Lietuvos porinė dvivietė Tokijo žaidynėse 2000 m distancijoje atplaukė ketvirtos. Mūsiškės distanciją įveikė per 6 min. 47,44 sek. Iki bronzos lietuvėms trūko 0,91 sek.
Olimpinėmis čempionėmis tapo rumunės, kurios finišavo per 6 min. 41,03 sek.
Sidabrą iškovojo Naujoji Zelandija, kurios nuo čempionių atsiliko net 3,79 sek. Bronza atiteko Nyderlandų sportininkėms.
„Labai daug emocijų, liūdesys Kovojome, tikėjome, kad turėjome šansų. Ketvirta vieta nėra maloni. Kažko pritrūko, gal kažko nepadarėme. Iš kitos pusės ketvirta vieta yra ganėtinai aukšta. Kai pagalvoji, galbūt tai stebuklas, kad esame čia“, – sakė M. Valčiukaitė, kuri sunkiai tramdė ašaras.
Sakydama stebuklas ji turėjo omeny užklupusias sveikatos problemas ir traumas. Ji net pusmetį neirklavo dėl nugaros traumos, o su D. Karaliene į vieną valtį vėl susėdo tik sausio mėnesį.
„Prieš metus aš net nežinojau ar vaikščiosiu“, – liūdnai, bet ir su juoku atsakė ji.
Mildos porininkė D. Karalienė ieškoti priežasčių, kodėl nepavyko iškovoti medalio, nebuvo linkusi.
„Aš vietoj interviu norėčiau padėkoti tiems, kas tikėjo, kėlėsi, laikė kumščius ir sukryžiuotus porštus, tiems, kas džiaugėsi ir palaiko toliau. Ačiū visai Lietuvai“, – šyptelėjo sportininkė.
Po pirmų 500 m lietuvės buvo trečios, įpusėjus distancijai jau krito į ketvirtą vietą. Prieš paskutinę atkarpą jos toliau plaukė ketvirtos ir išliko kovoje, tačiau lemiamu metu varžovės spurtavo ir paliko mūsiškes už nugaros.
2016 m. Rio de Žaneiro žaidynėse ši pora taip pat buvo iškovojusi bronzą.
Pirmieji startavo vyrų porinė dvivietė – Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius. Jie varžėsi B finale, kuriame tarp šešių įgulų atplaukė paskutiniai – trasoje užtruko 6 min. 20,87 sek. Nuo plaukimą laimėjusių Rusijos irkluotojų mūsiškiai atsiliko 7,14 sek.
Galutinė lietuvių vieta Tokijo žaidynėse – 12.
S. Ritter ir A. Adomavičiaus plaukimas:
„Buvome nusiteikę sukovoti maksimaliai, atiduoti visas jėgas – taip ir padarėme. Rezultatas yra toks, koks yra. Norime pasiimti kuo geresnių dalykų, nes iš pralaimėjimų irgi reikia išmokti. Varžovai tikrai buvo geresni, nes plaukėme visomis savo jėgomis“, – po finišo sakė S. Ritter.
Jis dar 2016 m. Rio de Žaneiro žaidynėse su Mindaugu Griškoniu tapo olimpiniu vicečempionu, o dabar valtyje sėdėjo su nauju porininku.
„Jokiais būdais negalėčiau teigti, kad partnerio keitimas atspindėjo tą rezultatą. Aurimas yra labai pajėgus ir puikus sportininkas, noriu tik pasidžiaugti, kad su juo startavau. Praėjo penkeri metai – tikrai nemažai. Kiek šiai dienai esame pasiruošę, tą ir parodėme“, – sakė js.
Kartu S. Ritter pripažino, kad naujai porai greičiausiai pritrūko laiko.
„Laiko visada norisi daugiau. Bet yra, kaip yra. Nereikia žvalgytis atgal. Čia yra olimpinės žaidynės, atvyksta patys stipriausi pasaulyje sportininkai, kovoti su jais – didžiulė garbė“, – pažymėjo jis.
Keturvietės vyrai – Armanas Kelmelis, Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius ir Dominykas Jančionis – taip pat tenkinosi paskutine vieta B finale.
2000 m nuotolį jie įveikė per 5 min. 51,64 sek. Šiame plaukime greičiausi buvo Kinijos sportininkai – nuo jų lietuviai atsiliko 5 min. 46,07 sek.
Galutinė keturvietės vieta Tokijo žaidynėse – 10.
Keturvietės plaukimas:
„Plaukimas nebuvo toks techniškas, kaip norėjome, bet kovojome iki galo. Fiziškai atidavėme viską, ką turėjome, o iš techninės pusės nesigavo“, – po finišo sakė jie.
„Šiandien buvo vienas iš geriausių startų. Matosi, kad prisitaikėme ir prie oro sąlygų, ir šiek tiek geriau susiirklavome“, – sakė D.Jančionis.