• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį Marijampolėje baigėsi 2024 m. Lietuvos šachmatų lyga (LŠL), kurioje, kaip ir prieš mėnesį pasibaigusioje Lietuvos moterų šachmatų lygoje (LMŠL), paaiškėjo čempionai ir prizininkai. Kartu paaiškėjo ir pirmos aštuonios šachmatų lygos ekipos, užsitikrinusios vietą aukščiausiame lygos divizione, kuris bus suformuotas po numatomų lygos formato pokyčių 2025-aisiais.

Sekmadienį Marijampolėje baigėsi 2024 m. Lietuvos šachmatų lyga (LŠL), kurioje, kaip ir prieš mėnesį pasibaigusioje Lietuvos moterų šachmatų lygoje (LMŠL), paaiškėjo čempionai ir prizininkai. Kartu paaiškėjo ir pirmos aštuonios šachmatų lygos ekipos, užsitikrinusios vietą aukščiausiame lygos divizione, kuris bus suformuotas po numatomų lygos formato pokyčių 2025-aisiais.

REKLAMA

Pokyčiams besiruošiančioje lygoje jau 2024 m. buvo įvesta keletas naujovių, tarp kurių – padidėjęs lentų skaičius mače (6 prieš 6), panaikinant baltosios spalvos pranašumą komandai. Tai kiek sumažino komandų skaičių, tačiau sustiprino bendrą lygį ir visos 16 komandų drausmingai startavo ir finišavo pilnomis sudėtimis, žaidusiomis Taujėnuose, Vilniuje bei Marijampolėje.

Prieš paskutinįjį 7-ąjį ratą lygoje lyderiavo dvi ekipos, turėjusios po 10 komandinių taškų (MP): čempiono titulą gynę ir penktojo LŠL titulo per šešis sezonus siekę Vilniaus „MRU-ROSK Consulting“ šachmatininkai bei čempionais iki tol dar netapę Vilniaus „VŠK-Chess United“ atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Paskutiniajame rate abiems teko skirtingi iššūkiai – Mykolo Romerio universiteto ekipa susikovė su daugkartiniu lygos čempionu Kauno ŠK „Margiris“, tuo tarpu „VŠK-Chess United“ finiše kovojo su jauna, tačiau šiemet trenerių patirtimi sustiprinta Vilniaus „Šachmartų erdvių“ ekipa.

REKLAMA

Pastaroji dvikova link finišo tiesiosios pajudėjo kiek grečiau, tačiau per pirmuosius etapus su pagrindiniais konkurentais dėl prizinių vietų sužaisti jau spėję „VŠK-Chess United“ dovanų nesulaukė ir iš nominaliai silpnesnių oponentų – prie pirmųjų lentų „Šachmatų erdvių“ treneriai tarptautinis meistras (IM) Virginijus Grabliauskas ir Ruslanas Prigodinas parodė pavyzdį mokiniams nugalėdami vilniečių vedlius atitinkamai Luką Stauską ir FIDE meistrą (FM) Arą Vardanyan.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus ŠK ekipa galiausiai iškovojo komandinę pergalę 4:2 bei su 12 komandinių taškų pakilo į pirmąją vietą bei pateikė paraišką staigmenai, tačiau pirmu papildomu rodikliu (asmeniniais taškais) prieš ratą pustaškiu juos lenkusiam MRU analogiškas rezultatas užtikrintų apgintą titulą. Minimalios pergalės atveju medalių likimą būtų nusprendęs komandinis Bergerio rodiklis, kurio palankumas iš anksto numatomas labai sunkiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitiems lygos mačams (kurių iš viso buvo 8) besibaiginėjant, „Margirio“-MRU mače ilgai užsitęsė net penkios partijos iš šešių, todėl titulo ir medalių savininkai net ir apytuštėje salėje dar buvo neaiškūs, kaip ir gausiai žiūrovų stebėtų partijų rezultatai.

Po MRU atstovų didmeistro (GM) Pauliaus Pultinevičiaus ir FM Tautvydo Vedricko pergalių prieš „Margirio“ atstovus – atitinkamai Estijos reitingo lyderį GM Kaido Kulaotsą bei jaunąjį FM Gustą Morkūną, komanda persvėrė rezultatą, kuris ilgą laiką buvo 0:1 po prie 6-osios lentos patirtos Augusto Vaškevičiaus nesėkmės prieš CM Marių Bieliauską.

REKLAMA

Tačiau komandos kapitonui IM Vaidui Sakalauskui nepavyko realizuoti pėstininko persvaros žirginiame endšpilyje su Tomu Povilaičiu, o „Margirio“ flagmanas GM Šarūnas Šulskis spausdamas pasiekė pergalę prieš į ceitnotą kritusį GM Tomą Laurušą. Mačui išsilyginus, permaininga kauniečių atstovo GM Ilmaro Starostito (Latvija) ir IM Roko Klabio partija užsitęsė 98 ėjimus, per kuriuos pergalės skirtingu metu tikėtis galėjo abi pusės, tačiau galiausiai taikiai baigėsi tiek partija, tiek pats mačas. Abiems komandoms ši baigtis nebuvo palanki.

REKLAMA

„MRU-ROSK Consulting“ liko su 11 komandinių taškų (4 pergalės, 3 lygiosios), praleisdami į priekį ne tik čempionais tapusius „VŠK-Chess Unitedׅ“ atstovus (12 MP, +5 =2), tačiau pagal pirmąjį papildomą rodiklį (asmeninių taškų bei komandinių pergalių suma) ir nusileisdami ir Vilniaus „Juoda balta JŠRF“ (11 MP, +5 =1 -1), kuriuos antrajame etape buvo įveikę tarpusavy.

Po taip pat vėlokai mačą su ŠBK „Kaunas“ užbaigusios ir sunkiai atlaikytos „Juoda balta“ atstovo iš Latvijos Emilio Janio Mierinšo partijos su kauniečių atstovu FM Glebu Pidlužnij paaiškėjo, jog šį mačą pergalingai (3,5:2,5) baigė ir tuo sidabro medalį iškovojo Vilniaus ekipa. Jai pergalę lemiamame mače juodaisiais uždirbo GM Valery Kazakouski, nukovęs lenką GM Szymoną Gumularzą, bei po ilgos pertraukos prie šachmatų lentos sugrįžęs FM Povilas Tvarijonas, kuris endšpilyje apgavo IM titulo patvirtinimo laukiantį Pijų Stremavičių. Įdomu, jog tiek „Margirio“-MRU, tiek ŠBK-„Juoda balta“ mačuose visos rezultatyviosios partijos baigėsi būtent juodųjų naudai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtent pirmieji trys mačai nusprendė prizininkų trejetą, kuris šiemet pirmąkart lygos istorijoje buvo iš vieno miesto.

Auksu džiaugėsi Vilniaus „VŠK-Chess United“ (Lukas Stauskas, FM Dmitrijus Chocenka, FM Aras Vardanyan, Jūras Mickevičius, Aleksandras Šalna, FM Martynas Limontas, Kipras Eigminas, Robertas Bastys, Valdas Bučinskas, kapitonas Andrius Paulauskas), sidabro medalis antrus metus iš eilės atiteko „Juoda balta JŠRF“ (GM Arturs Neikšans, GM Valery Kazakouski, GM Eduardas Rozentalis, IM Gediminas Šarakauskas, FM Tomas Tvarijonas, FM Povilas Tvarijonas, Emils Janis Mierinš, Agnesa Stepania Ter-Avetisjana, WFM Renate Vidruska, Steponas Žilakauskis, Dovydas Viliamas, kapitonas Jonas Sidabras), o bronziniai liko „MRU-ROSK Consultingׅ“ (GM Paulius Pultinevičius, GM Tomas Laurušas, IM Rokas Klabis, kapitonas IM Vaidas Sakalauskas, FM Tautvydas Vedrickas, Matas Indriūnas, Vaidas Šetkauskas, Augustas Vaškevičius).

REKLAMA

Už šių ekipų su 9 MP ketvirtą ir penktą vietas pasidalino dvi kauniečių ekipos – ŠBK ir „Margiris“. Tik komandinio Bergerio rodiklis nežymią persvarą suteikė ir į 4 vietą pakėlė ŠBK atstovus, kurie nesėkmingai finišuodami prarado ir medalius. Abi ekipos šiose varžybose laimėjo po 4 mačus, tačiau nusileido aukso ir sidabro medalininkėms bei Marijampolės etape taikiai sužaidė su MRU. Ketvirtajame mače tuo tarpu dėl tiesioginio kelialapio į kitų metų aukščiausiąjį divizioną susigrūmė Vilniaus „Kamilės šachmatų studija“ ir „Gigant Chess“ Panevėžio ŠK ekipa

REKLAMA

Prieš etapą Panevėžio atstovai sulaukė labai nesmagių naujienų – į lygos etapą vykęs legionerius iš Latvijos IM Rolands Beržinš pateko į kraupią automobilio avariją. Nors šis įvykis baigėsi kiek įmanoma laimingai, tai išbalansavo pačią ekipą, kurią gelbėti savo žaidimu neplanuotai teko to daryti neplanavusiam komandos kapitonui.

Šis įvykis paveikė tiek šeštojo rato mačą prieš „VŠK-Chess United“ (pasibaigusį 2:4), tiek ir finalinį mačą su „Kamilės šachmatų studija“, kuriame Nikitos Posaškovo ir Justo Dailidėno pergalės bei keletas lygiųjų (kartais atlaikytų itin sunkiai) leido 3,5:2,5 laimėti ir į 6-ąją vietą su 8 MP užkopti būtent vilniečiams, o galingą Panevėžio ekipą netikėtai paliko už aštuntuko ribos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Septinti liko antrajame etape sunkių baigčių turėję, tačiau dviem komandinėmis pergalėmis finišavę Plungės „Bokšto“ atstovai, taip pat surinkę 8 komandinius taškus ir finiše nugalėję finalinio etapo šeimininkus „Sūduvos jaunimą“. Paskutinįji tiesioginį kelialapį su 7 MP iškovojo keletą pergalių minimaliais skirtumais surinkę bei kovingą charakterį per visas lygos varžybas rodę „Šachmatų erdvių“ atstovai.

REKLAMA

Šių varžybų, turinčių oficialaus šalies klubų čempionato statusą, nugalėtojai (tiek LŠL nugalėtojai „VŠK-Chess United“, tiek LMŠL triumfavusios Panevėžio ŠK atstovės) iškovoja teisę varžytis 2024 m. Europos klubų šachmatų taurėje, kuris vyks 2024 m. spalį Serbijoje.

Galutinė 2024 m. Lietuvos šachmatų lygos lentelė:

1. Vilniaus „VŠK-Chess United“ (12 komandinių taškų)

2. Vilniaus „Juoda balta JŠRF“ (11 MP)

3. Vilniaus „MRU-ROSK Consulting (11 MP)

4. ŠBK „Kaunas“ (9 MP)

5. Kauno ŠK „Margiris“ (9 MP)

6. Vilniaus „Kamilės šachmatų studija“ (8 MP)

7. Plungės VŠK „Bokštas“ (8 MP)

8. Vilniaus „Šachmatų erdvės“ (7 MP)

9. „Gigant Chess“ Panevėžio ŠK (6 MP)

10. Vilniaus „Brilliant-VŠK“ (6 MP)

11. Vilniaus „Sostinės tauras“ (6 MP)

12. Klaipėdos „Bokštas“ (6 MP)

13. Vilniaus „VŠK Muškietininkai“ (5 MP)

14. Marijampolės „Sūduvos jaunimas“ (5 MP)

15. Vilniaus „Pasakų parkas“ (3 MP)

16. LASF (0 MP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų