Skelbiama, kad byla teismą pasieks 2025 m. pradžioje, o G.Ingebrigtsenas šiuo metu yra nušalintas nuo pareigų ir lengvaatlečių nebetreniruoja.
„Verdens Gang“ skelbia, kad iš pradžių tėvas buvo kaltinimas smurtu prieš vieną iš sūnų, tačiau vėliau jų advokatas atskleidė, kad smurtą artimoje aplinkoje patyrė mažiausiai du sūnūs.
Policija tikina gavusi informaciją, kad G. Ingebrigtsenas agresyviai su sūnumis elgėsi ne vienerius metus, o pasikartojančius tėčio išpuolius 24-erių Tokijo olimpinis čempionas Jakobas kentė net dešimt metų. Nuo tada kai buvo moksleivis.
Valstybės kaltintoja Birgitte Budal Lovlund teigia, kad tėvas Gjertas dešimt metų netinkamai elgėsi su sūnumi Jakobu, jam grasino, mušė ir net spardė.
„Augome su labai agresyviu ir valdingu tėvu, kuris naudojo fizinį smurtą ir grasinimus. Vis dar jaučiame diskomfortą ir baimę, kurie mumyse glūdi nuo vaikystės“, – anksčiau yra sakę broliai.
Norvegijos spaudoje rašoma, kad artėjančiame teisme tikriausiai savo versijas pateiks ir broliai, kurie turės atsakyti, kodėl nebandė sustabdyti savo tėvo smurto prieš jauniausią ir daugiausiai sporte pasiekusį sūnų.
The father of Jakob Ingebrigtsen will stand trial next year accused of physically abusing the middle-distance superstar and another of his children
— Times Sport (@TimesSport) November 29, 2024
Full story by @Lawton_Times 🔽https://t.co/Bfh57i09Sj
Pridedama, kad sportininkai taip pat prašo pagalbos Norvegijos lengvosios atletikos federacijos, kad ši padėtų apsaugoti juos nuo agresyvaus tėvo.
Apie bėgikų šeimą yra išleistas penkių dalių dokumentinis serialas „Team Ingebrigtsen“, o G. Ingebrigtsenas iš viso turi 7 vaikus.
Pietų Rogalando apygardos teismas policijai nurodė gauti iš NRK televizijos serialą „Team Ingebrigtsen“, nes tai gali turėti įtakos vertinant šalių parodymus.
Pats 58-erių olimpiečių tėvas tokius kaltinimus neigia ir tikina niekada nesmurtavęs prieš savo atžalas.
Šių metų rugpjūtį J. Ingebrigtsenas sumušė vieną iš ilgiausiai gyvavusių pasaulio rekordų, kai 3000 m bėgime užfiksavo stulbinantį laiką – 7:17,55 min. Taip jis daugiau nei trimis sekundėmis viršijo 1996 m. Kenijos bėgiko Danielio Komeno pasiektą rezultatą (7:20,67 min.). Taip pat laimėjo auksą 5000 m bėgime Paryžiaus žaidynėse.
Filipas yra Europos čempionas, Europos čempionate medaliais puošėsi ir Henrikas.
Visgi vasara norvegų olimpinei žvaigždei nesusiklostė taip, kaip tikėjosi pats, nes Paryžiuje prarado olimpinį 1500 m bėgimo čempiono titulą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!