Olimpinio futbolo finale – Ispanijos triumfas ir 8 įvarčiai

Paaiškėjo Paryžiaus olimpinių žaidynių futbolo turnyro nugalėtojai. Finalo rungtynėse susitiko dvi Europos rinktinės – Ispanija ir Prancūzija. Nors prancūzai pasižymėjo pirmieji, ispanai į tai atsakė trimis įvarčiais.

Tokios persvaros jiems neužteko – prancūzai išlygino rezultatą ir buvo žaidžiamas pratęsimas. Jo metu pranašesni buvo ispanai laimėję rungtynes 5:3.

Finalą pradėjo Enzo Millot įvartis, bet vėliau vos per dešimt minučių Ispanijos rinktinė pelnė du įvarčius. Ispanijos olimpinės rinktinės lyderis Ferminas Lopezas pasižymėjo dukart, o vieną įvartį pridėjo Alexas Baena.

Antrojo kėlinio pabaiga priklausė prancūzams. Maghnesas Akliouche suteikė prancūzams vilties, o per pridėta laiką vienuolikos metrų baudinį realizavo Jeanas-Philippe`as Mateta.

Pratęsime auksinį įvartį ispanams pelnė Sergio Camello, o būtent šis puolėjas užtvirtino auksinį ispanų pasirodymą jau per pridėtą antrojo pratęsimo laiką pelnydamas antrąjį savo įvartį.

Ispanijos rinktinei tai antrasis auksas olimpinėse žaidynėse per visą istoriją. Iki tol vienintelį kartą jie auksą iškovojo 1992 metais Barselonos olimpiadoje. Dar tris kartus ši rinktinė liko antra, tarp jų ir praėjusiose olimpinėse žaidynėse.

Pagal iškovotus medalius futbolo turnyre olimpinėse žaidynėse Ispanijos rinktinė dabar nusileidžia tik Didžiosios Britanijos ir Vengrijos atstovams. Tiesa, jos triumfavo praėjusio amžiaus pradžioje ir viduryje.