Dvigubą Eurolygos savaitę Italijoje pasitinkantis Kauno „Žalgiris“ (2/1) ją pradėjo dramatiška pergale, kai svečiuose 71:68 16:15, 28:15, 16:22, 11:16) pranoko Bolonijos „Virtus“ (0/3) krepšininkus.

10

Rungtynės prasidėjo ne itin rezultatyviai ir komandos laikėsi šalia viena kitos. Italai kėlinio pabaigoje surengė kelis atakas ir pabandė atitrūkti, bet čia pat žalgiriečiai surado atsakymų ir pirmavo 16:15.

O antrajame kėlinyje „Žalgiris“ jau pabėgo. Pridėjus minutės atkarpą pirmajame kėlinyje, kauniečiai antrojo kėlinio pradžioje atkarpą iš viso laimėjo net 15:0 ir pirmavo 25:16.

Tiesa, šeimininkai po pertraukėlės surengė gerų atakų ir vėl buvo priartėję (28:30). Bet tada Dovydo Giedraičio ir Sylvaino Francisco vedini žalgiriečiai dar kartą surengė spurtą 14:2 ir po pirmosios mačo dalies pirmavo 44:30.

Bet „Virtus“ parodė kovingumą. Trečajame kėlinyje jie vis artėjo ir artėjo. Ir nors žalgiriečiams pavyko išlaikyti persvarą (60:52), bet lemiamame ketvirtyje jau užvirė tikra drama.

Kovingai nusiteikę „Virtus“ ėmė kamuolius puolime, kauniečiai darė vieną klaidą po kitos ir varžovai ne tik priartėjo, bet galiausiai Italijos ekipa ir buvo priekyje 63:62.

Dramatiška kova tęsėsi iki paskutinių minučių ir laimėti galėjo bet kuri komanda, bet itin svarbiu momentu kauniečius patempė Alenas Smailagičius, kelis sykius atkovojęs kamuolius puolime ir pelnęs taškus.

Kai jau atrodė, kad „Žalgiris“ ramiau laimės, bet jie suklydo, o rezulatui esant 71:68 „Virtus“ dukart atakavo iš toli. Laimei, abu jų metimai skriejo pro šalį ir žalgiriečiai iškovojo dramatišką pergalę.

Beje, žalgiriečiai šiose rungtynėse pataikė tik 54 proc. baudų metimų (14/26).

„Virtus“: Willas Clyburnas 16 (7 atk. kam.), Alessandro Pajola (5 rez. perd.) ir Tornike Shengelia (11 atk. kam.) – po 11, Isaia Cordinier 10, Marco Belinelli 6 (0/4 trit.).

„Žalgiris“: Dovydas Giedraitis 15 (2/3 dvit., 3/3 trit., 20 n.b.), Sylvainas Francisco 11 (8 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 10, Alenas Smailagičius 9 (3/7 trit., 6 atk. kam.), Laurynas Birutis 7 (6 atk. kam.).