Šeštadienį Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse 18-metė Lietuvos plaukikė Gabrielė Čepavičiūtė varžėsi 100 metrų nugara plaukimo atrankoje. Antrajame atrankos plaukime iš šešių dalyvių lietuvė atplaukė penkta ir nepateko į finalą.  S6 klasės bendroje įskaitoje lietuvė liko dešimta iš 12 dalyvių.

36

Lietuvė distanciją įveikė per 1:37,77 min, o jos plaukime greičiausia buvo amerikietė Ellie Marks, kuri atplaukė per 1:20,83 min. Antra finišavo kanadietė Shely Newkirk 1:24,72 min.

Iš viso į finalą pateko po keturias plaukikes iš dviejų atrankos plaukimų. Kitoje grupėje antrą geriausią rezultatą iš visų dalyvių pademonstravo kinė

Yiuyan Jiang 1:23,08 min. Antra atplaukė ukrainietė Anna Hontar 1:25,45 min.

G. Čapavičiūtei tai yra debiutinės paralimpinės žaidynės ir trečias startas Paryžiuje. Prieš tai ji kovėsi 200 metrų kompleksiniu būdu plaukimo rungties finale, kur užėmė 8 vietą.

Rasos Mažutaitienės treniruojama kaunietė jame pasiekė naujas asmeninį rekordą 3:47,60 min.

Buvo netoli patekimo į Tokijo žaidynes

Jauniausia paralimpinės rinktinės narė 18-metė G. Čepavičiūtė į paralimpines žaidynes atvyko gavusi vardinį kvietimą.

Tiesa, Paryžiaus žaidynės jau galėjo būti antrosios jaunos sportininkės karjeroje. Normatyvą ji buvo įvykdžiusi ir į Tokijo paralimpiadą, tačiau į Japoniją neišskrido dėl šaliai skirtų kvotų.  Vienintelę vietą tada užpildęs Edgaras Matakas iš Tokijo parsivežė olimpinę bronzą, tačiau G. Čepavičiūtė neslėpė, kad tuo momentu tikrai buvo apmaudu.

„Tikrai buvau puikios fizinės formos, bet taisyklės buvo taisyklės. Supratau, kad ne nuo manęs tai priklauso, tai to, kad per daug užsilikčiau strese ir liūdesy, nebuvo.  Aš užsibrėžiau tikslą toliau sunkiai dirbti, kad išvažiuočiau į Paryžių. Dabar tai ir vyksta“, – šyptelėjo pašnekovė.

Išsamų tv3.lt interviu su sportininke prieš žaidynes skaitykite čia.