• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

LTOK vadovai lankėsi Portugalijoje

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir generalinis sekretorius Mindaugas Griškonis dalyvavo Kaskaise (Portugalija) vykusioje Nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) XXVII Generalinės asamblėjos sesijoje.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir generalinis sekretorius Mindaugas Griškonis dalyvavo Kaskaise (Portugalija) vykusioje Nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) XXVII Generalinės asamblėjos sesijoje.

REKLAMA

Olimpinio judėjimo lyderiai iš viso pasaulio aktyviai diskutavo apie nacionalinių olimpinių komitetų ateities projektus.

Svarbiausia – bendradarbiauti

850 delegatų iš viso pasaulio – olimpinio judėjimo, nacionalinių olimpinių komitetų bei sporto organizacijų atstovų – atvyko į Kaskaisą.

ANOC prezidentas Robinas Mitchellis pasveikino Generalinės asamblėjos dalyvius, pabrėždamas bendrystės svarbą: „Sunku nesižavėti ANOC generalinės asamblėjos mastu. Kokios dar organizacijos geba suburti atstovus iš daugiau nei 200 šalių? Tai ir yra olimpinės šeimos stiprybė – turime tikrai daug įvairovės, bet vertybės yra bendros: meilė sportui ir įsipareigojimas olimpiniam judėjimui.“

Tarptautinio olimpinio komiteto vadovas Thomas Bachas pasveikino olimpinių komitetų atstovus ir pasinaudojęs proga padėkojo visai olimpinio judėjimo bendruomenei, nes tai jau paskutinė ANOC generalinė asamblėja, kurioje jis dalyvauja kaip TOK prezidentas. Kreipdamasis į 206 nacionalinius olimpinius komitetus T.Bachas akcentavo lygių galimybių svarbą.

REKLAMA
REKLAMA

„Turime stengtis sumažinti atotrūkį tarp šalių, nes dabar vienos yra labiau, kitos mažiau privilegijuotos. Visas šalis galime pakviesti dalyvauti olimpinėse žaidynėse, bet tai nėra pagrindinis tikslas. Mes siekiame, kad svarbiausiame sporto renginyje būtų kuo didesnė konkurencija“, – sakė TOK prezidentas.

REKLAMA

TOK vadovas pabrėžė Olimpinio solidarumo paramos sėkmę: net 91 nacionalinio olimpinio komiteto atstovai laimėjo medalius Paryžiuje, buvo tokių šalių, kurios Prancūzijos sostinėje pelnė pirmuosius olimpinius medalius per visą savo valstybių istoriją.

Paryžiaus atgarsiai ir žvilgsnis į ateitį

Spalio 30–31 d. vykusioje Generalinėje asamblėjoje nacionalinių olimpinių komitetų vadovai buvo supažindinti su Paryžiaus olimpinių žaidynių ataskaita ir pasiektais laimėjimais.

REKLAMA
REKLAMA

Ypatingas dėmesys skirtas Paryžiaus olimpinių žaidynių įtakai olimpinių komitetų socialinėms medijoms. Kaip žinoma, šios kampanijos sulaukė didelės sėkmės: iš viso per tris savaites olimpinių

komitetų paskyros pritraukė beveik 11 milijonų naujų sekėjų, o įsitraukimas į kuriamą turinį siekė beveik 400 mln. Palyginti su Tokijo olimpinėmis žaidynėmis, tai beveik dvigubai didesni skaičiai.

Per šią Generalinę asamblėją Los Andželo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas pateikė informaciją, susijusią su einamaisiais darbiniais klausimais, aktualiais ruošiantis 2028 m. olimpinio ciklo kulminaciniam renginiui. Milano ir Kortinos žiemos olimpinių žaidynių ir Dakare vyksiančių jaunimo olimpinių žaidynių organizaciniai komitetai atskleidė naujausius savo veiklos rezultatus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvo patvirtintos 2022 ir 2023 m. ANOC finansinės ataskaitos, pristatytos ANOC finansų, sportininkų, švietimo, tvarumo, rinkodaros, lyčių lygybės ir medicinos komisijų veiklos. Kalbėta apie ANOC strategijos planą ir komercines galimybes bei naudas nacionaliniams olimpiniams komitetams.

Kaip minėta, kartu su LTOK prezidente Generalinėje asamblėjoje dalyvavo ir LTOK generalinis sekretorius Mindaugas Griškonis. Abu jie vizito Portugalijoje metu susitiko su TOK prezidentu T.Bachu, su juo aptarė Paryžiaus olimpinių žaidynių atgarsius, pakalbėjo apie rinkimus.

REKLAMA

„Per dvi dienas kartu su kitais nacionalinių olimpinių komitetų vadovais aptarėme daug svarbių klausimų. Kartu pasidžiaugėme laimėjimais, pasiektais Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, kurios pasižymėjo ir ypatingu dėmesiu tvarumui. Smagu, kad po pandeminės pertraukos Prancūzijos sostinė sukūrė tikrą sporto šventę, į kurią susirinko pilnutėlės sirgalių arenos.

Žengdami į naują olimpinį ciklą, Generalinėje asamblėjoje olimpinių renginių organizaciniai komitetai pasidalijo įžvalgomis apie einamuosius darbus. Regis, pasirengimas Milano ir Kortinos žiemos olimpinėms žaidynėms vyksta sklandžiai ir laukia dar viena įsimintina olimpinė kelionė.

REKLAMA

Daug dėmesio buvo skirta naujausioms tendencijoms: galimai dirbtinio intelekto įtakai olimpiniam sportui, pristatytos nacionaliniams olimpiniams komitetams prieinamos komercinės galimybės.

Ypač norėčiau pasidžiaugti proga susitikti su kolegomis iš užsienio – Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas pasveikino mane su laimėtais rinkimais, buvo gera proga jį supažindinti su naujuoju LTOK generaliniu sekretoriumi Mindaugu Griškoniu“, – sakė LTOK vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prestižiniai apdovanojimai – ir iš LTOK prezidentės rankų

Portugalijoje pirmąją ANOC generalinės asamblėjos sesijos dieną vainikavo prestižiniai ANOC apdovanojimai. Jie įteikti Eštorilio kongresų centre, o šiais prizais pagerbti geriausi Paryžiaus olimpinių žaidynių dalyviai.

LTOK prezidentei, ANOC vykdomosios tarybos narei D.Gudzinevičiūtei buvo patikėta apdovanoti vienos nominacijos laimėtoją – geriausią Paryžiaus olimpinių žaidynių vyrą sportininką. Šį

REKLAMA

apdovanojimą pelnė Botsvanos sprinteris Letsile‘is Tebogo, kuris iškovojo olimpinį auksą (200 m sprintas), sidabrą (4x400 m estafetė) ir savo šaliai laimėjo pirmą aukščiausios prabos olimpinį medalį. LTOK prezidentė šį apdovanojimą įteikė kartu su Afrikos nacionalinių olimpinių komitetų prezidentu Mustapha Berrafu.

Geriausia Paryžiaus olimpinių žaidynių sportininke išrinkta Sent Lusijos sprinterė Julien Alfred.

REKLAMA

Geriausia komandinio sporto moterų rinktine pripažinta Didžiosios Britanijos dviračių treko sprinto komanda, vyrų – Japonijos sportinės gimnastikos rinktinė.

Geriausia moterų komanda pripažinta Italijos tinklinio rinktinė, vyrų – Danijos rankinio komanda.

Už karjeros laimėjimus pagerbti Naujosios Zelandijos kanojininkė Lisa Carrington ir Kinijos stalo teniso legenda Ma Longas. Už atsidavimą olimpiniam judėjimui apdovanota TOK narė, olimpinė prizininkė amerikietė Anita DeFrantz.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienos ANOC apdovanojimų nominacijos laimėtojus renka specialiai surinkta komisija, kurią sudaro kiekvieno žemyno asociacijos, ANOC sportininkų komisijos pirmininkas, ANOC generalinis sekretorius ir Vasaros olimpinių žaidynių tarptautinių federacijų asociacijos prezidentas.

ANOC vykdomosios tarybos posėdis

Prieš Generalinę asamblėją LTOK prezidentė dalyvavo ANOC vykdomosios tarybos posėdyje. Šios tarybos nare ji tapo tada, kai buvo išrinkta Europos olimpinių komitetų asociacijos viceprezidente.

REKLAMA

„Tai paskutinis posėdis šiais metais, todėl buvo svarbu ne tik aptarti besibaigiančius metus, bet ir pažvelgti į 2025-uosius, bendrai visą naują olimpinį ciklą. Taip pat priimtas sprendimas 2026 metais ANOC generalinę asamblėją sušaukti Honkonge“, – sakė D.Gudzinevičiūtė.

Posėdžio dalyviams ANOC generalinė sekretorė Gunilla Lindberg pristatė organizacijos veiklas. Pranešimus skaitė penkių žemynų nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos, kultūros ir švietimo, lyčių lygybės, teisės, rinkodaros, medicinos ir tvarumo komisijų vadovai. Supažindinta su Pasaulio paplūdimio žaidynių koncepto naujovėmis.

REKLAMA

Prieš XXVII ANOC generalinę asamblėją nacionalinių olimpinių komitetų atstovai susipažino su 2025–2028 m. Olimpinio solidarumo programų planu. Daugiau nei 300 dalyvių turėjo progą pajusti grįžtamąjį ryšį ir išklausyti įspūdžius apie ryškiausius ir svarbiausius projektus, sulaukiančius Olimpinio solidarumo paramos.

ANOC atstovauja 206 nacionaliniams olimpiniams komitetams. Jie skirstomi pagal penkis žemynus: Afrikos nacionalinių olimpinių komitetų asociacija, Europos olimpiniai komitetai,

Azijos olimpinė taryba, Okeanijos nacionaliniai olimpiniai komitetai ir Panamerikos sporto organizacija. ANOC vykdomąją tarybą sudaro 32 nariai: ANOC prezidentas, vyresnysis viceprezidentas, penki viceprezidentai ir po penkis kiekvieno žemyno atstovus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų