Įspūdingą startą pasaulio plaukimo čempionate Fukuokoje (Japonija) pademonstravusi Rūta Meilutytė užfiksavo greičiausią sezono laiką pasaulyje 100 m krūtine varžybų atrankoje.

R. Meilutytė finišavo per 1 min. 04,67 sek. taip pasiekdama geriausią savo rezultatą nuo sugrįžimo į sportą. Iki šiol greičiausias jos laikas buvo 1:04,35 min, užfiksuotas debiutiniame 2013 m. pasaulio čempionate Barselonoje. Primename, jog tada, kai sportininkė užfiksavo šį laiką, tai buvo pasaulio rekordas.

„Esu abstulbusi. Tikrai to nesitikėjau. Viskas labai „liuks“, – bendraudama su LRT teigė R. Meilutytė.

Tai greičiausias laikas ir šį sezoną, kadangi iki šiol  pasaulio čempionato sezono reitinge pirmavo Lilly King su 1:04,75 min. laiku.

Tiesa, po sugrįžimo į sportą greičiausias R. Meilytutės laikas 1:06,02 sek., o jį sportininkė užfiksavo praėjusių metų pasaulio čempionato finale, kai laimėjo bronzą. Tuo metu auksą iškovojusi Benedetta Pilato finišavo per 1:05,97 min. Tiesa, pati B. Pilato šioje rungtyje Fukuokoje nestartavo.

Antrą vietą šioje atrankoje atrankoje užėmė airė Mona Mc Sharry, kuri atplaukė per 1:05,55 min., trečia liko PAR atstovė Tatjana Shoenmaker (1:05,56), o ketvirta – L. King (1:05,93).

Primename, kad šios rungties pasaulio rekordas nuo 2017 m. priklauso L. King – 1:04,13.

Kitai Lietuvos atstovei Kotrynai Teterevkovai iki pusfinalio pritrūko 0,09 sek. ir ji liko 17-a. Sportininkė atstumą įveikė per 1:06,96 min., pagerindama savo sezono rekordą.