Pasak TASS, žurnalistų akreditacijos nušviesti žaidynes panaikinimas buvo „visiškai netikėtas“. Teigiama, esą šie asmenys jau buvo atvykę į Paryžių, gavo leidimus ir dalyvavo vasaros olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje bei keliuose kituose renginiuose.
„Paryžiaus 2024 metų organizacinis komitetas (...) paminėjo Prancūzijos valdžios institucijų sprendimą, tačiau nenurodė jokių konkrečių nusiskundimų ir tokio sprendimo priežasčių“, – sakoma TASS išplatintame pranešime.
TASS teigimu, vienas iš žurnalistų, Artiomas Kuznecovas, jau yra nušvietęs septynerias olimpines žaidynes.
Naujienų agentūra AFP susisiekė su Tarptautiniu olimpiniu komitetu (IOC) ir Prancūzijos užsienio reikalų ministerija, tačiau jie iš karto neatsakė į prašymą pateikti komentarus.
Rusijos žurnalistų prašymai akredituotis jau prieš kurį laiką buvo atmesti. Reaguodama į šią situaciją, Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova tąkart TASS pareiškė, kad „žurnalistų teisių ir žodžio laisvės užtikrinimas tėra tušti žodžiai (Prancūzijos prezidentui Emmanueliui) Macronui (Emaniueliui Makronui) ir jo gaujai“.
Varžytis Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse kaip neutraliems atletams buvo leista vos keliolikai Rusijos sportininkų, o Paryžiuje dalyvauti su Rusijos vėliava dėl Kremliaus karinio puolimo Ukrainoje buvo uždrausta.
Likus kelioms dienoms iki žaidynių atidarymo, Prancūzijos policija sulaikė rusą, įtariamą planavus „destabilizuojančius veiksmus“ per Paryžiaus olimpiadą.
Prancūzijos prokurorai teigė, kad vyras įtariamas „žvalgybos informacijos perdavimu užsienio valstybei siekiant sukelti priešiškumą Prancūzijoje“. Pasak jų, už šiuos veiksmus jam gresia iki 30 metų kalėjimo.
Be to, šeštadienį Rusija supeikė Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją, pavadinusi ją didžiule nesėkme.