Rungtynes nuo 20:45 Lietuvos laiku tiesiogiai galėsite stebėti „Go3“ televizijoje, o rungtynių įvykius padės sekti naujienų portalas tv3.lt.
Kelias link atkrintamųjų – kaip diena ir naktis
Jeigu „Žalgiris“ į atkrintamųjų traukinį įšoko paneigęs gausybę tikimybių ir procentų teorijų, „Barcelonos“ antroji vieta reguliariajame sezone yra tai, ko iš Katalonijos klubo ir buvo tikimasi prieš prasidedant sezonui.
Kosminį žygį Eurolygos finiše surengęs „Žalgiris“ paskutinį kartą pralaimėjo daugiau nei prieš mėnesį – kovo 24 d., kai 79:87 išvykoje nusileido Stambulo „Fenerbahče“.
Tuo metu „Barcelona“ paskutinį kartą paslydo priešpaskutiniame ture, kai balandžio 7 d. 76:84 turėjo pripažinti Milano „Emporio Armani“ pranašumą.
„Žalgiris“ į pajėgiausių Eurolygos klubų aštuntuką įšoko tik paskutinėmis minutėmis išgyvenęs tikrą dramą su Miuncheno „Bayern“ klubu (balandžio 14), o „Barcelona“ vietą ketvirtfinalyje užsitikrino dar kovo 24 d., kai išvykoje įveikė Atėnų „Panathinaikos“.
Į seriją su „Žalgiriu“ katalonai ateina būdami bene ryškiausiu įmanomu favoritu – Eurohoops.net organizuotoje apklausoje „Barcelonos“ triumfą serijoje prognozuoja absoliučiai visi respondentai (21).
Jokioje kitoje ketvirtfinalių poroje tokios „sausos“ prognozės į „vienus vartus“ nėra. Belieka tikėtis, kad „Žalgiris“ sugebės dar kartą nustebinti Eurolygos ekspertus.
„Barcelonos“ žaidėjus neabejotinai slėgs įtampa, todėl kauniečiams būtina pasinaudoti autsaiderės ir pačios kovingiausios Eurolygos komandos statusu.
Kauniečius turėtų įkvėpti ir dvejus paskutinius sezonus pademonstruotas „Bayern“ pavyzdys, kuomet vokiečių klubas abu kartus sugebėjo nutempti seriją su „Barca“ iki penktųjų serijos rungtynių.
Komandų sudėtyse – įdomios asmeninės ir taktinės dvikovos
Reguliariajame sezone komandos pasidalijo po pergalę. Savo namų tvirtovėje „Žalgiris“ Katalonijos ekipą įveikė 73:72, tačiau prasileido smarkų smūgį išvykoje – 93:74.
Nors pastarasis pralaimėjimas tik paskatina kalbas, kad Barselonoje „Žalgiris“ neturi jokių šansų, tačiau norint tą teigti, reikalingas gilesnis žvilgsnis į esamą situaciją.
„Barcelona“ šiame sezone pralaimėjo 11 kartų ir 4 kartus tai įvyko jų pačių arenoje. Dar įdomiau yra tai, kad 3 iš 4 pralaimėjimų buvo patirti prieš komandas, kaip paaiškėjo vėliau, likusias už aštuntuko ribos.
Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Katalonijoje 70:80 pralaimėjo Pirėjo „Olympiacos“, 74:75 Vilerbano ASVEL, 75:83 Bolonijos „Virtus“ ir 75:80 Stambulo „Anadolu Efes“.
Akivaizdu, kad norint turėti šansą rungtynėse su „Barcelona“, puolime katalonus reikia palikti su 70 arba panašia taškų suma.
Reguliariajame sezone „Barcelona“ vidutiniškai pelno 80,9 taško, atkovoja 34,3 kamuolio ir atlieka 19,4 rezultatyvaus perdavimo.
Palyginimui, Kazio Maksvyčio auklėtiniai per mačą pelno 76,2 taško, atkovoja 33,7 kamuolio ir atlieka 14,1 rezultatyvaus perdavimo.
Statistikos eilutės tokios panašios, kad kažkurioje pozicijoje tikrai neverta kalbėti apie milžinišką „Barcelonos“ pranašumą ir rungtynių intrigą lems tai, ar „Žalgiriui“ pavyks išvengti ilgų „tuščių“ minučių puolime ir galingų varžovų spurtų.
Įvairaus tipažo aukštaūgiai
Nominalus „Barcos“ lyderis – ne vienerius metus NBA lygoje žibėjęs Nikola Mirotičius. Vidutiniškai per mačą aukštaūgis pelno po 15,9 taško, atkovoja 4,7 kamuolio ir renka 17,2 efektyvumo balo.
Priekinę liniją sustiprina skirtingo tipažo aukštaūgiai Janas Vesely, Sertačas Šanli ir Mike‘as Tobey. Visgi tarp šių trijų aukštaūgių niekas solidesne statistika neišskiria, o „Žalgiris“ tiek puolime, tiek gynyboje turi tvirtus kūnus, kurie tikrai atstovės prieš skirtingo žaidimo modelio „Barcos“ bokštus.
Visų pirma – abiejų pusių aikštės terminatorius Rolandas Šmitas, vis stabilesnį žaidimą rodantis Kevarriusas Hayseas ir kas kartą tvirčiau Eurolygos arenose besijaučiantis Laurynas Birutis. Įdomu, kokios sportinės ir psichologinės formos į atkrintamąsias „įeis“ „Žalgirio“ italas Achille Polonara. Puolėjas pastaruoju metu buvo tapęs varžovų taikiniu puolime, o paties žalgiriečio puolimo arsenalas kol kas didžiulio įspūdžio nepalieka.
Kiek neramina M. Tobey personalija. Šis mobilus 213 cm ūgio centras savo karjeros geriausius mačus linkęs sužaisti būtent prieš Lietuvos klubus ir šalies rinktinę, o praėjusio Europos čempionato atidarymo rungtynės tarp Lietuvos ir Slovėnijos K. Maksvyčiui iki šiol kelia neigiamus prisiminimus.
Visgi verta pažymėti, kad „Žalgiris“ pasimokė iš praėjusio sezono klaidų virtinės ir šiemet komandą komplektavo nepalyginamai apdariau. Tai K. Maksvyčiui suteikia žymiai daugiau variantų, kaip modeliuoti savo žaidimą gynyboje ir puolime, kiekvieną kartą bandant prisitaikyti prie varžovo ir atimti iš jo pagrindines stiprybes.
Priekinę ir gynėjų liniją jungiančiose pozicijose bus įdomu stebėti, kaip „Žalgiriui“ seksis stabdyti Nikola Kaliničių. Neabejojama, kad prieš serbą pakaitomis turėtų stabdyti elitinės gynybos meistrai Edgaras Ulanovas ir Arnas Butkevičius.
Nors Ignui Brazdeikiui atlyginimas mokamas ne už gynybą, norint konkuruoti dėl pergalių šioje negailestingoje serijoje teks pasiginti ir Kanados lietuviui.
„Žalgirio“ pusėje – netikėtumo faktorius?
„Barcelonos“ žaidimo gijos iš esmės laikosi ant kūrybingojo ir kartu trenerio sumanymus aikštėje tiksliai sugebančio įgyvendinti Tomašo Satoransky.
Čekijos įžaidėjas vidutiniškai per mačą atlieka 4,3 rezultatyvaus perdavimo ir su 12,8 efektyvumo balų yra antras naudingiausias komandos žaidėjas. Kai šis gynėjas meta iš toli, didelė tikimybė, kad tritaškis bus taiklus – čekas iš tolimos distancijos atakuoja elitiniu 50,8 proc. taiklumu.
Visgi šie skaičiai neatskleidžia tikrojo T. Satoransky įtakos komandos žaidimui. Tai tarsi Šaro smegenys aikštėje, ko strategui iš Lietuvos ypač trūko praėjusiame sezone. Norit pakeisti rungtynių eigą ir įnešti daugiau nenuspėjamumo, Šaras gali kliautis „viesulu“ Nicola Laprovittola, Cory Higginsu ar Roku Jokubaičiu.
Savo ruožtu „Žalgiris“ neturi tokio aiškaus atakų generolo. Šį vaidmenį kauniečių gretose puikiai atlikęs Keenanas Evansas sausį patyrė sunkią traumą, o jį pakeitęs Isaiah Tayloras yra kito tipažo įžaidėjas.
I. Tayloras teikia pirmenybę ne komandos draugų rikiavimui ar rezultatyviems perdavimams, o prasiveržimams, kadangi pats stokoja stabilaus pataikymo iš toli. Vis tik amerikietiškojo vijurko prasiveržimai gali atnešti daug naudos – Tyloras gali sėkmingai užsibaigti pats arba, esant dvigubai gynybai, nusimesti kamuolį laisvam likusiam komandos draugui. Lyg tyčia, Tayloras yra kankinamas įsisenėjusios kirkšnies traumos, kas jam iki šiol neleidžia panaudoti viso savo sprogstamojo greičio.
Panašaus tipažo žaidėjas yra ir Lukas Lekavičius, kurio sėkmingų atkarpų serijoje su „Barcelona“ ypač reikės. Savo kaip Eurolygos žaidėjo statusą šiame sezone įtvirtinęs Tomas Dimša gali pasiūlyti solidžius sugebėjimus prieš „switch all“ (susikeitimo dengiamaisiais gynybą), o puolime – prasiveržimus ir tritaškius.
Pastaruoju metu atsigavimo ženklus rodo ir praėjusiame sezone Panevėžio „Lietkabelyje“ spindėjęs Dovydas Giedraitis. Jeigu I. Taylorui trauma leis žaisti tik epizodiškai, svarbių minučių gali atitekti ir D. Giedraičiui.
Apibendrinant, „Žalgiris“ savąją Eurolygą jau laimėjo patekdamas į Eurolygos aštuonetą ir žais be įtampos pančių. Tuo metu „Barceloną“ jau trečiąjį sezoną treniruojantis Š. Jasikevičius jaučia spaudimą pagaliau iškovoti Eurolygos trofėjų, o įtampą neabejotinai jaučia ir patys žaidėjai.
„Žalgiris“ turi visas galimybes duoti kovą „Barcai“ jau pirmosiose serijos rungtynėse. Kauniečių pergalės atveju, ši serija gali pakrypti labai netikėta linkme.
Rungtynes jau šį vakarą nuo 20:45 val. stebėkite „Go3“ televizijoje.