Pusfinalių kovas atidarys Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Australijos rinktinių dvikova. Šio mačo pradžia Lietuvos laiku yra 07:15 val. Transliaciją galėsite stebėti per TV3 televiziją arba TV3.lt portale.
Antrieji į pusfinalio sceną žengs slovėnai ir prancūzai. Šių rinktinių dvikova prasidės 14:00, o transliaciją stebėti galėsite per TV3 televiziją arba TV3.lt.
Gigantų dvikova: JAV – Australija
Greggo Popovichiaus vadovaujama JAV rinktinė po truputį įgavo pagreitį ir Tokijuje rodo vis geresnį žaidimą. Rungtynėse su Ispanijos krepšininkais buvo pakankamai banguotos. Pirmoje mačo dalyje amerikiečiai nerodė savo geriausio žaidimo – gynyboje buvo vangoki, pramesdavo laisvus metimus ir neretai atlikdavo klaidas.
Visgi antroji mačo pusė buvo kitokia – kamuolys judėjo gerai, pradėjo kristi metimai, o ir gynyba susitvarkė.
Draugiškų rungtynių cikle australai buvo parodę savo jėgą – 83:91 buvo įveikti amerikiečiai. Visgi į šį rezultatą pernelyg rimtai žiūrėti nereikėtų. Tada dar G. Popovichiaus ekipa nebuvo susižaidusi, o Australijos rinktinė nebuvo praradusi galiūno Arono Bayneso.
Visgi JAV krepšininkai turėtų bandyti žaisti labiau perimetre. Ypač du prieš du situacijas. Pranašumo po krepšiu JAV rinktinė neturi, tad minėtos situacijos ir greitas puolimas turėtų būti pagrindiniai Kevino Duranto vedamos rinktinės ginklai.
JAV krepšininkams bus labai svarbu limituoti varžovų kovą dėl atšokusių kamuolių. JAV atstovai mače su ispanais kovą dėl kamuolių pralaimėjo 32:42, o Australijos rinktinė, nors ir prarado minėtą A. Baynesą, vis tiek turi galingų aukštaūgių, kurie nesileis apstumdomi žemesnių varžovų.
Draymondas Greenas ir Bamas Adebayo taip pat turės parodyti, kodėl jie yra labai gerai vertinami NBA. Ypač gynyboje. Už minėtus nominalius JAV aukštaūgius australai bus aukštesni bei fiziškai panašaus sudėjimo, tad JAV rinktinei bus itin svarbu, kaip aukštaūgiams pavyks susitvarkyti su tiesioginiais savo oponentais.
Raktai į JAV pergalę – taiklūs tolimi metimai, geresnė komunikacija ir pripratimas prie varžovų agresyvios gynybos. Australijos rinktinė bus bene stipriausia gynybinė komanda, su kuria teks JAV krepšininkams susidurti Tokijuje.
Reikėtų nepamiršti ir atrištų snaiperių rankų. Jei Damianas Lillardas, Devinas Bookeris ar K. Durantas pataikys pirmuosius tolimus šūvius, australams nesišvies gera diena.
Kalbant apie Australijos rinktinę – Briano Goorjiano auklėtiniai žaidžia gražų, sustyguotą ir efektingą krepšinį. Australai gerai dalinasi kamuoliu, nebijo priimti greitų sprendimų, priklausant nuo situacijos didina arba mažina tempą, o gynyboje australai išlaiko tradicinę kartelę – jie yra itin agresyvūs, nebijo kontakto ir duoda jį varžovams bei praktiškai visi krepšininkai gali keistis gynyboje.
Žiūrint į kitą aikštelės pusę, puolimą – Australijos vyrų krepšinio rinktinės vedlys puolime yra Patty Millsas, kuris tarptautiniuose turnyruose tampa visai kitokiu ir geresniu krepšininku. Jis yra tas žaidėjas, kuris dėl gerų progų labai daug dirba be kamuolio, geba gerai žaisti vienas prieš vieną, o jo metimas yra staigus. Visgi pagal logiką olimpinį P. Millsą turėtų bandyti stabdyti Jrue Holiday, kuris yra gynybos asas, tad australams reikės didesnio pagalbinių žaidėjų indelio.
Kol kas Joe Inglesas nežaidžia arti savo galimybių ribos. Jutos „Jazz“ krepšininko statistika iš pirmo įspūdžio gali atrodyti visai neblogai, tačiau reikėtų į ją pažiūrėti iš kiek arčiau.
Taip, J. Inglesas renka po 10,5 taško, atlieka 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir atkovoja po 4,3 kamuolio, tačiau taip pat klysta po 2,3 karto, dvitaškius meta vos 30,8 proc. tikslumu ir galop australas Tokijuje yra metęs vos 2 baudos metimus.
Pagrindiniai jo metimai yra iš distancijos, bet tokios svarbos mače reikėtų, kad NBA krepšininkas įdėtų didesnį indelį nei kūryba ir tritaškis. Iš J. Ingleso reikės ir reidų arčiau krepšio.
Kitas svarbus žaidėjas, kuris turės gynybines užduotis, tačiau turės pakankamai progų puolime – Matisse‘as Thybulle‘as. Šis krepšininkas pasižymi itin gera gynyba, dėl kurios yra ypač vertinamas NBA.
Šis australas turėtų imtis ryškiausios NBA žvaigždės K. Durantos gynybos. Negana to, tikriausiai bus nė viena proga, kai M. Thybulle‘as turės šansų prie perimetro. Varžovai turėtų rizikuoti prie M. Thybulle‘o.
Kalbant apie jaunojo australo pliusus (apart gynybos – aut. past.), M. Thybulle‘as labai gerai didina komandos tempą. Vos tik atkovoja arba perima kamuolį – jį iškart atiduoda gynėjui ir pats visu greičiu traukia į priekį.
Kitas, tačiau labai Australijai svarbus aspektas – aukštaūgių žaidimas. Jock‘as Landale‘as kol kas Tokijuje atrodo labai solidžiai ir demonstruoja gerus skaičius (15 tšk., 5 atk. kam., 2,8 rez. perd.) ir dar fiksuoja 50/40/90 pataikymą (dvitaškių, tritaškių ir baudų metimų procentai, – aut. past.).
Negana to, australų bokšto geras žaidimas prieš žemesnius aukštaūgius bus itin svarbi detalė, kuri padėtų australams pakovoti dėl pergalės. Negana to, buvęs žalgirietis gerai išplečia aikštelę, yra atletiškas, gali keistis gynyboje. Vieni privalumai.
Visai neseniai J. Landale‘as pasirašė sutartį su San Antonijaus „Spurs“, tad galima sakyti, kad jis dabar yra aukščiausiame taške ir dar labiau norės įrodyti savo vertę.
Prognozė: įdomus mačas, įtempta pabaiga, tačiau 85:81 pergalę švęs favoritai JAV krepšininkai.
Europos komandų dvikova: Slovėnija – Prancūzija
Europos čempionai prieš pasaulio čempionato bronzos medalių nugalėtojus. Intrigų ir įdomių mikrodvikovų pilnas mačas.
Abi šios rinktinės dar nėra pralaimėjusios Tokijuje ir ketvirtadienis bus ta diena, kai vienai iš šių komandų teks patirti skaudžiausią pralaimėjimą, kuris nublokš į kovą dėl bronzos medalių.
Slovėnų ekipa demonstruoja uraganinį ir stabilų puolimą, gynyboje pernelyg nepersistengia, tačiau pasirūpina, kad varžovų lyderiai pernelyg neįsisiautėtų.
Luka Dončičius ir jo broliai yra pasiruošę mesti kovą Evanui Fournier ir Nando de Colo vedamai Prancūzijos rinktinei.
Apie tai, kas L. Dončičaus laukia mače su prancūzais skaitykite ČIA.
Kalbant apie kitus Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinės krepšininkus – šiame mače bus itin svarbu, kokie į rungtynes atvyks L. Dončičiaus komandos draugai. Natūralu, kad slovėnų vunderkindo lauks didelis dėmesys iš prancūzų gynybos, tad reikės stabilumo iš komandos draugų pusės.
Klemenas Prepeličius yra ne itin stabilus L. Dončičiaus parankinis, tačiau žvelgiant į visus mačus, galima prognozuoti, kad „Valencia“ ekipoje žaidęs taikliarankis pademonstruos aukščiausią klasę ir susimes savo mėgstamus tolimus metimus.
Jo gero žaidimo reikės tada, kai L. Dončičius sėdės ant suolelio.
Mike‘o Tobey žaidimas ir gynyba dvikovoje su Rudy Gobertu ir Moustapha Fallu bus itin svarbi.
Slovėnų vidurio puolėjas galimai bus atakuojamas, bus bandoma ieškoti jo pražangų ir šitaip išmušti pagrindinį Slovėnijos vidurio puolėją iš žaidimo.
Žiga Dimecas nėra lygiavertė pamaina M. Tobey. Tačiau ir lazda gali iššauti – slovėnų atsarginis centras grupių etapo rungtynėse su Ispanijos krepšininkais parodė, kad bent trumpai deramai gali pakeisti M. Tobey.
Puolime M. Tobey po du prieš du turėtų dažniau likti prie tritaškio linijos, kadangi slovėnai turėtų bandyti iš baudos aikštelės ištraukti Jutos „Jazz“ vidurio puolėją R. Gobertą. To priežastis elementari – daugiau laisvių prasiveržimams. Tokios koordinacijos ir tokių rankų ilgio R. Gobertas apsunkina praktiškai visus varžovų metimus.
Zorano Dragičiaus vėjelis – jis puikiai suveikė su vokiečiais, tačiau Prancūzija yra visai kita komanda ir Gorano Dragičiaus broliui turėtų būti sunkiau rinkti tokius pigius taškus greitajame puolime, kuriuos jis rinko ketvirtfinalyje prieš Vokietijos rinktinę.
Įdomu, ar jo taikiklis išliks suderintas – praėjusiame mače Z. Dragičius iš žaidimo prametė vos du metimus ir rungtynes pabaigė surinkdamas 27 taškus ir 34 naudingumo balus.
Prancūzijos rinktinė yra ta komanda, kuri itin gerai kovoja dėl atšokusių kamuolių ir susikuria nemažai antrųjų šansų, po kurių dažnai įmetami lengvi taškai. T
okių progų turėtų būti ir mače su Slovėnijos krepšininkais. Prancūzai tvarkingai organizuoja savo pozicinį puolimą, dažniausiai meta paruoštus metimus iš derinio, tačiau nevengia ir greitų progų, ypač jei po krepšiu poziciją jau būna užsiėmęs R. Gobertas.
Kalbant apie prancūzų lyderius – N. de Colo mače su italais sužaidė labai prastas rungtynes ir turėtų liepsnoti pusfinalyje.
Tokio lygio krepšininkas labai retai pademonstruoja dvejas iš eilės prastas rungtynes. Akivaizdu, kad vienas prancūzų lyderių sulauks daug dėmesio iš varžovų, tačiau įdomu, kaip pavyks N. de Colo su tuo papildomu dėmesiu susitvarkyti. Nebūdingai sau N. de Colo prieš italus suklydo net 5 kartus vos per 17 min. žaidimo laiko.
Nicola Batumas mače su italais sužaidė vienas geresnių turnyro rungtynių. Prancūzų kapitonas buvo naudingas tiek puolime, tiek gynyboje, tiek kovoje dėl atšokusių kamuolių. Jis turėtų būti pretendentas numeris vienas, kuriam teks L. Dončičiaus globa gynyboje.
N. Batumas prieš italus sužaidė net 38 minutes, tad įdomu, ar veteranas spės 100 proc. atsistatyti rungtynėms su slovėnais. Visgi prancūzų kapitonas yra patyręs veteranas ir didesnių dvejonių, kad jam šios rungtynės bus vangokos, nėra.
Neabejotina, kad naują sutartį su New Yorko „Knicks“ klubu pasirašęs E. Fournier tęs savo gerą pasirodymą puolime. Įdomu, kiek prancūzui pavyks atseikėti varžovams taškų, kadangi slovėnai propaguoja itin greitą žaidimą, prie kurio E. Fournier jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Prancūzijos gynėjas tūrėtų būti numeris vienas žmogus, kurį norėtų bent pristabdyti L. Dončičius ir jo kapela.
Vicentas Collet savo kišenėje turi žaidėją, kuris kol kas Tokijuje nežaidžia taip, kaip jis iš tikrųjų norėtų. Galima sakyti, Guershonas Yabusele sužaidė vos vieną padoresnį mačą prieš JAV, o kitos dvikovos buvo itin prastos. Įdomu, ar jam pavyks nustebinti slovėnus ir pademonstruoti geresnį žaidimą nei mačuose iki tol.
Miksuojamos gynybos sistemos – to turėtų sulaukti iš prancūzų pusės ir L. Dončičius, kuriam teks kovoti prieš vieną geriausių gynybų Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Tiek zoninę, tiek switch all (kai visi žaidėjai keičiasi gynyboje, – aut. past.), tiek stepout (kai aukštaūgis pagąsdina varžovų gynėją ir leidžiasi atgal prie savo tiesioginio oponento, – aut. past.) gynybas turėtume pamatyti rytojaus popietę.
Prognozė: po pergalingo L. Dončičiaus metimo 86:84 į finalą žengs slovėnai.
Krepšinio turnyro Tokijuje kulminacija
Ketvirtadienį Tokijuje tęsis krepšinio šventė, kur kiekviena minutė, kiekviena sekundė, kiekvienas nugriuvimas dėl kamuolio bus aukso vertės.
Krepšinio aistruoliai turėtų būti nusiteikę geram krepšiniui, įspūdingiems pasirodymams. To visiems ir linkime. Švęskime krepšinį. Nors ir nuotolinių būdu.