Susierzinęs V. Matijošaitis priartėjo prie tribūnos, jam į veidą buvo parodytos kelios vidurinio piršto kombinacijos. Po akistatos Kauno meras patraukė šalin.
V. Matijošaitis po rungtynių kreipėsi į policiją dėl jo adresu skriejusių patyčių ir chamizmo, nes esą buvo įžeidinėjamas nepelnytai. Pasak V. Matijošaičio, „Vičiūnų grupė“ verslus karą Ukrainoje pradėjusioje šalyje pardavė jau balandį ir ten daugiau nebeplanuoja grįžti.
S. Malinauskas įsitikinęs, kad kreipdamasis į policiją Kauno meras bando įbauginti savo miesto žmones ir tokiu poelgiu nieko nepasieks.
Įrašo pradžioje jis taip pat teigė, kad panašių skanduočių arenoje yra sulaukęs ir buvęs šalies premijeras Saulius Skvernelis, tačiau į policiją nesikreipė.
„Politikas prašo jėgos struktūrų susidoroti su žmonėmis, kuriems jis nepatinka? Bando įbauginti kauniečius? Bandau įsivaizduoti tyrimą. Skanduoja daug žmonių, visus juos policija nustatinės, apklausinės ir baus? Skanduotė - "Krabas rusų kekšė". Politikas nedvejodamas tai prisitaiko sau, nors tiesiogiai net nėra paminėtas. Įdomu, kodėl? Kuris žodis jam sako, kad tai apie jį - „krabas“, „rusų“ ar „kekšė“?
Kaip elgiasi politikas? Jis agresyviai eina prie fanų ir bando jiems rodyti savo „autoritetą“. Pabrėžiu, jis eina prie fanų ir jis kaitina aistras. Tik tada, kai skanduotė ne nutyla, o dar labiau suintensyvėja, o fanas, į kurį meras nusitaikė, jo neišsigąsta ir nepasimeta, V.Matijošaitis pats pasimeta, pasisuka ir pėdina šalin. Gal tam fanui reikia rašyti pareiškimą, kad meras jį užpuolė ir agresyviai elgėsi viešoje vietoje rungtynių metu?“, – svarsė S. Malinauskas.
Pats V. Matijošaitis tikino patyręs gėdą ir po incidento išplatintame pranešime teigė besidžiaugiantis, kad į rungtynes neatsivedė savo anūkų, o necenzūrinius fanų šūkavimus arenoje girdėjo daugybė vaikų.
„Darau dvi išvadas. V.Matijošaitis galutinai prarado ryšį su realybe ir nebesuvokia, kad daug žmonių jo nemėgsta. Jį supa padlaižių komanda, kuri jį giria, jam lankstosi ir jis mano, kad taip turėtų elgtis visi. Green White Boys nėra nei krabų lazdelių fabriko darbuotojai, nei savivaldybės klerkai (nors, neabejoju, kad tarp Matijošaičio pavaldinių yra daug "Žalgirio" fanų). Jie darė tai, ką daro fanai visame pasaulyje. Ką daro laisvi žmonės. Dėl jų elgesio nekilo niekam jokios grėsmės. Pats prie fanų puolęs politikas nebuvo net pirštu paliestas, nukentėjo tik jo ego“, – politiką kritikavo buvęs S. Skvernelio patarėjas.
Pabaigoje jis pridėjo, kad politikai Lietuvoje vis dažniau kreipiasi į policiją, kur gauna pareigūnų užtarimą.
„Jeigu už tokį elgesį bausime fanus, tai pareiškimus greitai galės rašyti visos priešininkų komandos, kurios tik lankosi Kaune. Antra išvada - Lietuvoje politikai jau nebijo Lietuvos policija naudoti kaip įrankį savo kritikams tildyti. Tai labai bloga tendencija ir tokius dalykus būtina kuo greičiau stabdyti. Dar kartą, būtų riaušės, būtų nukentėję, būtų niekinami valstybės simboliai, kurstoma neapykanta žmonių grupėms - rašyčiau kitaip. Skanduoti „Krabas rusų kekšė“ politikui, kuris pelnėsi Rusijoje karo Ukrainoje metu ir tuo pačiu rėmė žudikų režimą, yra visiškai adekvatu ir normalu. Už tai bausti - tikrai ne. O šiaip, kekšės būna visokios. Išlaikomos turtingų rusų būna labai aikštingos. Jos mano, kad aplink jas sukasi pasaulis. Taip mano, kol kas nors į vietą nepastato“, – įrašą užbaigė S. Malinauskas.
Situaciją įvertino ir advokatas
Portalas tv3.lt trečiadienio vakarą susisiekė su advokatu Karoliu Rugiu, kuris sutiko paaiškinti, kuo ypatinga ši situacija teisine prasme ir kokios istorijos galima tikėtis.
K. Rugys pabrėžia, jog kiekvienas sporto renginys ar bet koks kitas viešas įvykis privalo vykti laikantis galiojančių teisės aktų reikalavimų, užtikrinant viešąją tvarką ir gerbiant kitų asmenų teises.
„Teisėsaugos institucijos turi atlikti išsamų tyrimą, apklausdamos įvykio dalyvius, liudytojus, peržiūrėdamos vaizdo įrašus ir kitus įrodymus, įvertinti šalių elgesį prieš veiksmus, po jų ir pan. Kiekvieno asmens kaltė turi būti įrodyta neabejotinai, t.y. turi būti įrodyta teisės pažeidimo sudėtis. Nesant bent vieno teisės pažeidimo sudėties elemento, atsakomybės taikyti negalima. Po tyrimo paaiškės, ar apskritai atsakomybė kyla, o jei kyla, tai kam ir kokia“, – dėstė A. Rugys.
Aiškindamas pačios skanduotės turinį, A. Rugys atkreipė dėmesį, jog „krabas“ ir „kekšė“ yra bendriniai lietuvių kalbos žodžiai.
Visą advokato vertinimą rasite čia.