Ispanijoje vykstančiame ITF serijos vyrų teniso turnyre puikų pasirodymą tęsia 18-metis lietuvis Vilius Gaubas (ATP-757).

Nuo kvalifikacijos startavęs lietuvis šeštadienį vienetų varžybų pusfinalyje per 1 valandą 37 minutes 6:4, 7:6 (7:1) eliminavo pirmąją turnyro raketę ispaną Polį Martiną Tiffoną (ATP-259). V.Gaubui šiame turnyre tai buvo jau 7-a pergalė iš eilės.

Pirmajame sete V. Gaubui pavyko panaikinti dviejų geimų deficitą (0:2, 2:2). Dar kartą vytis varžovą lietuviui teko po septintojo geimo, kai V. Gaubas pralaimėjo savo padavimų seriją (3:4). Jau aštuntajame geime lietuvis atsakė varžovui realizuotu „break pointu“, devintajame geime „sausai“ laimėjo savo padavimų seriją, o dešimtajame geime varžovo padavimų metu atitrūko 40:30 ir pirmu bandymu realizavo „set pointą“.

Antrajame sete lietuvis demonstravo tvirtą charakterį. V.Gaubas turėjo didžiulį deficitą (0:4, 1:5), bet varžovui taip ir nesuteikė nė vieno „set pointo“. Lietuvis spurtu 5:0 panaikino visą atsilikimą, o ispanas galėjo guostis tuo, kad perkėlė seto baigtį į pratęsimą. Tiesa, jame P. Martinas Tiffonas didesnių vilčių neturėjo. Tik pratęsimo pradžioje tenisininkai apsikeitė laimėtais taškais (1:1), o nuo tada V. Gaubas 6 taškais paeiliui įtvirtino pergalę.

V. Gaubas jau užsitikrino 16 ATP vienetų reitingo taškų ir 2120 JAV dolerių, o sekmadienį finale žais su ispanu Migueliu Damasu (ATP-661). V. Gaubas pernai pirmą kartą karjeroje laimėjo ITF vyrų vienetų turnyrą. Tiesa, tąkart jis žaidė M15 kategorijos turnyre, o šios savaitės turnyras Ispanijoje yra aukštesnės – M25 – kategorijos.

V. Gaubas po 9 dienų ATP vienetų reitinge turėtų kilti maždaug į 640-ą vietą.

ITF serijos vyrų teniso turnyro Ispanijoje prizų fondą sudaro 25 tūkst. JAV dolerių.