POR SLO 21:40
    Liepos 2 d., antradienis
    ROU NED 18:40
    AUT TUR 21:40

Ukraina Europos futbolo čempionate pasiekė pirmąją pergalę, tačiau įtemptose rungtynėse gerokai patampė nervus gausiai Diuseldorfe juos palaikantiems sirgaliams. E grupės mūšyje pirmieji įvarčiu pasižymėjo slovakai, tačiau Ukraina atsitiesė ir triumfavo 2:1 (1:0). Pergalė leido ukrainiečiams laikinai pakilti į antrąją vietą E grupėje.

Rungtynių herojumi tapo įvarčiu ir rezultatyviu perdavimu pasižymėjęs Kijevo „Dynamo“ saugas Mykola Shaparenko.

Po sutriuškinimo 3:0 prieš Rumuniją, Ukrainos rinktinės treneris Serhijus Rebrovas ėmėsi permainų ir rungtynes pradėjo keturiais naujais žaidėjais nei pirmajame susitikime.

Aikštėje vietos neatsirado ir Madrido „Real“ vartų sargui Andrejui Luninui, kurį sėkmingai pakeitė Anatolijus Trubinas.

Pirmajame kėlinyje pavojingesni buvo slovakai, kuriuos į priekį 17-ą minutę išvedė Ivanas Schranzas 1:0.

Po pertraukos Ukraina perlaužė mačo eigą

Po pertraukos ukrainiečiai dukart pataikė į virpstą ir žaidė gerokai agresyviau. Išlyginamąjį įvartį pelnė M.Shaparenko, kurį baudos aikštelėje surado Aleksandras Zinčenko 1:1.

Vėliau pergalę įtvirtino aikštėje po keitimo pasirodęs Romanas Yeremchukas, kuris greitoje atakoje pabėgo vienas prieš vartininką ir protingu judesiu techniškai pasiuntė kamuolį į vartus 2:1.

Po šių rungtynių abi rinktinės savo sąskaitoje turi po tris taškus, o taškais jas jau rytoj pavyti gali ir Belgija, jei šiems pavyks nugalėti Rumuniją.

Gražiausi rungtynių momentai:

Antras kėlinys:

90+6 min. Viskas! Puiki Ukrainos pergalė!

79 min. Ukraina jau priekyje!!! Aikštėje po keitimo pasirodęs R. Yaremchukas sulaukia aukšto komandos draugo R. Shaparenko perdavimo iš aikštės gilumos ir tiksliai kontraatakoje pasiunčia kamuolį į Slovakijos rinktinės vartus 2:1.

66 min. Po išlyginto rezultato abi komandos žaidžia atsargiau ir verda kieta kova aikštės viduryje. Ukrainos rinktinė atliko du keitimus: aikštę paliko abu puolėjai A. Yarmolenko ir A. Dovbykas, o juos pakeitė Romanas Yaremchukas ir Oleksandras Zubkovas. Tuo tarpu Slovakija jau pakeitė 4 futbolininkus.

54 min. Pagaliau šventė atėjo ir į Ukrainos kiemą! Žemą perdavimą į baudos aikštelę atliko Aleksandras Zinčenko, o perdavimą tiksliu smūgiu uždarė Mykola Shaparenko 1:1.

50 min. Mykhailo Mudrykas sužaidžia aštriai kairiajame aikštės krašte, o ukrainiečių kontraataka baigėsi netiksliu A. Dovbyko smūgiu galva.

Pirmas kėlinys:

45 min. Po pirmosios rungtynių dalies slovakai išlaikė trapią persvarą 1:0, o dar vieną pavojingą ataką jie surezgė prieš pat ilgąją pertrauką.

33 min. Ukrainos reidai darosi vis pavojingesni. Dar vieno išpuolio metu Oleksandras Tymchykas pataikė į skersinį, tačiau arbitras šiame epizode įžvelgė Andrėjus Yarmolenko nuošalę.

24 min. Pirmas realus Ukrainos šansas. Artiomas Dovbykas gavo aštrų perdavimą į baudos aikšelę ir suklaidinęs kelis varžovus galėjo smūgiuoti į varžovų vartus, tačiau paskutinę akimirką slovakų gynėjas išmušė kamuolį už aikštės ribų.

25 min. Praėjus 25 rungtynių minutėms Slovakija kamuolį kontroliuoja 60 proc. laiko, o per ligšiolinį sužaistą laiką Ukrainai sunkiai sekasi rasti kelią varžovų aikštės trečdalio link.

17 min. Įvartis! Slovakas Lukašas Haraslinas pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, o įvartį galva pelnė I. Schranzas 1:0. Tai jau antras šio futbolininko įvartis šiame čempionate. Belgus Prahos „Slavia“ puolėjas baudė taip pat rungtynių pradžioje, 7-ąją minutę.

15 min. Prie pat baudos aikštelės prieigų neleistinai griaunamas Stanislavas Lobotka. Atstumas iki vartų buvo 22 metrai, tačiau Davido Hancko smūgį atrėmė Anatoliy Trubinas.

9 min. Gaisras prie Ukrainos rinktinės vartų! Slovakai per vieną minutę turėjo dvi realias progas pasižymėti, o antras epizodas buvo ypač pavojingas, nes Ivano Schranzo iš arti spirtas kamuolys kliudė virpstą.

0 min. Rungtynės vykstančios Diuseldorfe prasidėjo! Fiasko pirmosiose rungtynėse patyręs Ukrainos rinktinės treneris Serhijus Rebrovas ėmėsi permainų ir ant suolo paliko Madrido „Real“ vartininką Andreju Luniną, prieš rumunus praleidusį penkis įvarčius. Taip pat į vienuoliktuką skirtingai nei pirmajame mače pateko Andrėjus Yarmolenko, Oleksandras Tymchykas ir Volodymyras Brazhko.

Slovakai prieš šį mačą jaučasi kiek ramiau, nes pirmajame ture sensacingai 1:0 pranoko belgus ir kol kas yra grupės lyderiai. O Ukrainai šis susitikimas žūtbūtinias, kai pirmosiose čempionato rungtynėse jie net 0:3 pralaimėjo rumununams.

Įdomu, kad žaisdami su Ukraina slovakai laimėjo tik 2 iš paskutinių 8 rungtynių (3 lygiosios, 3 pralaimėjimai)

„Visuomet laikiau Slovakiją stipria komanda. Jie turi žaidėjų žaidžiančių geruose klubuose. Kai juos analizavau, į akis krito jų disciplina. Prieš belgus jie laimėjo puikiu stiliumi.

Varžovus gerbiame. Patys analizavome savo susitikimą su Rumunija ir suprantame padarytas klaidas. Žaidėjai supranta, kad į aikštę turi žengti su daugiau dvasios ir noro. Tikiuosi gerų rungtynių, nes paskutinė dvikova buvo šaltas dušas“, – prieš susitikimą sakė ukrainiečių treneris Serhijus Rebrovas.

Tuo tarpu Slovakijos rinktinės treneris Francesco Calzona sakė, kad jo komandai svarbiausia bus neatsipalaiduoti.

„Mūsų didžiausia stiprybė - žmogiškumas. Esame maža šalis, todėl turime atiduoti 110% norėdami pradžiuginti savo fanus. Euforija po pergalės prieš belgus truko kelias valandas, bet trijų taškų mums tikrai neužteks. Todėl švęsti dar nėra priežasties. Esame pilnai susikoncentravę laukiančioms rungtynėms“, – sakė Italijos futbolo specialistas.