Tai penkių žvaigždučių viešbutis kuriame komforto tikrai netrūksta – nuo SPA, puikios treniruočių salės, baseino ir vaizdo į uostą.
Vaikštant koridoriumi galima išgirsti ir gyvai klasikinę muziką grojantį pianistą.
Kainos už naktį viešbutyje svyruoja nuo kelių šimtų eurų iki kelių tūkstančių, atitinkamai pagal tai, kokio kambario norite.
Per didžiausius krepšinio renginius FIBA parenka tam tikrą skaičių viešbučių, iš kurių jau savo gyvenamą vietą renkasi tiek komandos, tiek, pavyzdžiui, žiniasklaidos atstovai.
Dažniausiai pasirinkimą nulemia gera lokacija, ypač kalbant apie didelius miestus, nes tiesiog nesinori valandą ar daugiau nuolat praleisti kamštyje važiuojant į rungtynes ar treniruotę.
Pasitaiko ir išskirtinių atvejų. Štai ir šiemet Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinė gyveną kur kas toliau, jų viešbutis nutolęs per 10 km nuo arenos.
O Lietuvos rinktinei Maniloje labai patogu, nes viešbutis ir arena yra vieno komplekso dalis, tad viskas labai ranka pasiekiama vos kelių minučių spinduliu.
„Jei kalbėtume apie visus reikalavimus, tai iš tikrųjų yra taip, kad pati FIBA juos turi ir kelia viešbučiams, kurie nori čempionato metu priimti komandas.
Tad šioje vietoje komanda nelabai ką ir gali padaryti, nes viskas pagal FIBA reikalavimus, kurie yra aukšti ir geri, tad didesnių bėdų nekyla“, – apie rinktinės gyvenimo sąlygas Maniloje sakė kartu su komanda gyvenantis Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) krepšinio rinktinių direktorius Žydrūnas Vilenčikas.
„Vietiniai irgi labai paslaugūs, profesionalai, tad didesnių problemų, bent jau kol kas, nekilo“, – pridūrė jis.
Maitinimas pagal FIBA reikalavimus sportininkams
Keliaujant po egzotiškesnes šalis toli gražu ne visi žmonės pripranta prie vietinio maisto, kitiems gi tai vienas malonumas paragauti rečiau valgomo maisto.
Sportininkai susiduria su padidinta rizika tokiems bandymams, nes tai gali išvesti juos iš rikiuotės, kadangi čempionatas gana trumpas, niekas nenori, kad pašaliniai faktoriai turėtų įtakos pasirodymams krepšinio aikštėje.
Visgi tokiose turnyruose situacija yra kitokia.
„FIBA iš anksto derina meniu, kad jis atitiktų tai, ko reikia sportininko organizmui. Šiuo atžvilgiu jis gana įprastas su daug vitaminų, vaisių, reikalingų medžiagų ir be papildomos rizikos. Tik mums esant Taipėjuje dar prieš čempionatą trečią dieną teko šiek tiek koreguoti meniu, nes azijiečiams labiau patinka aštresnis maistas, bet čia Maniloje jokių problemų nekyla“, – pridūrė LKF rinktinių direktorius.
Pasak jo, rinktinės nariai kol maisto atžvilgiu ypatingų pageidavimų nėra pareiškę.
„Apskritai kol kas viešbutyje viskas gana tiksliai apibrėžta ir be didesnių nusiskundimų. Toliau tik pasirenkame mes patys kambarių išdėstymą, maitinimo lakus ar kada norime vykti į treniruotę, ar kaip tik transportą į ją atšaukti. Tačiau iš mūsų pusės viskas tikrai gerai“, – sakė Ž. Vilenčikas.
Maniloje yra ne tik krepšininkai ar trenerių štabas, tačiau ir kito delegacijos nariai, tarp kurių ir personalo nariai. Pasak Ž. Vilenčiko, šiemet dėl apgyvendinimo FIBA įvedė vieną pasikeitimą.
„Nuo šio pasaulio čempionato organizatoriai leidžia pasirinkti krepšininkams gyventi arba 12-oje vienviečių kambarių, arba 6-iose dviviečiuose. Aišku, kad visi žaidėjai renkasi vienviečius, bet mes jau anksčiau tokį planą taikėme. Tiesiog personalo ar trenerio štabo nariai gyvendavo po du, o krepšininkai, kiek leisdavo galimybės, gyvendavo po vieną.
Žinote, jiems daugiau reikia poilsio nei mums“, – teigė rinktinių direktorius.
Žūtbūtinė kova su kondicionieriais
Kova Maniloje vyksta ne tik aikštėje. Iš tiesų Maniloje vyrauja gana stabiliai didelis bent 30 laipsnių karštis, o jutiminė temperatūra dar didesnė. Naktį šiek tiek geriau, tačiau irgi labai tvanku.
Tad išsigelbėjimas tokioje situacijoje gali būti kondicionierius. Vis dėlto Maniloje jis naudojamas iki maksimumo. Dažnai iš lauko įeinant į pastato vidų pajausi, kad temperatūra staiga skiriasi ir 15 ar 18 laipsnių. Žmogaus organizmui pavojingas toks staigus pokytis, nes gana lengva peršalti.
Jau mes, žiniasklaidos, atstovai itin stengiamės saugotis, o krepšininkams tokių situacijų reikia vengti dar labiau.
„Oro temperatūros skirtumai didžiuliai. Iš karšto oro į šaltą pereini drastiškai, kas nėra gerai“, – sakė Ž. Vilenčikas.
Netgi vakarinės treniruotės metu rinktinės atstovai paprašė darbuotojų išjungti arba bent sumažinti kondicionierius.
„Paprašėme išjungti kondicionierius, nes jie buvo įjungti ir nuo lubų nukreipti į aikštę. Sportuojant labai jaučiasi tie gūsiai ir tai pavojinga“, – pridūrė LKF atstovas.
„Kambaryje, žinoma, jau patys juos reguliuojame. Bet šiltuose kraštuose situacija visur panaši. Apskritai teko su graikų atstovais kalbėtis, tai net jiems įpratusiems prie didelio karščio jau tenka suktis kažkaip iš situacijų. Tad tiesiog kur galima prašome, kad kondicionieriai būtų išjungti arba nebūtų įjungti iki pavojingos ribos“, – apie rinktinės gyvenimo sąlygas kalbėjo Ž. Vilenčikas.
Apie kovą ne tik aikštėje atvykus į Manilą yra užsiminęs ir rinktinės įžaidėjas Rokas Jokubaitis.
„Yra šis dalykas. Kambaryje nenaudojame kondicinieriaus, bet išeiname į kitą patalpą ten ant viso stiprumo įjungtas. Yra kas kau kosėja, jaučiamas šioks toks peršalimas. Bet jau pripratome, imunitetas atsigavo ir dabar viskas gerai, visi sveiki, gyvi“, – sakė R. Jokubaitis.
Trenerio Kazio Maksvyčio teigimu, bent jau kol kas, nepaisant visų situacijų, nėra žaidėjo, kuris del sveikatos trikdžių negalėtų rungtyniauti.
Filipinuose rinktinei padeda vietiniai savanoriai. Laimei, jie ir kiti aplinkiniai gana neblogai šneka angliškai. Bent jau supranta tas pagrindines frazes.
„Visi paslaugūs, nėra didesnių problemų. Be abejo, yra tam tikri kultūriniai skirtumai. Panašiai buvo ir praėjusiame pasaulio čempionate Kinijoje, kur lydintis asmuo nepriima tam tikrų sprendimų. Iškilus rūpesčiams jis kreipiasi į kitą asmenį, tada tas dar į kitą ir kartais užtrukdavo priimti tam tikrus sprendimus.
Bet prie to pripratome, didesnių bėdų kol kas esant čia neiškilo. Viskas gerai, kultūriniai skirtumai yra, bet svarbiausia komunikacija tarpusavyje“, – kalbėjo Ž. Vilenčikas.