Tiesa, nedaug trūko, kad N. Geisenberger į Pekiną nebūtų vykusi. Sportininkę labai nuvylė Kinijoje anksčiau surengtas pasaulio taurės etapas ir ji nebenorėjo grįžti į šią šalį, tačiau nusprendė, kad dar 2 savaites pakentės ir neužleis pirmos vietos varžovėms.
„Po patirties pasaulio taurės etape ilgai galvojau, ar tikrai noriu ten grįžti. Visgi, galiausiai pasiryžau ten vykti, nes kitu atveju lenktynių viršūnėje būtų kažkas užėmęs mano vietą. Pasakiau sau, kad nuvyksiu ten 2 savaitėms, padarysiu savo darbą ir niekada gyvenime nebegrįšiu į Kiniją“, - Vokietijos televizijos laidai „Markus Lanz“ sakė N. Geisenberger.
Dar žaidynių metu sportininkė buvo paklausta, ką mano apie Kiniją, tačiau tada išsisuko nuo atsakymo: „Čia reikia atsargiai rinkti žodžius. Gal kai grįšiu į Vokietiją, tada galėsiu daugiau visko papasakoti“.
N. Geisenberger laidos eteryje taip pat atsisakė komentuoti kinų sprendimą leisti uigūrų kilmės sportininkei uždegti olimpinį deglą: „Mes sportininkai, o ne politikai“.
Vokietė prisiminė, kad pasaulio taurės etape Kinijoje izoliuojami buvo net tie, kurie pateikdavo neigiamą covid-19 testą. Taip pat ji pažymėjo, kad maistas Kinijoje buvo prastas, o kartą, sužinojus apie teigiamą covid-19 testą autobuse, juo važiavę sportininkai net kelias valandas nebuvo išleidžiami lauk ir negalėjo net nueiti į tualetą.