• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antrus metus iš eilės geriausiu pasaulio ultrabėgiku pripažintas ir penkis pasaulio rekordus pagerinęs bėgikas Aleksandras Sorokinas sieks naujo pasaulio rekordo.

Antrus metus iš eilės geriausiu pasaulio ultrabėgiku pripažintas ir penkis pasaulio rekordus pagerinęs bėgikas Aleksandras Sorokinas sieks naujo pasaulio rekordo.

REKLAMA

Gegužės 14 dieną bėgiko organizuojame, Vilniuje vyksiančiame, 100 kilometrų bėgime dalyvaus vieni geriausių Europos sportininkų, taip pat bėgimo profesionalai iš Afrikos ir Japonijos. Sportininkas atskleidžia, kaip vyksta pasiruošimas ir su kokiais psichologiniais iššūkiais susiduria.

A. Sorokinas geriausiu pasaulio ultrabėgiku savo karjeroje buvo pripažintas net tris kartus. Praėjusiais metais sportininkas iš viso nubėgo beveik 12 tūkst. kilometrų ir pagerino du pasaulio rekordus, kurie papildė 3 turėtų rekordų sąskaitą. Sportininkas neslepia, kad gimtajame krašte rekordo bandys siekti pirmą kartą ir tai kelia nemenką jaudulį.

„Gegužės 14 dieną Vilniuje bandysiu pagerinti pasaulio rekordą, kurio laikas šiuo metu yra 6 valandos ir 5 minutės. Man itin didelė garbė bėgti savo gimtajame mieste, kuris šiais metais švenčia 700 metų gimtadienį. Nemeluosiu, siekti rekordo Lietuvoje mane baugina kur kas labiau, kadangi užsienyje tai galima daryti nesulaukiant itin didelio dėmesio. Tačiau kelti sau iššūkius būtina, juk tik taip tobulėjame“, – atvirauja sportininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Bėgimas buvo hobis

A. Sorokinas pasakoja, kad prieš 4–5 metus nebūtų pagalvojęs, kad taps profesionaliu sportininku ir pasaulio rekordininku.

REKLAMA

„Bėgimas buvo mano hobis, tačiau neturėjau tikslo iš to pragyventi, dar 2019-aisiais dirbau įprastą darbą. Tačiau palaipsniui mano rezultatai ėmė darytis geresni, atsirado rėmėjų ir tai tapo mano pagrindine veikla. Tiksliai neįvardyčiau, kada tapau profesionalu, nes tai įvyko labai natūraliai. Noriu pabrėžti, kad savo užnugaryje turiu didelę komandą, bet kurios nebūčiau pasiekęs tokių rezultatų“, – pasakoja bėgikas.

REKLAMA
REKLAMA

Sportininkas mėgaujasi savo darbu, nors jis kasdienybėje sukelia fizinių ir psichologinių iššūkių. Pasak jo, didžiausią riziką kelia dideli krūviai ir traumos.

„Jeigu ruošiantis varžyboms pavyksta išvengti traumų, kitas iššūkis – moralinis nusiteikimas. Kelios savaitės iki varžybų dažniausiai būna sunkiausios. Aš esu intravertas, o prieš varžybas reikia dažniau pasirodyti viešumoje, duoti interviu – tai man nemenkas iššūkis. Artėjant varžyboms dažnai apima dvejonės ir nepasitikėjimas savimi, nes žinau, kad artėja išbandymai. Tuo metu jaučiama baimė – tarsi prieš egzaminą: nors esi pasiruošęs, vis tiek jaudiniesi, kad gali nepavykti. Tačiau, kai varžybos pasibaigia užplūsta euforija, kuri gali tęstis ir kelias savaites“, – sako A. Sorokinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasiruošimas – itin svarbus

Rekordininkas atskleidžia, kad atsakingas pasiruošimas varžyboms yra pati svarbiausia profesionalaus sporto dalis: „Norint būti geru sportininku, tam reikia skirti itin daug laiko. Ruošiantis varžyboms, į dieną turiu po kelias treniruotes ir nubėgu apie 40–50 kilometrų, taip pat laikausi miego ritmo ir subalansuotai maitinuosi. Dienos tampa gana vienodos: miegu, valgau ir bėgu“.

REKLAMA

Artėjančioms varžyboms bėgikas ruošėsi sporto stovykloje Amerikoje, kur šiek tiek atsiribojo, kiekvieną dieną intensyviai treniravosi ir kaupėsi morališkai. Pasak sportininko, nemažiau svarbus ir techninis pasiruošimas.

„Bėgant ilgas distancijas, itin svarbu pasirinkti kokybišką aprangą, kuri turi būti ne tik patogi, bet ir funkcionali. Kai bėgi 10 kilometrų apranga gali turėti trūkumų, kadangi bėgimas netruks ilgai. Bėgant ilgas distancijas,

REKLAMA

kurios gali trukti ir visą parą, net ir minimaliausi nepatogumai gali sujaukti mintis. Jei apranga trins ar spaus siūlės – visą bėgimą galvosi tik apie tai“, – sako sportininkas.

Geriausiu praėjusių metų sportininku išrinktas ir penkis pasaulio rekordus pagerinęs bėgikas pradeda bendradarbiauti su aktyvaus laisvalaikio prekės ženklu „Audimas“. Prekės ženklas sportininkui sukūrė unikalius, ilgų distancijų bėgimo marškinėlius, kuriuos jis vilkės siekdamas pasaulio rekordo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Audimas Brand“ direktorius Hardy Schulz teigia, kad prisidėti prie Lietuvą garsinančių sportininkų – didelė garbė: „Galimybė bendradarbiauti su tokiais sportininkais kaip A. Sorokinas – neeilinė, jo ryžtas ir rezultatai ne tik garsina Lietuvą, bet ir įkvepia aplinkinius. Aleksandrui sukūrėme specialius marškinėlius, kurie itin greitai išgarina drėgmę, sukuria vos juntamą dėvėjimo pojūtį bei netrina ir nedirgina odos. Tikime, kad patogi ir funkcionali apranga – viena iš sėkmingo rezultato sudedamųjų dalių“.

REKLAMA

Tuo tarpu, A. Sorokinas teigia, kad jam itin svarbu dirbti su lietuvišku prekės ženklu: „Dėvėti šiuos marškinėlius man itin svarbu, kadangi varžybose savo šalį noriu reprezentuoti visapusiškai. Tikiu, kad su „Audimas“ nubėgsime dar ne vieną šimtą kilometrų“.

Ultrabėgimas – kova su savimi

Bėgikas pasakoja, jog ultrabėgimas reikalauja ne tik fizinio, bet ir psichologinio pasiruošimo.

„Ilgų distancijų bėgimas – tai kova su savimi. Tam reikia itin didelio ir atsakingo fizinio pasiruošimo, tačiau bėgant varžybų metu svarbu išlikti stipriam ir psichologiškai. Jeigu bėgimas trunka parą, kūnas ir taip būna pavargęs automatiškai juda į priekį ir tada pati svarbiausia psichologinė ištvermė“, – pasakoja sportininkas.

Sportininkas pripažįsta, kad pasiekus pirmąjį rekordą, užplūdo kitokios emocijos, nei jis tikėjosi: „Bėgdamas per treniruotas galvodavau, kas būtų, jei pasiekčiau rekordą – pakelčiau rankas ir rėkčiau iš laimės. Kai pasiekiau rekordą aplankė mintys, kad darbas padarytas ir tiek. Netgi jaučiau šiokią tokią tuštumą, todėl iš karto ėmiau ieškoti naujų tikslų ir galimybių, kad nenuleisti kartelės. Juk be tikslo ir motyvacijos nėra prasmės gyventi“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų