G grupėje rungsis Iranas, Ispanija, Dramblio kaulo krantas ir Brazilija. H grupėje žais Kanada, Latvija, Libanas bei Prancūzija.
Į kitą etapą pateks po dvi stipriausias grupės komandas. Jos naujai sudarytoje grupėje tarpusavyje kovos dėl bilieto į ketvirtfinalį.
G grupė:
Iranas
FIBA reitingas: 22
2019 m. pasaulio čempionatas: 23 vieta
Treneris: Hakanas Demiras
Lyderiai: Behnamas Yakhchali, Arsalanas Kazemi and Mohammadas Jamshidi
Irano rinktinė didelių žvaigždžių neturi, tačiau jau ne kartą įrodė, kad prieš ką besikautų, gali pasirodyti geriau nei iš jos tikimasi. Kaip ir praėjusiame pasaulio čempionate, kai neatrodė beviltiškai žaisdama su ispanais ar tik per plauką nusileidusi Puerto Riko rinktinei. O ir Azijos krepšinio čempionate pastaraisiais metais būdavo tarp stipriausių. Pavyzdžiui, 2017-aisiais užėmė antrą vietą.
Pagrindiniai rinktinės vardai – tai veteranai Hamedas Haddadi, Arsalanas Kazemi ir Behnamas Yakhchali.
Niekas iš Irano pasirodymo daug nesitiki ir šiame čempionate, tačiau patys šios šalies krepšinio atstovai motyvacijos nestinga. Komandą sustyguoti bando prie jos vairo stojęs, solidžios patirties turintis treneris iš Turkijos H. Demiras, kuris anksčiau talkino patyrusiam Turkijos vyriausiajam treneriui Erginui Atamanui. Staigmenų Iranas tikrai gali pateikti.
Ispanija
FIBA reitingas: 1
2019 m. pasaulio čempionatas: 1 vieta
Treneris: Sergio Scariolo
Lyderiai: Willy Hernangomezas, Juancho Hernangomezas, Santi Aldama, Usman Garuba
Tik patys aukščiausi tikslai. Kitaip ir būti negali, kai FIBA reitinge esi pirmoje vietoje.
O ir tuomet, kai rinktinėje – garsūs, patyrę ir į daug svarbių pergalių vedę žaidėjai tokie kaip broliai Hernangomezai bei taip pat nemažai perspektyvų ateityje turintys NBA žaidėjai Usmanas Garuba ar Santi Aldama. O kur dar nepailstantys veteranai Rudy Fernandezas ar Sergio Llulas.
Didesnis galvos skausmas Ispanijai yra tik įžaidėjų grandyje, kadangi šį kartą joje nebus pastaruosiuose pasaulio ir Europos čempionatuose titulus nukalti padėjusių Lorenzo Browno bei Ricky Rubio.
Kaip bebūtų, pagrindinis Ispanijos koziris – mokėjimas bet kokia kaina laimėti. Tai yra tarsi įskiepyta ispanų DNR. Vienas svarbiausių rinktinės kalvių yra ir treneris Sergio Scariolo, kuris atvedė šalį į Europos čempionų sostą pernai, o taip pat į 2019 m. pasaulio čempionų titulą, 2012 m. olimpinius sidabro medalius ar 2016 m. olimpinę bronzą. Tikėtina, kad begalinį kovingumą jis savo žaidėjams bus įskiepijęs ir šiemet, o Ispanija nukeliaus bent iki ketvirtfinalio.
Dramblio Kaulo Krantas
FIBA reitingas: 42
2019 m. pasaulio čempionatas: 29 vieta
Treneris: Dejanas Prokičius
Lyderiai: Matthew Costello, Alexas Poythressas, Maxence Dadiet, Vafessa Fofana
Dramblio Kaulo Krantas FIBA Pasaulio taurėje pasirodys jau penktąjį kartą. Ir iki geresnio pasirodymo nei praėjusiame čempionate, šiai šaliai reiks ne tiek ir daug, kadangi 2019-aisiais buvo užimta vos 29 vieta iš 32 komandų.
Kada, jei ne dabar? Toks posakis tiktų šiai šaliai, kadangi Dramblio Kaulo Kranto komandoje gausu jaunų žaidėjų, kurie trykšta motyvacija gerai pasirodyti ir galbūt užsirekomenduoti juos atidžiai stebėsiantiems klubams.
Grupėje laukia grėsmingi varžovai, tačiau nuvertinti šios Afrikos žemynui atstovausiančios ekipos tikrai nereikėtų, kadangi ir garsių šiai šaliai atstovaujančių pavardžių yra.
Tikėtina, kad komandą į priekį ves tokie patyrę žaidėjai, kaip Vitorijos „Baskonia“ komandai pastarąjį sezoną atstovavęs Matthew Costello ar Milano „Olimpia“ žaidęs Alexas Poythressas. Tiek vienas, tiek kitas buvo itin svarbūs žaidėjai šiai šaliai kovojant dėl patekimo į pasaulio čempionatą. Daug pasako atrankoje į čempionatą parodyta statistika, kur komanda iškovojo dešimt pergalių ir patyrė vos du pralaimėjimus.
Brazilija
FIBA reitingas: 13
2019 m. pasaulio čempionatas: 13 vieta
Treneris: Gustavo De Conti
Lyderiai: Raulis Neto, Bruno Caboclo, Marcelinho Huertas, Yago Mateus
Nors paskutinis kartas, kai brazilai pasaulio čempionate iškovojo medalius buvo dar 1978 m., kai laimėjo bronzą, be jų įsivaizduoti stipriausių pasaulio rinktinių kovas, ko gero, būtų tiesiog neįmanoma. Brazilija yra nuolatinė pasaulio čempionato dalyvė.
Būtent 1978-aisiais, kai buvo laimėta bronza, šioje rinktinėje žaidė ir legendinis brazilų krepšininkas Oscaras Schmidtas.
Šiame čempionate pačio aukščiausio lygio žvaigždžių brazilai neturės, tačiau jie vis tiek išlieka labai realiais pretendentais bent jau iš pirmojo etapo grupės iškopti į kitą etapą. Sudėtyje netrūksta žaidėjų galinčių patampyti nervus net ir pačioms galingiausioms rinktinėms.
Potencialus Brazilijos rinktinės lyderis – Raulis Neto, kuris yra vienintelis NBA žaidėjas šios komandos krepšininkų sąraše, kadangi praėjusį sezoną atstovavo Klivlando „Cavaliers“ komandai.
Ramybės žaidime turėtų įnešti ir 40-ies jau sulaukęs, šilto bei šalto savo karjeroje matęs ir Tenerifės „Lenovo“ pastarajame sezone atstovavęs Marcelinho Huertas. Komandoje taip pat žais Bruno Caboclo ir Yago Mateus duetas, kuris vienas kitą puikiai pažįsta, nes kartu praėjusį sezoną praleido Ulmo „Ratiopharm“ komandoje.
H grupė:
Kanada
FIBA reitingas: 15
2019 m. pasaulio čempionatas: 21 vieta
Treneris: Jordi Fernandezas
Lyderiai: Shai Gilgeous-Alexander, RJ Barrett, Dillon Brooks, Kelly Olynyk, Dwight Powell Oshae Brissett, Luguentz Dort, Nickeil Alexander-Walker, Cory Joseph
Kanadai tai bus jau penkioliktasis pasaulio čempionatas. Tačiau jis išskirtinis tuo, kad pažvelgus į pavardes, kurios sukasi rinktinės žaidėjų sąraše, galima sakyti, kad tai yra bene stipriausia visų laikų šios šalies krepšinio komandos sudėtis.
Vienintelė žymesnė netektis Kanadai yra ta, kad jai nepadės NBA čempionu praėjusiame sezone tapęs Jamalas Murray. Bet argi tai yra labai skaudu, kai ir be jo rinktinės sąraše yra aštuoni NBA krepšininkai?
Atrankoje į čempionatą rinktinę į priekį vedė monstriškai žaidęs NBA duetas Shai Gilgeous-Alexander ir Kelly Olynykas. Prie jų pridėjus kitus rinktinės sąraše esančius narius, Kanada neabejotinai yra viena iš pretendenčių šiame čempionate užsikabinti medalius.
Žvelgiant iš dabartinių perspektyvų ir tai, kokius žaidėjus turi ši šalis, net šiek tiek keista, kad ji pasaulio čempionatuose dar nė karto nėra pasipuošusi jokios spalvos medaliu.
Prancūzija
FIBA reitingas: 5
2019 m. pasaulio čempionatas: 3 vieta
Treneris: Vincentas Collet
Lyderiai: Rudy Gobertas, Nicola Batumas, Evanas Fournier, Guerschonas Yabusele
Didesne netektimi Prancūzijos nacionalinėje komandoje galima įvardinti tik tai, kad joje nežais pirmasis šių metų NBA naujokų biržos šaukimas Victoras Webanyma. Turbūt ir tai, kad čempionatą praleis draugiškose rungtynėse su Lietuva traumą patyręs Frankas Ntilikina.
Tačiau pažvelgus į kitus Prancūzijos žaidėjus tampa akivaizdu, kad ši šalis ir vėl bus viena iš pagrindinių pretendenčių kautis dėl aukščiausių apdovanojimų.
Jai atstovaus trys NBA žaidėjai Rudy Gobertas, Nicola Batumas, Evanas Fournier, o kur dar solidžiai Europoje atrodantys Guerschonas Yabusele, Elie Okobo, Mathias Lessortas, Terry Tarpeyus ar Moustapha Fallas.
Daug mąstyti nereikia. Viską pasako patys rezultatai. Daugiau nei dešimt metų Vicento Collet treniruojama Prancūzija per šį laikotarpį yra milžiniška jėga. Ji demonstravo daug solidžių rezultatų tarptautinėje arenoje, kuriuos lydėjo 2014 ir 2019 metais pasaulio čempionatuose pelnytos bronzos, Sidabras 2020 metų Tokijo olimpiadoje ir 2022 metų Europos čempionate, pirma vieta 2013 Europos čempionate. Niekas nenustebs, jeigu ir šiemet sėkminga linija prasitęs.
Latvija
FIBA reitingas: 29
2019 m. pasaulio čempionatas: nežaidė
Treneris: Luca Banchi
Lyderiai: Davis Bertans, Rolands Šmits, Janis Timma, Arturs Kurucs, Radion Kurucs
Latvijai jau vien patekti į pasaulio čempionatą buvo istorinis įvykis, kadangi ji čia žais pirmąjį kartą.
Tiesa, Lietuvos kaimynų ambicijas kiek sumažino žinia, jog čempionate šaliai negalės padėti garsiausias šalies krepšininkas, NBA klubui Bostono „Celtics“ atstovaujantis Kristapas Porzingis.
Ir žinant tai, kad jau pirmajame etape teks kautis su pretendentėmis į medalius įvardijamomis Prancūzija bei Kanada, aukštaūgio netektis yra be galo rimtas iššūkis.
Dabar bene daugiausia atsakomybės netekus pagrindinio žaidėjo krenta ant praėjusiame sezone Dalaso „Maverics“ komandai atstovavusio Davio Bertanio ar Kauno „Žalgirio“ nario Rolando Šmito pečių.
Latviams į kitą etapą išsikapstyti bus be galo sunku, tačiau jeigu pademonstruos tvirtą charakterį ir komandinį žaidimą, nustebinti krepšinio žvaigdžių perpildytą Kanadą bei Prancūziją jie tikrai gali.
Libanas
FIBA reitingas: 43
2019 m. pasaulio čempionatas: nežaidė
Treneris: Jad El Hajj
Lyderiai: Omari Spellmanas, Waelis Arakji, Ali Haidar, Sergio El Darwich, Hayk Gyokchian
Svarbiausia yra tikėti ir galbūt tikėjimas atves iki pergalių. Taip galima apibūdinti Libano rinktinės situaciją, kuri daugumos ekspertų įvardijama kaip neginčijama autsaiderė H grupėje.
Pirmosios čempionato rungtynės prieš latvius Libanui, ko gero, jau bus esminės, nes pergalės atveju taps aišku, kad dar yra bent šiokių tokių vilčių įkąsti Prancūzijai ar Kanadai ir pakovoti dėl kelialapio į kitą etapą.
Vilties suteikia tai, kad pastaraisiais metais Libanas žaidė gana solidų, komandinį žaidimą, kuris atvedė ir iki vicečempionų titulo 2022-ųjų Azijos čempionate. Čia komandą į priekį vedė Waelis Arakji vidutiniškai rinkęs po 26 taškus ir tapęs to čempionato MVP. Jis, tikėtina, ir pasaulio čempionate temps Libaną į priekį.
Jeigu Libanui pavyktų išsikapstyti į kitą etapą, tai būtų bene didžiausia šio čempionato sensacija.
Visas rugpjūčio 25–rugsėjo 10 d. vyksiančios Pasaulio taurės rungtynes galėsite stebėti „Go3“ kanalu, o visas Lietuvos rinktinės rungtynes tiesiogiai transliuos TV3 televizija ir naujienų portalas tv3.lt.
Visas Pasaulio taurės naujienas sekite čia.