Jis vakarykštį JAV mačą su Velsu, kuris baigėsi 1:1, pradėjo startinėje sudėtyje ir žaidė visas rungtynes. M. Turnerio futbolininko kelias buvo gana įdomus.
Būdami 14-kos metų talentingiausi futbolininkai pamažu jau ruošiasi profesionalo karjerai, juos akylai seka skautai, savo paslaugas siūlo futbolo agentai.
M. Turnerio situacija buvo visai kitokia: tuo metu dabartinis JAV rinktinės vartininkas ne tik nelankė futbolo treniruočių, bet ir, kaip pripažįsta pats futbolininkas, jis nežiūrėdavo futbolo net ir per televizorių, o vienintelė jo patirtis su futbolu buvo stebint vyresnėlės sesers rungtynes vaikų lygoje arba mušinėjant kamuolį su savo draugais.
Viską pakeitė 2010 metų pasaulio čempionatas, kurį stebėjęs ir šiuo sportu susižavėjęs jaunuolis nusprendė nusipirkti kompiuterinį žaidimą „FIFA“, o vėliau ir pabandyti prisijungti prie savo mokyklos futbolo komandos. Savo poziciją aikštėje jis taip pat gavo atsitiktinumo dėka: į vartus M. Turneris stojo tuomet, kai komandos atrankos metu traumą patyrė vienintelis joje dalyvavęs vartininkas.
Nors mokykloje vartininko komandos pasirodymai nebuvo patys geriausi, tai nesustabdė jo noro tobulėti. M. Turnerio komandoje nebuvo vartininkų trenerio, negana to, komanda apskritai žaisdavo neturėdama jokio rimtesnio pasiruošimo ar taktinio plano, tad žaidėjas norėdamas tobulėti dažniausiai dirbdavo vienas, arba pasikviesdamas vieną iš savo draugų.
Pasak paties M, Turnerio, padėtis, nepaisant visko, vėliau nebuvo gera. Žaidėjas atsimena, jog kontaktą iš universitetų jis turėjo vos kartą, kai vienas iš trenerių buvo atvykęs į vienas rungtynes. Visgi, pasibaigus rungtynėms jaunuolis jokių žinių iš jo nesulaukė, o visi bandymai su juo susisiekti baigėsi be jokio atsako.
Situacija aukštyn kojomis apsivertė tuomet, kai Fairfieldo universiteto treneris stebėdamas vieną iš potencialių komandos naujokų pastebėjo, jog varžovų komandoje žaidęs vartininkas per rungtynes atrėmė daugiau nei 30 smūgių į jo vartus. Atkreipęs dėmesį į M. Turnerio pasirodymą jis vėliau pateikė vartininkui vienintelį šio gautą gautą pasiūlymą prisijungti prie jų universiteto, kurį žaidėjas priėmė per daug negalvodamas.
Universitete M. Turneris pirmą kartą gavo galimybę dirbti su vartininkų treneriu, bet žaidėjo karjera nesiklostė taip sėkmingai, kaip jis tikėjosi. Ilgą laiką jis leido ant suolo, o netrukus po nemalonaus epizodo aikštėje jis rimtai svarstė apskritai mesti futbolą. Rungtynėse su Ionos universitetu M. Turneris nesugebėjo pagauti nuo vartų konstrukcijos atšokusio kamuolio, o šis epizodas sparčiai išpopuliarėjo internete ir tapo sportininko pašaipų objektu.
🔊 New Episode 🔊
— Major League Soccer (@MLS) September 1, 2020
🗣 Matt Turner #NERevs
⚽️ Picked up soccer at 16
🇱🇹 That Lithuanian passport
🛑 He sets the record straight
👀 Guest host @tiffblackmon joins @JillianSakovits on @MLSCallUp
📺: https://t.co/4ELXTqRKHN
👂: https://t.co/KIW1H7D7BW pic.twitter.com/byUocwZ8rO
Nors futbolininkas nusprendė nemesti futbolo, tačiau tuomet jis neturėjo daug vilčių gimtinėje pradėti profesionalios karjeros. Žaidėjo karjera galėjo visiškai pasikeisti po to, kai būdamas 20-ies jis tvarkydamas senelių namus atrado prosenelės imigracijos dokumentus.
Iki tol daug apie savo protėvių kilmę nežinojęs žaidėjas tuomet pirmą kartą sužinojo, kad jo prosenelės šeima gyveno Lietuvoje, bet prasidėjus karui, žydų kilmės M. Turnerio šeimos atstovai sėkmingai pabėgo į Jungtines Amerikos Valstijas.
Pradėjęs gilintis į savo šeimos kilmę, M. Turneris kartu su savo tėčiu priėmė sprendimą pasinaudoti galimybe gauti Lietuvos pilietybę. Tą jam ir pavyko padaryti, nors tai padaryti nebuvo lengva.
Procedūra užsitęsė, o per tą laiką vartininko karjera apsivertė aukštyn kojomis. Paskutinį sezoną universitete jis užfiksavo geriausią atremtų smūgių procentą tarp visų savo pozicijos atstovų, o žaidėją į peržiūrą pasikvietusi „New England Revolution“ komanda suteikė jam galimybę iš pradžių įrodyti savo vertę žemesnėje USL lygoje, o vėliau ir MLS pirmenybėse.
Kantriai dirbdamas M. Turneris pamažu tapo pagrindiniu vartininku stipriausioje Amerikos lygoje ir vis gerindamas savo pasirodymus jis nuolatos rikiavosi tarp geriausių lygos vartininkų. Puikus jo žaidimas traukė vis daugiau žiūrovų bei futbolo specialistų dėmesio, kol galiausiai 2021 metais jis buvo pripažintas MLS metų vartininku.
Nepaisant užklupusios sėkmės ir išvengto privalomo persikėlimo į Europą, amerikietis nepamiršo savo kilmės ir nenutraukė procedūros lietuviško paso gavimui. Nors vartininku pradėjo domėtis stipriausių Europos šalių lygų komandos, kuriose galimybę žaisti jis gautų ir su JAV pasu, žaidėjas tęsė tris metus trukusią procedūrą, kuri galiausiai baigėsi 2020 metais, kai futbolininkui ir jo tėčiui buvo įteikti lietuviški pasai.
Kaip pabrėžia futbolininkas, procedūra dar labiau suartino jį su savo tėčiu, o pats žaidėjas didžiuojasi savo kilme pagarbiai atsiliepdamas apie Lietuvą ir savo prosenelės gimtinę. Lietuviškos kilmės savo kraujyje žaidėjas nepamiršo ir tuomet, kai jis debiutavo JAV rinktinėje, nors tai ir užvėrė jam visas galimybes atstovauti Lietuvai.
2022 metų vasarą vartininkas paliko JAV ir persikėlė į Europą – žaidėją už daugiau nei 6 milijonų eurų sumą įsigijo Londono „Arsenal“ klubas. Naujojo klubo gerbėjams kaip Amerikos ir Lietuvos pilietis prisistatęs M. Turneris vis dar laukia savo debiuto populiariausioje Europos futbolo lygoje, bet jo sugebėjimais jau buvo galima įsitikinti ketveriose Europos lygos rungtynėse, per kurias vartininkas praleido vos vieną įvartį.
M. Turneris per 20 sužaistų rungtynių net 14 kartų nėra praleidęs įvarčio.