• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kūno kultūros ir sporto departamentas paskelbė Lietuvos plaukimo federacijos meistriškumo rodiklius, kurie nustebino ne vieną. Pagal formules apskaičiuoti plaukikų rodikliai buvo tokie: pirmoje vietoje, žinoma, puikavosi Rūta Meilutytė, tačiau antrą vietą užėmė jaunas ir perspektyvus plaukikas Danas Rapšys, kuris aplenkė ir Giedrių Titenį, ir Mindaugą Sadauską.

D. Rapšys surinko 732,11 taško, G. Titenis, likęs trečioje vietoje – 394,09 taško, o M. Sadauskas – 265,1 taško.„Iš pat pradžių net nustebau, kai pamačiau tokią statistiką. Iš tiesų, labai net nesidomėjau, bet kai pamačiau, kad aplenkiau mūsų šalies geriausius sportininkus, labai nudžiugau“, – sakė D. Rapšys. D. Rapšys portalui balsas.lt pasakojo apie savo treniruočių sąlygas, autoritetus ir vaikystės išdaigas.

– Kaip įvertintum praėjusius metus? – paklausėme D. Rapšio.

– Praėję metai buvo gan sėkmingi, padarėme tai, ką norėjome. Žinoma, galėjo būti ir dar geriau, bet manau, kad buvo patys sėkmingiausi metai mano gyvenime.

REKLAMA
REKLAMA

– Kokie šių metų svarbiausi planai?

– Šį sezoną ruošiamės Europos čempionatui, kuris vyks Berlyne. Nežinau, ką reikia patobulinti, bet svarbu įdėti daug darbo ir stengtis iš visų jėgų .

REKLAMA

– Kalbant apie plaukimą Lietuvoje, ar pastebėjai, kad po R. Meilutytės iškilimo, populiarėji ir tu, ir kiti plaukikai?

– Taip, žinoma, po Rūtos pasirodymo Londone, Lietuvoje plaukimas sparčiai šoka į priekį. Be to, mūsų federacijos atstovai padėjo iškilti kitiems plaukikams. Rūta plaukimą tikrai išpopuliarino.

– Kodėl apskritai pasirinkai tokią sporto šaką?

– Iš pradžių į baseiną mane atvedė tėvai, kad išmokčiau plaukti. Tačiau kiek vėliau treneriai pastebėjo, kad man labai gerai sekasi ir pasakė, kad galėčiau daugiau pasiekti nei tiesiog išmokti plaukti. Vaikystėje būdavau labai padūkęs, krėsdavau daugybę išdaigų baseine, bet, žinoma, jau suaugau.

REKLAMA
REKLAMA

– Koks plaukimo stilius labiausiai patinka?

– Mano pats mėgstamiausias stilius yra plaukimas nugara, o po to jau eina ir plaukimas krauliu, ir delfinu.

– Kas tavo autoritetas plaukimo pasaulyje?

– Aš nelabai turiu autoritetų, nes pats noriu būti kažkam autoritetas. Kažkada anksčiau, kai buvau jaunesnis, žinoma, turėdavau autoritetų, kaip ir visiems, man patiko Ryanas Lochte, Michaelas Phelpsas, bet po to, kai pamačiau, kad mano rezultatai sparčiai kyla ir yra ganėtinai geri, atsisakiau autoritetų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kaip pavysta suderinti mokslą ir sportą, juk mokykloje paskutiniai metai?

– Pavyksta suderinti, nes labai padeda mano gimnazija, kurioje mokausi. Be šios gimnazijos būtų labai sunku, bet kadangi turiu geriausią mokyklą pasaulyje, yra truputį lengviau.

– Ar sutinki su ta mintimi, kad sportininkui reikia ir kitos specialybės ir ką planuoji veikti po mokyklos?

– Po mokyklos planuoju labai daug dirbti ir iki olimpiados dar tikrai plauksiu.

– Koks tavo gyvenimas būna, kai išeini iš baseino? Ar lieka laiko laisvalaikiui?

– Laisvalaikiui ypač darbo dienomis, tai tikrai nelieka laiko visiškai, nebent kažkiek laisvo laiko turiu savaitgaliais.

REKLAMA

– Ar nesiruoši dėl sąlygų išsikraustyti iš Lietuvos?

– Ne tikrai niekur nevažiuosiu iš Lietuvos.

– O kaip pats įvertintum savo treniruočių kokybę ir baseino kokybę?

– Lietuvoje tam tikruose miestuose yra labai gerų baseinų, tik ne Panevėžyje. Ir Alytuje, ir Kaune yra gerų baseinų. Alytus, kuris neturi labai stiprių sportininkų, turi vos ne geriausią baseiną Lietuvoje, o mes Panevėžyje turime geriausius sportininkus ir turime vos ne prasčiausią baseiną.

REKLAMA

– Kokie tavo santykiai su kitais Lietuvos plaukikais?

– Iš tiesų, visi esame kaip šeima ir palaikome vienas kitą. Nėra kažkokių didelių pykčių, žinoma, būna, kad susipykstame dėl kažkokių menkniekių, bet visa plaukimo komanda esame kaip šeima. Žinoma, jaučiasi kažkokia konkurencija kaip ir kiekviename sporte, bet ji yra draugiška. Konkuruojame tik vandenyje, o ne gyvenime.

– Sakei, kad šie metai tau buvo geriausi. O koks laimėjimas buvo džiaugsmingiausias?

– Labai džiugus laimėjimas buvo, kai Dubajaus pasaulio jaunimo čempionate komandoje su R. Meilutyte laimėjome estafetėje sidabrą. Labai džiaugėmės, nes pirmą kartą Lietuvos istorijoje, manau, laimėjome antrą vietą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kokia didžiausia tavo sporto svajonė?

– Norėčiau puikiai pasirodyti ir olimpinėse žaidynėse, bet didžiausia svajonė būtų pasaulio rekordas.

KOMENTARAS

Ina Paipalienė, D. Rapšio trenerė

Statistika yra labai maloni, bet Danas turėjo daugiau varžybų nei  kiti sportininkai, nes dalyvavo ir jaunimo čempionatuose, ir suaugusių čempionatuose. Praėję metai buvo labai geri, bet manau, kad galėtų būti ir geresni. Labai daug kur reikia tobulėti, nes Danas dar nėra taip pasiruošęs ir fiziškai kovoti su vyrais, bet manau, kad jis suvyriškės ir suaugs. Be to, labai daug rezervų yra darbe, nes dirbam ne tokiais krūviais, kuriais dirba suaugę. Žinoma, reikia tobulinti ir techniką, o didžiausia problema yra mūsų fizinis pasirengimas, nes neturime, kur dirbti sausumoje.

REKLAMA

Tačiau Danas turi ir stipriųjų pusių. Jis turi labai gerą vandens jutimą. Jis yra pajėgus atlikti didelius krūvius ir juos atlieka labai protingai. Jeigu reikia jis dirba 80 proc. stiprumu, jeigu reikia 90 proc., o jei tikrai reikia šauna ir visu 100 proc. Tai yra pakankamai sudėtinga ir iš mano auklėtinių niekas to padaryti nelabai sugebėdavo, o tai yra labai stipri Dano pusė. Be to, jis yra labai stiprus psichologiškai. Jo charakteris ir nusiteikimas startui ir yra jo stiprioji pusė.

REKLAMA

TIK FAKTAI

D. Rapšys 2012 metais Europos jaunimo čempionate pelnė bronzos medalį 200 m plaukimo nugara rungtyje. Po metų tame pačiame nuotolyje sportininkas tapo Europos jaunimo čempionu bei pelnė sidabro medalį 100 m plaukimo nugara rungtyje. 2013 metais pasaulio čempionate pateko į 200 m plaukimo nugara pusfinalį.

Taip pat 2013 metais Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykusiame pasaulio jaunimo čempionate mišrios 4 po 100 metrų kompleksinio plaukimo estafetės finale D. Rapšys, Rūta Meilutytė, Povilas Strazdas ir Eva Gliožerytė iškovojo sidabro medalį.

Jis yra pagerinęs Lietuvos rekordus 50 m baseine 200 m nugara (1:58.98) ir 200 m laisvu stiliumi (1:49.50). Taip pat 25 m baseine – 200 m nugara (1:52:53).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų