• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sporto atstovai dėl azartinių lošimų įstatymo pataisų ir planų drausti azartinių lošimų reklamą ne tik žeria kritiką šalies valdžiai, tačiau ir stebisi pačiomis azartinių lošimų bendrovėmis. Jos, tam tikrais atvejais, neva išsidirbinėja, kadangi nori daug daugiau, nei pačios gali pasiūlyti.

Sporto atstovai dėl azartinių lošimų įstatymo pataisų ir planų drausti azartinių lošimų reklamą ne tik žeria kritiką šalies valdžiai, tačiau ir stebisi pačiomis azartinių lošimų bendrovėmis. Jos, tam tikrais atvejais, neva išsidirbinėja, kadangi nori daug daugiau, nei pačios gali pasiūlyti.

REKLAMA

Natūralu, jog dėl ribojimų, kuriuos svarstys Seimas ir kuriais numatoma drausti azartinių lošimų reklamą sporto renginių metu, labiausiai nukentėtų žiūrovų daugiausia pritraukiančios ir ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje populiarios sporto šakos, tokios kaip krepšinis ar futbolas.

Būtent jos mūsų šalyje susižeria didžiausią dalį azartinių lošimų bendrovių sportui pasiūlomos paramos.

Vien daugiau nei pusės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandų rėmėjų gretose yra azartinių lošimų bendrovės, o kaip BNS pasakojo LKL prezidentas Remigijus Milašius, iš lošimo organizatorių LKL ir atskiri klubai per sezoną gauna apie 2 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Ką jau kalbėti apie aukščiausią šalies futbolo lygą, kur azartinių lošimų bendrovė nuo šio sezono bus pagrindine rėmėja.

REKLAMA

Kaip naujienų agentūrai ELTA prieš kelias dienas tvirtino Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, esant ribotiems valstybės biudžeto ištekliams, skiriamiems sporto vystymui, privatūs rėmėjai lieka pagrindine Lietuvos sporto augimo galimybe. 

Jam antrino ir Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edgaras Stankevičius, kurio teigimu, nėra visiškai tikslinga taikyti tokius staigius sprendimus po vieno konkretaus Šarūno Stepukonio istorijos atvejo.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu tv3.lt portalas nusprendė pasikalbinti mažesnių šalies sporto federacijų atstovus, kuriems finansiniai klausimai visada buvo ir iki šiol išlieka žymiai skaudesni, nei didžiosioms šalies sporto federacijoms. 

Jie ne tik žėrė kritiką šalies valdžios veiksmams, kurie, pasak federacijų atstovų, yra paremti tik vienpusiu mąstymu ir jau trečią kartą apribotų galimybes sporto rėmimui.

Stebėtasi ir pačių azartinių lošimų bendrovių požiūriu, kuris neva kartais atrodo tarsi išsidirbinėjimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nori daugiau, nei gali pasiūlyti

Pasak Lietuvos rankinio federacijos (LRF) generalinio sekretoriaus Migliaus Astrausko, mažiau populiarios sporto šakos, palyginti su krepšiniu ar futbolu, iš azartinių lošimų bendrovių gauna centus. Tad reikšmingos įtakos reklamos ribojimai šiuo momentu nepadarytų.

Kita vertus, bendraudamas su tv3.lt portalu, LRF generalinis sekretorius paatviravo, jog jį stebina pačių lažybų bendrovių požiūris į smulkesnes sporto šakas. 

REKLAMA

„Mums nesiūlomos tokios penkiaženklės ar šešiaženklės sumos kaip krepšinyje. Kažką ženklesnio gavome tik tuomet, kai žaidėme Europos čempionate. Kalbant apie rėmimą, lažybų bendrovės kartais kažkiek net išsidirbinėja. Pavyzdžiui, pasiūlo už visą Lietuvos rankinio čempionatą, kuris vyksta devynis mėnesius, 9 tūkst. eurų. O mums vien pasikeisti reklamines sieneles, užsidėti naujų rėmėjų pavadinimus kainuoja 5 tūkst. eurų.

REKLAMA

Kai įvyksta kas nors, tuomet prasideda kalbos ir prašymai, kad kažką darykite, rašykite raštus valdžiai ir panašiai. Tik kažkodėl, kai pats kreipiesi į juos paramos, dažniausiai gauni atsakymą, kad jau šiemet išnaudoti pinigų limitai ir t.t.”, – stebėjosi M. Astrauskas.

Jis pridūrė, kad suprantama, jog remti labiausiai norima tada, kai sporto šaka populiaresnė ir rodoma per televiziją, tačiau atkreipė dėmesį ir į tai, kad užsienio bendrovės daugumoje atvejų geba pasiūlyti daugiau net už vienerias rungtynes, nei mūsų šalies bendrovės už visą sezoną. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galbūt mūsų šalies bendrovės jau kiek išlepusios, nes kiek žinau, užsienio bendrovės būna kur kas dosnesnės. Tik, deja, mes negalime reklamuoti užsienio bendrovių. 

Na, o kalbant bendrai apie rėmimų tematiką, tai manau, kad sportą bendra prasme draudimai ženkliai paveiks. Tik nepaveiks pačio žmogaus. Juk jeigu žmogus pats nori lošti, tai jis vienaip ar kitaip tam galimybę ras. Čia kaip ir su visais draudimais – bus nesunkiai rasta būdų, kaip draudimus apeiti”, – mintimis su tv3.lt portalui dalijosi M. Astrauskas.

REKLAMA

Kritikuoja vienpusį valdžios mąstymą

„Prieš kažką eilinį kartą draudžiant, reikia ir iš kito galo pagalvoti – jeigu uždraudžiame, tai kokiu būdu padedame? Na, o dabar, panašu, kad eilinį kartą jokių svertų nėra. Vėl negalvojama, kaip naudingai padaryti abiems pusėms – ir visuomenei, ir sportui”, – planams uždrausti azartinių lošimų bendrovių reklama sporte kritiką žėrė su tv3.lt portalu bendravęs Lietuvos regbio federacijos prezidentas Irmantas Kukulskis.

REKLAMA

I. Kukulskis iškart priminė, kad apribojus lažybininkus, tai jau būtų trečiasis kartas, kai Seimas apriboja sporto rėmimą Lietuvoje.

„Pažvelkime į praeitį ir nesunkiai prisiminsime, kad Seimas jau ir du kartus anksčiau mažino sporto rėmimą. Pirma, uždraudė valstybinėms įmonėms remti sportą, o antra, apribojo alkoholio reklamas. Kaip pavyzdys, Lietuvos regbis anksčiau bendradarbiavo su Lietuvos geležinkeliais ir su Lietuvos paštu, o uždraudus tokius rėmimus, mūsų biudžetas bene penkiasdešimt procentų nukentėjo.

O kaip susigrąžinti tas prarastas lėšas? Palankaus įstatymo rėmimui per daugybę metų juk nepriimta jokio. Tai reiškia, kad įsigaliojus draudimams su lažybų bendrovėmis, eilinį kartą sportas bus tik skriaudžiamas. Nesuprantu, kodėl visada tik norima bausti, spausti, vietoje to, kad surasti kokį nors alternatyvų paramos sprendimą”, – piktinosi I. Kukulskis.

Grieštai reikia uždrausti reklamas
reklamos visur, portaluose, net uzsisakius mokama versija kaskart issoka losimu reklama, youtube reklama, tv reklama.. visur losimai.. kodel? nes apsimoka, kitaip tiek laiko nesireklamuotu. Sporto remejai irgi ne be reikalo, nes sporto ziurovai, vyrai neretai ir yra tie patys losiantieji, uz sporto stebejimo pramoga susimokantys losiant ir geriant alu. Taigi, visi zinom is kur tie pinigai, pralosti gyvenimai. Gaunasi uzburtas ratas is kurio islosia klubai, losimu bendroves, bet ne zmogus, nes matant losimu bendroviu milijoninius matomus pelnus tampa aisku, kad visuomeneje daug silpnu zmoniu. Deja.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų