Lietuvė Oksana Dobrovolskaja trečiadienio popietę dalyvavo disko metimo varžybų finale Paryžiaus žaidynėse. 28-erių sportininkė liko per žingsnį nuo medalio – ji užėmė penktąją vietą.

46

Pigmentinį retinitą – akies tinklainę pažeidžiančią ligą – iš mamos paveldėjusi ir dėl to nuo vaikystės silpnai matanti Oksana į Paryžiaus paralimpinių žaidynių disko metimo sektorių žengė išradingai trispalvės spalvomis nusidažiusi kaseles.

Geriausias Lietuvos sportininkės mėginimas buvo ketvirtas – juo diskas nuskriejo 34,49 m. Iš viso paraatletė atliko šešis metimus, du iš jų nebuvo užfiksuoti, o kituose diskas skriejo 33,33 m, 33,23 m, 34,49 m ir 33,92 m.

Iki paskutiniojo mėginimo lietuvė buvo ketvirtoje vietoje, bet ją aplenkė brazilė Izabela Campos (34,94 m).

Aukso medalį iškovojo kinė Lianming Zhang, įrankį nusviedusi 39,08 m, sidabras atiteko italei Assuntai Legnante (38,01 m), bronza pasidabino dar viena Kinijos atletė Enhui Xue (37,67 m).