Kauno „Žalgirio“ (3/1) krepšininkai dvigubą Eurolygos savaitę baigė įspūdingu benefisu Italijoje. Milano „Olimpia“ (1/3) krepšininkai įpusėjus mačui pirmavo net 27 taškų skirtumu, tačiau po kauniečių tritaškių lavinos ketvirtajame ketvirtyje pralaimėjo 82:85 (24:17, 25:14, 17:17, 16:37).

18

Lemiamame ketvirtyje kauniečiai vienu metu turėjo 19 taškų atsilikimą, bet tada žalgiriečiai pataikė tris tritaškius paeiliui.

Dvikovos pabaigoje S. Francisco vėl tapo tikru ekipos lyderiu, tačiau prasiveržimo metu pelnęs du taškus su penkta Z. Leeday pražanga patyrė traumą, o baudos metimą už jį pataikęs Lukas Lekavičius išlygino rezultatą 81:81.

Vėliau A. Butkevičius pataikė du baudų metimus, L. Bolmaro prametė svarbų baudos metimą, kuris galėjo išlyginti rezultatą ir likus 16 sekundžių A. Trinchieri vyrai po dar dviejų D. Giedraičio baudų pirmavo 85:82.

Po minutės pertraukėlės A. Brooksas prametė tritaškį ir kauniečiai triumfavo tarsi laimėję Eurolygos finalą 85:82.

Paskutinį ketvirtį Lietuvos vicečempionai tiesiog dominavo ir per kėlinį pelnė net 37 taškus. 27 taškų panaikintas deficitas yra didžiausias, kokį kada nors Eurolygoje yra pavykę panaikinti „Žalgirio“ krepšininkams po to laimint ir susitikimą.

Įspūdingiausią pastarųjų kelių metų kauniečių pergalę nukalė D. Giedraitis, sužaidęs rezultatyviausią karjeros mačą Eurolygoje. Gynėjas pelnė 21 tašką ir surinko 23 naudingumo balus.

Ankstesnis Kauno ekipos rekordas buvo užfiksuotas 2022 metais rungtynėse su Berlyno ALBA, kuomet vienu metu buvo atsiliekama 20 taškų. Vadovaujant Kaziui Maksvyčiui namuose žaidę kauniečiai atsitiesė ir ketvirtą kėlinį baigė spurtu 34:20 bei šventė pergalę 88:81.

„Žalgiris“: Dovydas Giedraitis 21 (5/7 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), Sylvainas Francisco 17 (7/8 baud., 6 rez. perd., 8 išpr. praž.), Deividas Sirvydis 11, Laurynas Birutis 9, Alenas Smailagičius 7, Edgaras Ulanovas 6 (5 rez. perd.).

„AX Armani“: Nikola Mirotičius 17 (5/8 dvit., 1/5 trit., 4/4 baud., 11 atk. kam., 27 n. b.), Shavonas Shieldsas 14, Zachas LeDay 13, Leandro Bolmaro 12, Neno Dimitrijevičius 11, Armoni Brooksas 6, Giampaolo Ricci 5.

Ketvirtas kėlinys

D. Giedraitis toliau žaidžia karjeros rungtynes Eurolygoje. E. Ulanovas centravo prieš L. Bolmaro ir rado laisvą ant tritaškio D. Giedraitį, kuris pataikė ir jau yra surinkęs 19 taškų 55:71.

Dar po kelių atakų D. Sirvydis gražiai užbaigė greitą kauniečių išpuolį, taip mažindamas atsilikimą iki 13 taškų, o gynyboje išprovokavo N. Dimitrijevičiaus pražangą puolime. Alkūne per veidą lietuviui trinktelėjęs makedonas po vaizdo peržiūros nesportine pražanga nubaustas nebuvo.

Sužaidus 5 minutes žalgiriečiai atsilieka 60:75, o 4 taškus iš eilės pelnius Sh. Shieldsui padėtį italai vėl stabilizavo.

Iki dvikovos pabaigos likus kiek daugiau nei 4 minutėms Milano krepšininkai krito į duobę, o tris tritaškius iš eilės pataikę kauniečiai dviejų minučių atkarpą užbaigė spurtu 13:4. Po tritaškį pataikė S. Francisco, E. Ulanovas ir A. Smailagičius ir intriga visiškai sugrįžo 76:79.

Likus 1:20 min. S. Francisco išprovokavo du baudų metimus ir po jų mažino atsilikimą iki 1 taško 79:78. Kitoje atakoje šaltakraujišką dvitaškį pelnė Sh. Shieldsas, tačiau žalgiriečius vėl pozityviai nuteikė S. Francisco, pridėjęs dvitaškį su pražanga.

Paaiškėjo, kad prancūzas reido metu patyrė traumą. Tuomet L. Lekavičius įžengė į aikštę ir už ji lygino rezultatą 81:81, baudas realizavo ir A.Butkevičius 83:81. Vėliau pražanga fiksuota M. Mitchellui, L.Bolmaro prametė vieną baudos metimą 82:83, tad priekyje liko žalgiriečiai. Pražangą išprovokavo D.Giedraitis, kurio nervai iššūkį atlaikė, o paskutiniu metimu italai kauniečių nenubaudė.

Įspūdingas, istorinis sugrįžimas ir pergalė 85:82!

Trečias kėlinys

Reikalai negerėjo ir po ilgosios pertraukos ir A. Trinchieri ekipa po pirmų 6 minučių atsilikinėjo 4:13.

Pirmas keturias minutes mūsiškiams pasižymėti nepavyko, o taškų badą nutraukė D. Giedraitis. Būtent D. Giedraitis inicijavo ir šiokį tokį spurtą kėlinuko gale, kai pataikė tritaškį ir jau yra pelnęs 14 taškų 42:64.

Įkvėptas Dovio tritaškį su pražanga dūrė ir D. Sirvydis 45:64. Netrukus intrigos atsirado dar daugiau, nes į aikštelę ketvirčio pabaigoje pirmą kartą žengė B. Manekas.

Trečiasis ketvirtis baigėsi lygybe 17:17, o žaliai-balti atsilieka 48:66.

Antras kėlinys

Kėlinio pradžioje po A. Brookso dvitaškio greitajame puolime aikštės šeimininkai įgijo dviženklę persvarą 17:28. Dar labiau Milano publika įsismarkavo po to paties A. Brookso tritaškio su E. Ulanovo pražangą 19:34.

Antroje ketvirčio pusėje žalgiriečiai toliau klimpsta klaidų liūne ir jų yra padarę 8-ias, kai tuo tarpu „Olimpia“ vos 1-ą.

Po N. Dimitrijevičiaus perimto kamuolio ir lengvų taškų Milano klubas jau priekyje 20 taškų skirtumu 44:24, o po dviejų ketvirčių skirtumas išliko panašus 49:31.

Per pirmą mačo dalį žalgiriečiai tritaškius (46 proc.) metė taikliau nei dvitaškius (41 proc.), o problemų ir toliau buvo su baudų metimais (50 proc.).

Pirmas kėlinys

Rungtynes kauniečiai pradėjo tokios startinės sudėties: D. Giedraitis, D. Sirvydis, E. Ulanovas, M. Mitchellas ir B. Dunstonas.

Dvikovos pradžioje M. Mitchellas pataikė pirmą tritaškį savo Eurolygos karjeroje ir išvedė kauniečius į priekį 5:0.

Sužaidus 5 minutes Z. Leeday pelnė jau 4-ąjį savo tašką ir išlygino rezultatą 8:8. Kol kas buvęs žalgirietis taškus renka pranašumo situacijose arčiau krepšio. Vėliau G. Ricci pataikė tritaškį, o tuo pačiu jau kitoje atakoje atsakė D. Sirvydis 11:11. Tritaškių fiesta nesibaigia ir D. Giedraitis netrukus pataikė itin sudėtingą tritaškį besibaigiant atakos laikui 14:13.

Ketvirčio pabaiga sėkmingesnė Milano komandai. Žalgiriečiai klydo persivarant kamuolį, L. Birutis nerealizavo baudos metimų, o L. Bolmaro ketvirčio paskutinę minutę pelnė tritaškį 17:24.

Komandų savaitė

Rungtynėse su Bolonijos ekipa kauniečiams koją kišo itin prastas baudų pataikymas. Tose rungtynėse žaliai-balti pataikė tik 54 proc. baudų metimų (14/26).

Skirtingai nei prieš tai buvusiose dvejose Eurolygos rungtynėse Lietuvos vicečempionai užstirgo lemiamame ketvirtyje. Kai jau atrodė, kad „Žalgiris“ ramiau laimės pasipylė klaidos, o rezulatui esant 71:68 „Virtus“ dukart atakavo iš toli. Laimei, abu jų metimai skriejo pro šalį ir žalgiriečiai iškovojo dramatišką pergalę.

Milano „Olimpia“ savo ruožtu antradienį sužaidė blogiausias rungtynes gynyboje šiame sezone ir neturėjo jokių priešnuodžių prieš vos 23 minutes žaidusį Pirėjo „Olympiakos“ lyderį Sašą Vezenkovą, kuris dvikovą baigė su 22 taškais ir 31 naudingumo balu.

Visgi prieš akistatą su Italijos čempionais kauniečių vedlys A. Trinchieri labiau akcentavo ne taktinius dalykus, o fizinio pasirengimo aspektą.

„Pirmoji dviguba savaitė, kai kuriems mūsų žaidėjams tai yra visiškai nauja patirtis. Svarbiausia yra, kaip sugebėsime atsistatyti fiziškai ir emociškai, viskas yra apie valią, – atsistatymo svarbą prieš rungtynes akcentavo Andrea Trinchieri. – Dviguboje savaitėje komandos, kurios nori labiau, turi daug geresnes galimybes laimėti. Turime trokšti, ateiname po geros pergalės, turime daug taisytinų dalykų. Tai yra puiki galimybė tobulėti.“

Pranašiškas plakatas - Vakar buvo bolognese, šiandien milanese.
Už Lietuvą ir Kauną vyrai!!!!!
EEEIK TU PEKLAN .... :)))) Aaaaaatsiprašau visų, aprat Brazeikio ... Tokių stebūklų dar nesu mates ... :))))))))