• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rungtynėse su Angolos ir Lenkijos vyrų krepšinio rinktinėmis slovėnai puolime buvo niekaip nesustabdomi ir angoliečiai bei lenkai niekaip nerado priešnuodžių prieš nuožmų Europos čempionų puolimą. Abi minėtos rinktinės patyrė itin skaudžius pralaimėjimus, kurių prisiminti nenorės ilgai.

Rungtynėse su Angolos ir Lenkijos vyrų krepšinio rinktinėmis slovėnai puolime buvo niekaip nesustabdomi ir angoliečiai bei lenkai niekaip nerado priešnuodžių prieš nuožmų Europos čempionų puolimą. Abi minėtos rinktinės patyrė itin skaudžius pralaimėjimus, kurių prisiminti nenorės ilgai.

REKLAMA

118:68 slovėnai susitvarkė su Angolos krepšininkais bei 112:78 buvo įveikti lenkai. Aukštas tempas, itaškių ir žaidimas, primenantis NBA krepšinį. O to kaltininką tikriausiai žinome visi.

Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinės perliukas Luka Dončičius rungtynėse su Angola ir Lenkija ant parketo praleido atitinkamai 17 ir 21,5 minutes ir vis tiek buvo naudingiausias žaidėjas komandoje.

Slovėnijos vunderkindas Angolos ekipai atseikėjo 13 taškų, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 bei perėmė 5 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus, o lenkams L. Dončičius įmetė 18 taškų, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 6 kamuolius ir sukaupė 22 naudingumo balus.

REKLAMA
REKLAMA

Dončičiaus žaidimo epizodai prieš Lenkiją:

Rungtynių tarp Angolos ir Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinių metu, Angola bandė taikyti stepouto gynybinę sistemą, kurios metu aukštaūgis po užtvaros agresyviai eina prie gynėjo, bando sutrukdyti kurti žaidimą ir nusileidžia atgal prie savo ginamojo žmogaus. Tokią gynybinę opciją matė ir buvęs Lietuvos rinktinės štabo narys bei buvęs Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ asistentas. 

REKLAMA

Tiesa, treneris pripažino, kad po pirmųjų rungtynių, jo supratimu, viena iš gynybinių schemų, kurią būtų taikęs jis, subliuško.

„Tą nuomonę gynyboje, kurią aš turėjau, sugriovė rungtynėse su Angola. Angolos vyrų krepšinio rinktinė bandė žaisti agresyviai, taikė stepoutą. Luka Dončičius yra toks talentas, kuris puikiai sugeba atrinkti situacijas, kai jį dvigubina ir kaip jam reikia nusimesti kamuolį iš vieno kampą į kitą. Tai yra kažkas unikalaus. Gintis prieš jį bus tikrai nelengva“, – apie gynybos sunkumus prieš Slovėnijos vunderkindą šnekėjo M. Brazys.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos rinktinė maišė įvairias sistemas – buvo ir minėtų stepoutų, keitimosi gynybos, agresyvių dvigubinimų, bet L. Dončičius toliau rinkosi savo skaičius. M. Brazys taip pat manė, kad nors vienos sistemos, su kuria būtų įmanoma visiškai sustabdyti L. Dončičių nėra, tačiau atskleidė, kokia galimai gynybinė schema bent jau padėtų pristabdyti slovėnų krepšinio genijų.

„Jeigu šiandien reikėtų pasakyti vieną variantą, su kuriuo reikėtų gintis prieš Dončičių, tikrai negalėčiau to pasakyti. Tą pačią pasyvią gynybą jis įveikia labai gerai – atlieka puikius „alley–oop“ perdavimus, pats puikiai užbaigia atakas. Keitimasis gynyboje ir prie keitimosi ėjimas dvigubinti – tai galbūt galėtų kažkiek veikti“, – pasakojo buvęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės štabo narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats L. Dončičius nėra pats geriausias žaidėjas gynyboje ir jis labai daug jėgų atiduoda puolime, tad potencialiai komandoms reikėtų varginti gynyboje ir įvesti į tokias situacijas, kuomet slovėnas nestovėtų kampe ir nesiilsėtų. Rungtynių su Lenkijos vyrų krepšinio rinktine pradžioje matėme, kad L. Dončičius gynyboje ilsėjosi, bet buvo ir tokių momentų, kai elementariai slovėnas pramiegodavo savo žmogų

REKLAMA

Pagrindinisi koziris – nuovargis?

M. Brazys slovėnų lyderio išvarginimą matė kaip vieną iš variantų, kuris galėtų atnešti papildomų klaidų slovėnų žaidime.

„Išvarginimas gynyboje – irgi variantas. Reikėtų stengtis įtraukti Luką į situacijas, kad jis kažkiek dirbtų gynyboje. Aišku, Dončičius turi būtinai turėti gynėją, kuris jį presinguotų, nes jis yra žaidėjas, kuris dažnai žaidžia su kamuoliu. Taip pat reikia, kad iki vidurio linijos prie atleto būti didelis spaudimas ir galbūt toje nuovargio fazėje žmogus darys daugiau klaidų“ , – galvojo M. Brazys.

REKLAMA

M. Brazys pastebėjo, kad slovėnų vyrų krepšinio rinktinės braižas yra gan aiškus bei pabrėžė L. Dončičiaus asmeninės statistikos nesivaikymą. 

Tą galima buvo pastebėti ir rungtynėse su Lenkijos atletais.

Dažnu atveju Slovėnijos atstovai sukdavo derinį du prieš du, momentais žaisdavo ir ispaniškąjį pick and rollą, kurio metu du prieš du žaidžiančiam aukštaūgiui trečias žmogus (dažniausiai gynėjas) stato nugarinę užtvarą, po kurios atakos dažniausiai užbaigiamos triuškinančiais dėjimais arba lengvais taškais iš po krepšio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Slovėnijos rinktinės žaidimas yra labai aiškus – Luka būna su kamuoliu ir bus žaidžiama labai daug pick and roll situacijų. Ką slovėnai turi gerai – iš 12-os žaidėjų yra 11-a metančių į krepšį. Vienintelis Žiga Dimecas, kuris yra išreikštas žaidėjas, žaidžiantis po krepšiu, – minėjo M. Brazys.

Luka yra žaidėjas, kuris atvažiavo it treneris. Jį galima tokiu prilyginti, nes jam yra svarbus komandos rezultatas. Jis gali rungtynes baigti su 10 taškų ir jam nebus svarbu, jei jo komanda laimės.“

REKLAMA

Didesnių trūkumų slovėnai puolime neturi, tačiau ekspertas išskyrė bene vienintelę vietą, kurioje būtų galima rizikuoti.

„Bet kokiu atveju – rizika būtų ta, kad reikėtų tikėtis, jog žaidėjai, prie psichologinės įtampos, neatakuos dideliu procentu. Kaip bus – pamatysime“, – kalbėjo ekspertas. 

Kol kas ta rizika – nepasiteisina. Rungtynėse su Lenkija slovėnai pataikė net 18 tritaškių iš 32 ir nesuteikė jokių prošvaisčių savo varžovams.

REKLAMA

Dončičiaus žaidimo epizodai prieš Angolą:

Paklaustas, kas galėtų išvesti L. Dončičių iš kantrybės, M. Brazys minėjo, kad agresyvumas gynyboje galėtų būti vienas iš tų dalykų, kuris galėtų šiek tiek išmušti slovėną iš vėžių.

„Nemanau, kad trashtalkinimas, kalbos veiks prieš jį, kadangi jis yra tas žaidėjas, kuris žaidžia visada su šypsena, tai man atrodo, kad į tokius dalykus net nereaguos. Jis turi tos patirties ir yra psichologiškai stiprus žaidėjas.

Sakyčiau, kad jam nelabai patinka fizinis kontaktas ir tas matosi. Jeigu kažkas žaidžia ties pražangos riba, ar subauduoja jį šiek tiek stipriau, jam tas nepatinka. Tas agresyvus kontaktas galėtų būti kaip variantas, su kuriuo būtų galima bandyti jį šiek tiek išmušti iš ritmo“ – aiškino M. Brazys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų