POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40
    NED TUR 21:40

Romoje (Italija) tęsiasi Europos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame sekmadienį favoritės statusą pateisino Ukrainos šuolininkė į aukštį Jaroslava Mahučich.

Sezono lyderė įveikė 2,01 m aukštį ir apgynė čempionės titulą. Antra buvo praėjusio čempionato bronzos medalininkė serbė Angelina Topič (1,97). Bronza džiaugėsi ukrainietė Iryna Geraščenko (1,95).

Vyrų kūjo metime dramatišką pergalę paskutiniu bandymu išplėšė lenkas Wojciechas Nowickis (80,95 m). Jis auksą atėmė iš vengro Bence Halaszo (80,49), o trečias buvo ukrainietis Mychaylo Kochanas (80,18). Penkiskart pasaulio čempionas lenkas Pawelas Fajdekas liko tik 6-as (77,50).

35-erių W.Nowickis Europos čempionu tapo trečią kartą paeiliui.

Moterų 100 m bėgime favoritės statusą pateisino britė Dina Asher-Smith (10.99 sek.). Jai nesutrukdė net ir prastesnis rezultatas nei pusfinalyje (10.96). Sidabru džiaugėsi lenkė Ewa Swoboda (11.03), kuri vos 0.004 sek. aplenkė italę Zaynab Dosso. Per plauką nuo medalio liko Patrizia Van Der Weken (11.04) iš Liuksemburgo.

Beje, finalo bėgimas įvyko tik iš antro karto. Pirmu bandymu per anksti pajudėjo šveicarė Mujinga Kambundji, gavusi įspėjimą. Vėliau šveicarė atbėgo paskutinė – 8-a.

Didžiausią karjeros pergalę pasiekė ir kitas prancūzas Gabrielis Tualis, laimėjęs 800 m bėgimo finalą (1:44.87). Už prancūzo liko Ispanijos atstovas Mohamedas Attaoui (1:45.20) bei italas Catalinas Tecuceanu (1:45.40).

Pirmą kartą Europos čempione tapo ir Ispanijos trišuolininkė Ana Peleteiro-Compaore (14,85 m), pakartojusi geriausią Europos sezono rezultatą. Sidabrą su nauju Turkijos rekordu laimėjo Tugba Danismaz (14,57), o trečia buvo prancūzės Ilionis Guillaume (14,43). Nemažai tituluotų sportininkių iškrito dar atrankoje, o praėjusio čempionato nugalėtoja ukrainietė Maryna Bech-Romančuk šį kartą nedalyvavo dėl traumos.

2022 m. Europos čempionato sidabrą į 2024 m. auksą iškeitė airė Ciara Mageean, laimėjusi 1500 m bėgimą (4:04.66). Antra atbėgo britė Georgia Bell (4:05.33), trečia – prancūzė Agathe Guillemot (4:05.69).