pertraukos (41:37). Deja, tas šeimininkams nepatiko ir jie netruko susigrąžinti persvaros savo pusėn (41:42). Antras rungtynių ketvirtis baigėsi rezultatu 43:45.

Antroje rungtynių pusėje „Žalgiriui“ susigrąžinti persvarą padėjo Dovydo Giedraičio ir K. Evanso tritaškiai (51:47). Viską arenos svečiams sunkino Luka Mitrovičiaus taiklumas, bet penkis taškus iš eilės pelnė R. Šmitas (56:53).

Likus mažiau nei minutei iki kėlinio pabaigos K. Evansas savai komandai pridėjo du taiklius baudų metimus, o nedidelę persvarą „Žalgiriui“ pavyko išsinešti ir į lemiamą kėlinį (68:65).

Paskutinio kėlinio pradžioje keturis lengvus taškus pelno “Crvena Zvezda” ir vėl išsiveržia į priekį (68:69).

Po minutės pertraukėlės „Žalgiriui“ pavyko stabilizuoti situaciją ir po dar dviejų taiklių K. Evanso baudų metimų rezultatas vėl tapo lygus – 72:72. Vėliau, kaip jau darosi įprasta, K. Evansas lemiamu metu vėl iššovė su tritaškiu ir išveda kauniečius į priekį (80:76).

D. Giedraitis pataikė tik vieną baudą, o Arnas Butkevičius prametė abi ir rezultatas likus mažiau nei minutei po N. Nedovičiaus metimo ištirpo iki minimalaus (88:87). Vėliau pražangomis buvo sustabdytas T. Dimša, kuris pataikė abi baudas (93:89). Y. dos Santosas pataikė baudas (93:91) ir nors „Žalgiris“ vos nesuklydo, bet pergalę išsaugojo.

R. Giedraitis per 30 minučių pelnė 11 taškų (4/6 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 8 ir perėmė kamuolį, 2 kartus prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

Po šio turo Eurolygoje bus pertrauka ir kitas rungtynes „Žalgiris“ sužais tik kovo 1 dieną, kai namuose priims Igno Brazdeikio atstovaujamą Pirėjo „Olympiakos“.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 25 (5/10 trit.), Rolandas Šmitas 13, Laurynas Birutis 12 (5/7 dvit.), Edgaras Ulanovas 9, Tomas Dimša 8, Edmondas Sumneris 7, Dovydas Giedraitis (4 rez. per., 3 per. kam.) ir Brady Manekas po 6.

„Crvena Zvezda“: Yago dos Santosas 21 (14 rez. per.), Luka Mitrovičius (6/9 dvit.) ir Nemanja Nedovičius po 15, Rokas Giedraitis 11 (8 atk. kam.), Javonte Smartas 9.

Reikėtų pažaboti rusišką serViZiską Banditiškiausio gazpromo pakaliką .
Nors vilnietis, bet Zalgiri palaikau visada ;) lb graziai ant galo zaidzia, jeigu taip laikys, tokia nuotaika patys zaidejai, tai laimes