„Gintarinės poros“ iniciatoriai, vieni iš turnyro organizatorių bei sportinių šokių pradininkų Lietuvoje Jūratė ir Česlovas Norvaišos teigė, kad pasaulio čempionatas ne tik praturtins tradicinių varžybų programą, bet artimiausią savaitgalį pavers Kauną pasaulio šokių sporto sostine. „Tiek iš tolimiausių pasaulio kampelių, tiek iš stipriausių Europos šalių susirinkusiems sportininkams belieka palinkėti sėkmės, o žiūrovams linkime daug gerų emocijų.“ – Lietuvos šokių mylėtojams dovanojamu reginiu iš anksto džiaugėsi J. ir Č. Norvaišos.
Pasaulio čempionate dalyvaus standartiniai šokių atlikėjai, pradedant tolimųjų Australijos, Japonijos, Malaizijos, Kinijos, Pietų Korėjos profesionalais bei baigiant stipriais Latvijos, Rumunijos, Čekijos, Ukrainos šokėjais. Žinoma, daugelis nekantriai laukia Lietuvos atstovų, vienos lyderiaujančių porų pasaulyje – Vaidoto Lacičio ir Veronikos Golodnevos-Lacitienės – pasirodymo.
V. ir V. Lacičiai, neseniai sugrįžę iš stovyklos užsienyje, paskutines dienas prieš čempionatą leidžia treniruočių salėje Vilniuje. „Viskas mūsų šokyje jau yra paruošta, apgalvota, sudėliota – kol kas jaučiamės ramiai. Laukiame čempionato.“ – kalbėjo V. Lacitis. Jam pritarė šokių ir gyvenimo partnerė V. Golodneva-Lacitienė: „Mūsų klausia, kokių naujienų parengėme savo choreografijoje? Iš tiesų, tai apgalvojome ir į programą įtraukėme savo senus, labai mėgiamus, sakyčiau „firminius“ gabaliukus.“
Kiekviename pasaulio čempionato ture dalyvių poros atliks visus penkis standartinius šokius: lėtą valsą, tango, Vienos valsą, fokstrotą ir kvikstepą. Finale tango ir kvikstepą kiekviena pora šoks solo, t. y. ne grupėje, bet ant parketo vienu metu tiek žiūrovai, tiek teisėjai regės tik vieną porą.
„Pagrindinių sportinių šokių varžybų metu solo šokiai atliekami tam, kad teisėjai turėtų kuo geresnes galimybes įvertinti kiekvienos poros techniką, muzikalumą, partnerystės įgūdžius, choreografiją. Žiūrovams taip pat tokį finalą būna daug įdomiau stebėti, nes rezultatai parodomi ekrane, todėl atsiranda daugiau sportinio azarto, matant, kaip keičiasi rezultatas po kiekvieno šokio.“ – šokėjų vertinimo taisykles pristatė Č. Norvaiša.
Planetos pirmenybių dalyviai kovas pradės ketvirtfinaliu, o sekmadienio vakare vyks kulminaciniai turai – pusfinalis bei finalas. Į pusfinalį teisėjai pakvies 12 geriausių porų, į finalą – 6. Šis geriausiųjų šešetukas ir išsidalins aukso, sidabro, bronzos medalius, o kai kam atiteks finalinės vietos – nuo ketvirtosios iki šeštosios.
Kartu su sportinių šokių federacijomis, renginį globojančia Kauno miesto savivaldybe, sportinių šokių klubu „Sūkurys“, prisidedančia Nacionaline sporto agentūra, informaciniu partneriu LRT, didžiąją dalį organizacinio darbo atlieka Kauno kultūros centras. „Mūsų komanda jau ne pirmus metus rūpinasi daugeliu „Gintarinės poros“ rengimo klausimų – nuo didžiųjų iki smulkiausių. Tačiau pasaulio čempionato dalyvius, jų delegacijas tenka priimti ne kasdien, tad iššūkių buvo. Visgi, matydami, kaip noriai žmonės klausinėja apie renginį, perka bilietus, suprantame, kad visų organizatorių pastangos, nukreiptos į įspūdingo reginio sukūrimą žiūrovams, jau pasiteisino.“ – dalinosi Kauno kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei-administracinei veiklai, atliekanti direktoriaus funkcijas Erika Stepankevičienė.
Pasaulio čempionatas Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks gegužės 7 d. 19.00 val., o 57-osios sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“ – gegužės 6 ir 7 d. nuo ryto iki vakaro.