2024-2025 m. sezone LKL žais dešimt komandų. Tai – dviem mažiau, nei praėjusį sezoną, mat tuomet prie starto linijos stojo dvylika komandų.
Viena iš jų praėjusio sezono net nebaigė. Paskelbę apie bankrotą iš lygos sezonui įpusėjus pasitraukė „Gargždai“.
Šiame tarpsezonyje apie tai, kad traukiasi iš LKL, kadangi nesurenka minimalaus reikiamo biudžeto (800 tūkst. eur) paskelbė ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda.
Nepaisant visko, dauguma krepšinio ekspertų bei sirgalių svarsto, kad šiemet LKL bus stipresnė nei pernai. Komandos pagal savo biudžetus surinko konkurencingas sudėtis, tad laukia be galo įdomus sezonas.
LKL sezonas prasidės jau šį šeštadienį, rugsėjo 21 d. Pirmieji į tarpusavio kovas stos Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ir Mažeikių „M Basket-Delamode“ bei Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ klubai.
Ar „Žalgiris“ susigrąžins čempionų titulą?
Dažniausiai prieš kiekvieną sezoną esame įpratę sakyti – kas mes iššūkį Kauno „Žalgiriui“? Tačiau kaip ir prieš 2022-2023 m. sezoną, taip ir dabar, tikslinga klausti – ar žalgiriečiai susigrąžins čempionų titulą?
Taip yra dėl to, jog per pastaruosius trejus sezonus, du kart čempionu tapo Vilniaus „Rytas“.
Kaip bebūtų, „Žalgiris“ šiame sezone ir vėl tarp visų komandų įvardijamas kaip akivaizdus favoritas tapti LKL čempionu. Milžiniškos motyvacijos vėl būti geriausiais neslepia ir patys komandos žaidėjai. Na, o jeigu to padaryti nepavyktų, „Žalgiriui“ tai skambėtų kaip tikrų tikriausia tragedija.
Logiška, jog atsižvelgiant į šio tarpsezonio darbus bei naujus žaidėjus „Žalgiris“ neša stipraus favorito etiketę. Kita vertus, ne veltui daugumoje situacijų dažnai sakoma, kad „neperšokęs griovio, nesakyk op“.
„Žalgiris“ favoritu laikomas yra kiekvieną sezoną, tačiau pastarieji sezonai parodė, kad tokį vardą reikia užsitarnauti ne tik prognozėmis, bet ir darbais.
Varžovai šį tarpsezonį taip pat nesnaudė, tad galime tikėtis be galo įdomaus sezono ir nenuspėjamų lemiamų kovų.
Kaip klostysis mūšis dėl Vilniaus?
Nors neginčijamas karalių sostas Vilniuje vis dar priklauso Vilniaus „Rytui“, vis aštriau į jį kabintis pasiryžęs ir kitas sostinės klubas – „Wolves“.
„Wolves“ klubui tai bus tik trečiasis sezonas po klubo įsikūrimo, o pirmaisiais metais jis dar žaidė net ne Vilniuje, o Alytuje.
Kita vertus, vos pernai persikėlusiam į Vilnių, „Wolves“ klubui užteko vos vieno sezono tam, kad į Vilniaus krepšinį atneštų milžinišką intrigą.
Vien ko verta „Ryto“ ir „Wolves“ klubų akistata praėjusio sezono pusfinalyje, kur „Ryto“ klubas serijoje iki trijų pergalių triumfavo 3:2.
Tiek „Rytas“, tiek „Wolves“ šį tarpsezonį solidžiai padirbėjo žaidėjų rinkoje. Na, o jeigu lyginti tarpusavyje, nė vienos iš šių komandų sudėties nebūtų galima įvardinti kaip ženkliai pajėgesnės. Tad tai – ženklas, kad ir šiame sezone Vilniaus krepšinyje netrūks emocijų.
Be jokios abejonės, kad kiekvienas šių komandų tarpusavio susitikimas krepšinio sirgaliams padovanos įspūdingą reginį, o visą sezoną bus keliamas klausimas – kas yra pajėgiausias Vilniuje?
Ar bus naujokų stipriausiųjų ketverte?
Praėjusį sezoną stipriausiųjų ketveriukėje buvo Vilniaus „Rytas“, Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Lietkabelis“ bei Vilniaus „Wolves“.
Šios ekipos favoritėmis įvardijamos ir 2024-2025 m. sezone, tačiau apie tai, kad būtent toks stipriausiųjų ketvertukas ir bus, kalbėti reikia labai atsargiai.
Štai, pavyzdžiui, už tarpsezonio darbus pagirti galima Utenos „Juventus“ klubą, kuris surinko bene pajėgiausią žaidėjų sudėtį per savo gyvavimo istoriją.
Klubą papildė puikiai pažįstami šalies krepšinio veidai tokie kaip Karolis Lūkošiūnas, Laurynas Beliauskas, Gediminas Orelikas. Taip pat būrys neblogų legionierių.
Patriukšmauti nusiteikęs tikrai bus ir Klaipėdos „Neptūnas“ bei „Šiauliai“. Pastarojo klubo treneris Žydrūnas Urbonas, kuris prieš sezoną su portalu tv3.lt dalijosi mintimis apie laukiantį sezoną, neslėpė, jog klubo valdžios išsikeltas tikslas yra būti tarp šešių pajėgiausių komandų, tačiau patys žaidėjai bei trenerių štabas yra nusiteikę pasiekti dar daugiau.
Tai, kad gali patriukšmauti ateinančiame sezone, dar ikisezoninėse rungtynėse parodė ir Jonavos „Cbet“ klubas, kuris įveikė Rimo Kurtinaičio treniruojamą Baku „Sabah“ klubą, „Juventus“ komandą ir galiausiai dar privertė gerai paprakaituoti ir „Rytą“.
Kam pavyks nugriebti paskutinį kelialapį į LKL atkrintamąsias?
„Niekada negalvojau, kad taip reiks sakyti, bet panašu, kad net ir dėl tos 8 vietos kova bus labai rimta. Manau kiekvienas klubas, kuris nėra priskiriamas prie pačių stipriausių, supranta, kad jeigu neperlipsi per save, nebūsi motyvuotas, į stipriausių šešetuką įlipti bus beveik neįmanoma“, – teigė prieš sezoną tv3.lt kalbintas Mažeikių kubo treneris Virginijus Šeškus.
Apie tai, kad LKL gerokai sustiprėjo, svarstė ir su tv3.lt mintimis apie artėjantį sezoną dalijęsis Kėdainių „Nevėžio“ klubo sporto direktorius Jonas Mačiulis.
Tai, kad būtent šių klubų atstovams tenka daug sukti galvą, jog bus labai sunku, stebėtis nereikėtų. Mažeikių bei Kėdainių miesto komandos turi mažiausius biudžetus LKL, o prieš prasidedant naujajam LKL sezonui jos krepšinio užkulisiuose įvardijamos kaip tos, kurioms bus sunkiausia išsikovoti aukštą vietą reguliariajame sezone.
Pagrindinis jų tikslas bus – bent jau užimti aštuntąją vietą reguliariajame sezone, kas garantuotų patekimą į atkrintamąsias bei padėtų išvengti blogiausio – paskutinės vietos, kurią užėmus grėstų iškritimas į žemesnį pagal pajėgumą šalies krepšinio divizioną.
Paskutinio kelialapio į atkrintamąsias klausimas, bent jau dalį sezono, tikrai turėtų būti labai karštas.
Kas taps LKL reguliariojo sezono MVP?
Naudingiausio reguliariojo sezono žaidėjo (MVP) klausimas būna įdomus absoliučiai prieš kiekvieną sezoną, tad ir šis sezonas nebus jokia išimtis.
Žinant tai, kad tarpsezonyje komandas keitė ir potencialiai svarbesnius vaidmenis gavo ne vienas žaidėjas, o taip pat į LKL klubus žaisti atėjo ir ne vienas patyręs žaidėjas ar jaunas talentas, kandidatų pasiimti LKL MVP titulą tikrai netrūks.
Praėjusį sezoną LKL reguliariojo sezono MVP tapo „Rytui“ priklausęs, tačiau „Neptūnui“ skolintas 22-ejų Ąžuolas Tubelis.
Aukštaūgis per 23-ejas rungtynes ant parketo vidutiniškai praleisdavo po 28 minutes, per kurias pelnydavo 17,5 taško, atkovodavo 7 kamuolius, atlikdavo 1,6 rezultatyvaus perdavimo ir 1,1 bloko bei rinkdavo 20,5 naudingumo balo.