Kovos Pasaulio taurėje tęsiasi, o į lemiamą kovą trečiadienį stojo Graikijos (2/1) ir Naujosios Zelandijos (1/2) krepšininkai. Po itin įnirtingos kovos pergalę rezultatu 83:74 visgi išplėšė Graikija.

Graikija jau penktadienį antrame planetos pirmenybių etape susitiks su Lietuvos rinktinės krepšininkais.

Pirmuosius taškus žūtbūtinėse rungtynėse tritaškiu pelnė Naujoji Zelandija, tačiau tuo pačiu atsakė ir Michailas Lountzis (3:3). Sužaidus beveik penkias minutes Naujosios Zelandijos rinktinė vis dar buvo priekyje (7:10).

Nors prieš graikus varžovai stengėsi išlaikyti saugų atstumą, tačiau po Giannoulio Larentzakio tritaškio rezultatas tapo lygus (12:12). Pirmąjį kėlinį Naujoji Zelandija baigė pirmaudama (15:20).

Vos prasidėjus antrajam kėliniui Graikijos ataką stabdė Yannicko Wetzellio blokas, o tuo nepatenkintas Dimitrios Itoudis gavo techninę pražangą ir padovanojo tašką Naujosios Zelandijos krepšininkams. Prabėgus dviem minutėms graikai dar labiau atsiliko nuo varžovų (18:25).

Graikams sunkiai krito net ir nesudėtingi metimai, o tuo naudojosi dėl vietos kitame etape kovojantys zelandiečiai susikrovę ir dviženklę persvarą (20:30).

Reubenas Te Rangi smeigė dar vieną tritaškį ir savo sąskaitoje dar nesibaigus kėliniui turėjo 15 taškų. Po dviejų kėlinių Naujoji Zelandija buvo priekyje 32:43.

Po sunkios pirmos pusės graikai grįžo visai kitais veidais ir iškart pelnė 6 taškus (38:43). Po dar vieno prarasto Naujosios Zelandijos kamuolio graikai priartėjo vos per 6 taškus (40:46).

Itin agresyviai žaidę graikai greitai susirinko maksimalų komandinių pražangų skaičių, o po taiklios Naujosios Zelandijos baudos persvara vėl padidėjo iki 9 taškų (40:49).

Prabėgus pusei kėlinio Naujosios Zelandijos atotrūkis ištirpo iki 3 taškų, o po Ioannio Papapetrou tritaškio liko vos vienas taškelis. Kėlinio gale persvara išliko trapi (50:54).

Primename, kad Graikija ir Naujoji Zelandija Pasaulio krepšinio čempionate žaidė C grupėje kartu JAV ir Jordanijos rinktinėmis.