Praėjusį sezoną žalgiriečiai keliaudami į išvykas įveikė daugiau nei 52 tūkst. kilometrų. Tai buvo trečias rezultatas visoje lygoje. Tokius duomenis skelbė „Basket Data Scounting“.
Tikėtina, kad ir šį sezoną „Žalgirio“ komandai per visą sezoną teks įveikti ne ką mažiau kilometrų.
Galbūt vieniems tai atrodo ir menkniekis, tačiau tokios ilgos kelionės priimtinos ne visiems. Yra tokių atvejų, kai dėl ilgų ir dažnų kelionių šanso žaisti stipriausiame senojo žemyno čempionate buvo atsisakyta.
Mažiausiai vargo – keliaujant į Vokietiją
Mažiausiai varginanti kelionė Lietuvos čempionams turėtų būti, kuomet tenka keliauti žaisti į Vokietiją su šios šalies ekipomis.
Tokių Eurolygoje žaidžia dvi. Tai yra Miuncheno „Bayern“ ir Berlyno ALBA.
Skrendant lėktuvu, Kauno nuo Berlyno neskiria nė 1000 km (maždaug 740 km). Lėktuvu toks atstumas įveikiamas per maždaug pusantros valandos.
Kiek daugiau nei 1000 km (maždaug 1100 km) skrendant lėktuvu Kauną skiria nuo Miuncheno.
Verta paminėti, kad Vokietijos miestai bene geriausias variantas ir Kauno ekipos sirgaliams, kurie nori savo mylimą komandą palaikyti išvykoje.
Pavyzdžiui, norint pasiekti Berlyną, tą galima ne itin sudėtingai padaryti ir su automobiliu. Juo reikėtų įveikti maždaug 970 km., o kelionė be sustojimų truktų apie 11 valandų.
Ilgos kelionės tapo priežastimi, kodėl Eurolygoje atsisakyta žaisti
Žaisti Eurolygoje tarp stipriausių senojo žemyno ekipų yra kone kiekvieno profesionalaus Europos klubo svajonė. Deja, kartais net ir gavus galimybę tai padaryti, žaidimo čia atsisakoma, kadangi ilgos kelionės daug atsiliepia finansiškai.
Eurolygoje dėl dažnų ir ilgų kelionių žaisti šiemet atsisakė, nors tam galimybę ir turėjo, praėjusio sezono Europos taurės nugalėtoja Las Palmo „Gran Canaria“.
Kaip tokį sprendimą argumentavo klubo prezidentas Sitapha Savane'as, perėjimas į Eurolygą bene dvigubai padidina rungtynių skaičių tarptautiniame turnyre.
Europos taurėje komandos mėgaujasi 3 dienų pertrauka tarp rungtynių, o Eurolygoje ji paprastai sutrumpėja iki dviejų. Ir dar, stipriausiame senojo žemyno turnyre sezone yra septynios dvigubos savaitės, kai komandos per penkias dienas sužaidžia trejas rungtynes. Pasak S. Savane’o, atsiranda būtinybė keliavimui turėti užsakomuosius skrydžius, tad ir išlaidos gali išaugti kone keturgubai.
Panašu, kad „Gran Canaria“ ekipa Eurolygoje atsisakė žaisti nes jau puikiai žino, ką reiškia keliauti milžiniškus atstumus ir tą daryti dažnai. Eurolygoje ji jau žaidė 2018-2019 m.
Tuomet Kauno ir Las Palmo ekipų žaidėjams keliaujant į išvykos rungtynes su lėktuvu į vieną pusę teko įveikti daugiau nei 4000 km. Kelionė lėktuvu tarp šių miestų trunka maždaug 6 val.
Miestai į kuriuos keliauja „Žalgiris“ ir apytiksliai atstumai keliaujant iki jų lėktuvu:
Berlynas
Komanda Eurolygoje: ALBA
Atstumas nuo Kauno: 740 km
Stambulas
Komanda Eurolygoje: „Anadolu Efes“, „Fenerbahče“
Atstumas nuo Kauno: 1600 km
Monakas
Komanda Eurolygoje: „Monaco“
Atstumas nuo Kauno: 1700 km
Vitorija
Komanda Eurolygoje: „Baskonia“
Atstumas nuo Kauno: 2340 km
Belgradas
Komanda Eurolygoje: „Partizan“, „Crvena Zvezda“
Atstumas nuo Kauno: 1147 km
Milanas
Komanda Eurolygoje: „AX Armani“
Atstumas nuo Kauno: 2340 km
Barselona
Komanda Eurolygoje: „Barcelona“
Atstumas nuo Kauno: 2187 km
Miunchenas
Komanda Eurolygoje: „Bayern“
Atstumas nuo Kauno: 1134 km
Vilerbanas
Komanda Eurolygoje: „Asvel“
Atstumas nuo Kauno: 1681 km
Tel Avivas
Komanda Eurolygoje: „Maccabi“
Atstumas nuo Kauno: 2900 km
Atėnai
Komanda Eurolygoje: „Panathinaikos“, „Olympiakos“
Atstumas nuo Kauno: 1880 km
Madridas
Komanda Eurolygoje: „Real“
Atstumas nuo Kauno: 2592 km
Valensija
Komanda Eurolygoje: „Valencia“
Atstumas nuo Kauno: 2488 km
Bolonija
Komanda Eurolygoje: „Virtus“
Atstumas nuo Kauno: 1463 km