Ankaroje (Turkija) vykstančiame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etape šeštadienį triumfavo 28-erių lietuvė Ieva Serapinaitė.

Moterų finale lietuvė surinko 1386 taškus ir išplėšė pergalę. Nuo I.Serapinaitės vos 2 sek. atsiliko vokietė Rebecca Langrehr (1384), o trečia atbėgo meksikietė Mariana Arceo (1380).

I.Serapinaitė sėkmingai startavo fechtavimo rungtyje, kur laimėjo 21 kovą iš 35, surinko 230 taškų ir užėmė 7-ą vietą. Taip pat 7-a ji buvo 200 m plaukime laisvuoju stiliumi (2:15.28 min., 280 tšk.).

Lietuvės galimybės kovoti dėl aukso labai padidėjo po jojimo rungties. Ten I.Serapinaitė pasirodė idealiai – surinko maksimalų įmanomą taškų skaičių (300).

Kombinuotoje rungtyje I.Serapinaitė trasą įveikė per 12 min. 4 sek. ir pelnė 576 tšk. Jos laikas buvo 10-as ir to užteko pergalei.

Lemiamą rungtį I.Serapinaitė pradėjo trečia. Prieš ją startavusi prancūzė Elodie Clouvel kombinuotoje rungtyje buvo daugiau nei 19 sek. lėtesnė, o kita prancūzė Marie Oteiza prarado daugiau nei 24 sek.

I.Serapinaitė pasaulio taurės etapą laimėjo antrą kartą karjeroje. Pirmą tokį titulą ji iškovojo 2022 m. gegužę etape Bulgarijoje.

Ankaroje varžėsi ir 21-erių Elzbieta Adomaitytė. Ji pusfinalio B grupėje su 1030 tšk. buvo 16-a ir į finalą nepateko.