Lietuvos olimpiečiai Paryžiaus žaidynėse kovoja ir su po neutralia vėliava besivaržysiančiais rusais bei baltarusiais. Kol vieni sportininkai dar tik laukia savo startų, kiti jau išbandė jėgas ir grūmėsi su šalių agresorių sportininkais.

Iš viso Paryžiuje varžysis 15-a rusų ir 16-a Baltarusijos sportininkų.

Viktorija Senkutė pranoko baltarusę

Olimpinių žaidynių debiutantė, irkluotoja Viktorija Senkutė šeštadienį savo plaukime kovojo su 29-erių baltaruse Tatsiana Klimovič. Ketvirtajame atrankos plaukime 2000 m distancijoje lietuvė finišavo pirma (7:30.01), o jai įkandin visą laiką sekė T. Klimovič (7:34.31). Abi sportininkės tiesiausiu keliu pateko į ketvirtfinalį.

Atkakli V. Senkutės ir T. Klimovič kova:

27 metų irkluotojas Giedrius Bieliauskas šeštadienio ryte vienviečių valčių klasėje užėmė 3 vietą (Finišo laikas: 7:00.96) ir pateko į ketvirtfinalį. Kitame atrankiniame plaukime itin sėkmingai pasirodė baltatrusis Yauheni Zalaty, kuris finišavo pirmas (Finišo laikas: 6:51.45).

Andrius Šidlauskas nusileido baltarusiui

Plaukikas Andrius Šidlauskas 100 metrų plaukimo krūtine rungties atrankoje varžėsi viename takelyje su baltarusiu Ilja Šymanovičiumi. Lietuvis savo plaukime liko paskutinis ir nepateko į pusfinalį (1:00.29 sek), tuo tarpu 29-erių minskietis finišavo antras (59,25 sek.) bei iškopė į pusfinalį.

A. Šidlausko ir I.Šymanovičiaus plaukimas:

Neblogai pasirodė ir Rusijos rekordininkas Jevgenijus Somovas. JAV mokslus baigęs 25-erių plaukikas nuo 2017 iki 2022 studijavo Luisvilio universitete, o po mokslų baigimo liko gyventi JAV, kur taip pat dirba plaukimo treneriu Olbanio mieste Kalifornijoje. J. Somovoi priklauso Rusijos rekordas 100 m krūtine rungtyje, kurį jis užfiksavo šiais metais varžybose Atlantoje. Distanciją jis įveikė per 58,72 sekundes.

J. Somovas trečiajame plaukime liko ketvirtas (59,83 sek.) ir to užteko, kad jis patektų tarp 16-os geriausių į pusfinalį keliausiančių atletų.

Laukiančios lietuvių akistatos su neutraliais sportininkais

Plento dviračių lenktynėse kovos 36-erių Rasa Leleivytė, kurios varžovėmis bus rusės Tamara Dronova ir Aliona Ivančenka. Šioje rungtyje varžysis ir iš Minsko kilusi 25-erių baltarusė Hanna Tserakh.

T. Dronova yra susijusi su Rusijos nacionalinėmis saugumo agentūromis ir viešai rodžiusi paramą karui, nurodoma Hagos fondo „Global Rights Compliance“ ataskaitoje. 30-metė sportininkė iš Maskvos srities miesto Krasnozavodsko dalyvavo ir Tokijo olimpinėse žaidynėse, kur užėmė 39-ą vietą. Tokijo žaidynėse debiutavo ir R. Leleivytė, kuri tada aplenkė rusę ir užėmė 35-ą vietą.

Didžiausias tarptautinis šios plento dviratininkės pasiekimas buvo iškovotas kitoje disciplinoje – individualiose dviračių treko 3 km persekiojimo lenktynėse, kur rusė 2019 m. Europos žaidynėse Minske iškovojo bronzos medalį.

Daug mažiau patirties turinti 20-metė Aliona Ivančenka bus žaidynių debiutantė. A. Ivančenka iškilo 2021 metais, kai iškovojo tris aukso medalius tų metų UCI jaunių treko dviračių sporto čempionate.

Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) plento dviratininkių reitinge lietuvė užima 372-ą vietą, A. Ivančenka – 209-ą, T. Dronova – 44-ą, H. Tserakh – 109.

Rūtos Meilutytės ir Kotrynos Teterevkovos varžove moterų 100 m plauko krūtine rungtyje bus 27-erių baltarusė Alina Zmuška. Tuo tarpu 200 m krūtine rungtyje baltarusė dėl bilieto į pusfinalį grumsis su K. Teterevkova.

A. Zmuška dalyvavo ir Tokijo žaidynėse, o geriausias jos karjeros rezultatas yra 1:06,44 min., pasiektas Rusijos čempionate. Už baltarusė 100 m krūtine rungtyje abi lietuvės turi geresnius karjeros rezultatus, o R. Meilutytei iki 2017 metų yra priklausęs ir šios rungties pasaulio rekordas (1,04:35 min.), kurį tais metais pagerino amerikietė Lilly King.

Graikų-romėnų imtynėse kovosiantis Mindaugas Venckaitis gali susitikti su Rusijos mieste Machačkaloje gimusiu, tačiau Baltarusijoje užaugusiu Abubakaru Chašlachanovu. Su šiuo 20-mečiu baltarusiu M. Venckaitis kovojo vienaem iš Paryžiaus olimpinių žaidynių kvalifikaciniame turnyre Serbijoje ir tada pralaimėjo varžovui. Vėiau kelialapį į Paryžių lietuvis iškovojo Baku, Azerbaidžane, vykusiame atrankos turnyre.

Baidarių ir kanojų varžybose dalyvausiantis Andrejus Olijnikas gali susidurti su 25-erių baltarusiu Uladzislau Kravetsu. Su šiuo sportininku 36-eių A. Olijnikas gali susidurti individualioje vienviečių baidarių 1000 metrų rungtyje.